اکستنشن مو یا کاشت مو کدامیک بهتر است؟

زیبایی و پر پشتی مو یکی از آرزوهای بشر در تمامی اعصار بوده است. از گذشته تا به امروز خانم ها به دنبال راهی برای زیبا نشان دادن موهای خود بوده اند، که در این مسیر داشتن موهای پر پشت و زیبا می تواند به اعتماد بنفس خانم های جوان کمک کند تا زیبا تر در مهمانی هی خودمانی ظاهر شوند. بسیاری از ما خانم ها به دلیل تاثیرات بدی که رنگ موها روی موهای ما می گذارند علاقه ای به رنگ کردن موهای خود نداریم ولی سعی می کنیم با رسیدگی و پرپشت نشان دادن موهای خود زیبایی و طراوت موهای خود را در همه زمان حفظ کنیم. واقعیت غیر قابل انکار پیری است که سبب می شود به مرور با افزایش سن موهای ما شروع به ریختن و کم حجم شدن بکند، بنابراین تنها راهی که برای ما در اینجا باقی می گذارد اکستنشن مو بوده که سبب می شود تا موهای ما پرپشتی خود را در همه حال حفظ کند. 

اکستنشن مو

اکستنشن مو چیست؟

حال سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که اکستنشن مو چیست و چگونه سبب رشد و پرپشت شدن موهای ما می شود؟ برای پاسخ دادن به این سوال بسیار مهم باید این نکته را لحاظ کنیم که شما می توانید با اضافه کردن تار موهای مصنوعی یا حتی طبیعی به تار موهای طبیعی خود، عمل اضافه کردن مو را با بهترین کیفیت انجام دهید. همه انسان با بالا رفتن سن دچار ریزش مو شده اند و به مرور موهای آن حجمش کم می شود. حال برای از بین رفتن این معضل که گاه می تواند متاثر از عواملی چون تغذیه، اقلیم، رژیم غذایی و میزان استرس افراد باشد از اکستنشن مو با بهترین کیفیت ممکن استفاده کرد. حال شما می توانید با توجه به جنس موهای خود و رنگ موی آن از انواع اکستنشن های مو استفاده کنید. 

اکستنشن مو رنگی 

داشتن موهای رنگی برای بسیاری از ما لذت بخش بوده و سبب می شود تا ظاهر ما زیبا و جوان تر به نظر برسد. در این میان اکستنشن مو رنگی می تواند سبب شود تا ما بدون نیاز به رنگ کردن موهای خود، با استفاده از اکستنشن های مو رنگی تغییرات زیادی را در رنگ موی خود ایجاد کنیم. در این میان با توجه به نوع مو که می تواند طبیعی یا مصنوعی باشد اکستنشن های متفاوتی برای انواع موها وجود دارد که هر فردی می تواند با توجه به نیاز خود، یکی از انواع آن را برای زیباتر نشان دادن موهای خود انتخاب کندو اکستنشن مو رنگی گیره دار و اکستنشن مو کلیپسی رنگی دو مورد از موهای اضافی است که این روزها در بین افرادی که از آنها استفاده می کنند، به عنوان اکستنشن های محبوب معرفی می شود. خرید اکستنشن مو فانتزی سبب شده تا افراد بدون نیاز به رنگ کردن موهای خود رنگ فانتزی را بر روی موهای خود تجربه کنند. 

اکستنشن مو رنگی 

آموزش اکستنشن مو رنگی 

برای اضافه کردن موی اضافی بهتر است ابتدا از گوشه های سر شروع کرد تا بتوان به راحتی موی اضافی را در آنجا پنهان کرد. بنابراین برای این کار ابتدا لایه روی مو را برداشته و از زیر آن شروع به اتصال موی اضافی می کنیم. برای این کار روش های گوناگونی برای چسباندن موی اضافی وجود دارد که ما قصد داریم تا در این بخش شما را با روش های چسباندن موی اضافی آشنا کنیم. 

اکستنشن موی کلیپسی

برای اتصال کردن این مدل موی اضافی بهتر است با باز کردن کلیپس مخصوص آن موی اضافی را به موی اصلی وصل کرد. این روش یکی از آسان ترین روش های اضافه کردن موی اضافی به شمار می رود. 

اکستنشن حرارتی 

این نوع اکستنشن ها برخلاف نوع کلیپسی آن به وسیله چسب و برخی از موم های مخصوص به موهای شما اتصال داده می شود این مدل در مقایسه با نوع کلیپسی ماندگاری بالاتری داشته و شما می توانید به راحتی آن ها را تا مدت ها بر روی سر خود نگهداری کنید. 

اکستنشن لیزری

این روش یکی از جدیدترین روش ها برای اضافه کردن موهای اضافی به شمار می رود. در این روش دیگر فرد که این عمل را برای شما انجام می دهد مدام دچار استرس نمی شود که آیا حرارت و گرمای دستگاه مناسب بوده با خیر بلکه به وسیله لیزر ان را به موهای اصلی شما متصل می کند. از طرفی جدا کردن موهای اضافی در این روش بسیار راحت بوده و شما می توانید به راحتی توسط یک ریمور موهای اضافی خود را جدا کنید. 

میکرو رینگ

یکی دیگر از روش هایی که از طریق ان می توان به راحتی موهای اضافی را به موهای شما اضافه کرد استفاده از تکنیک میکرو رینگ است. این روش در اصل استفاده از رینگ هایی بوده که اتصال را به موهای اصلی شما راحت تر خواهد کرد و از طرفی برای اینکه بتوانید دسته های مو را به راحتی از این رینگ ها دربیاورید، به دستگاه میکرو رینگ نیاز دارید تا از آن طریق به راحتی موهای اضافی را دسته کنید. 

اکستنشن مو در خانه

بسیاری از ما خانم ها برای اینکه بتوانیم توانمندی خود را در همه حال اثبات کنیم سعی می کنیم تا با انجام دادن بسیاری از کارهای آرایشی خود در خانه، علاوه بر کاهش دادن هزینه های اضافی خالق ظاهری زیبا برای خود و خانوادمان باشیم. حال در این میان بسیاری از خانم ها با انجام دادن اکستنشن مو در خانه سعی می کنند تا ظاهر خود را زیباتر کنند. برای انجام دادن اکستنشن در خانه بهتر است بدانید که اکستنشن طبیعی یا اکستنشن مصنوعی برای شما بهتر است یا خیر؟ از طرفی انتخاب اکستنشن سرد یا گرم می تواند به شما کمک کند تا به راحتی موهای خود را حجیم کنید. اکستنشن مو کوتاه در خانه نیز این روزها به یکی از مهمترین دغدغه های افراد تبدیل شده است. 

اکستنشن مو در خانه

اکستنشن مو مردانه چگونه انجام می شود؟

بسیاری از آقایان به دلایلی متعددی که با آن سرو کار دارند متاسفانه دچار ریزش و کم پشتی مو می شوند، در این میان برای از بین بردن این معضل بزرگ در میان آقایان یکی از آسان ترین روش ها استفاده از انواع موهای اضافی بوده، اکستنشن مو بر خلاف کاشت مو در آقایان آثار جراحی ندارد و بسیار راحت بوده و در صورت عدم رضایت از آن می توان اکستنشن را ریمو کرد. برای اینکار انواع اکستنشن ها برای آقایان در نظر گرفته شده که هر فردی می تواند با در نظر داشتن نیاز خود، یکی از انواع آن را انتخاب کند. 

اکستنشن مو موقت

اکستنشن مو موقت می تواند به صورت روزانه و هفتگی باشد و عموما به وسیله سنجاق، کلیپس و چسب به موهای فرد وصل می شود. ولی این نوع اکستنشن نمی تواند گزینه مناسبی برای آقایان باشد. 

اکستنشن مو نیمه دائم

یکی دیگر از روش های موثر برای اینکه بتوان موهای زیبا و پرپشتی داشت استفاده از اکستنشن مو نیمه دائم بوده است. در این روش برای اتصال موهای اضافه از چسب استفاده می شود. این نوع روش می تواند بین 6 تا 8 هفته ماندگاری داشته باشد. این روش برای افرادی که موهای بلندتری دارند می تواند گزینه خوبی باشد، چرا که بر روی موهای کوتاه می تواند حالت مصنوعی داشته باشد. 

اکستنشن مو دائم 

این روش یکی از ماندگار ترین روش ها برای پرپشت شدن موها به شمار می رود. برای انجام دادن این روش در گام اول سعی می کنند تا با اضافه کردن موها به صورت حجمی، موهای شما را پرپشت تر کنند. اکستنشن مو دائم یکی از روش هایی بوده که برای آقایان بسیار مناسب بوده است. 


 

اکستنشن موی کوتاه 

برای اینکه موی اضافه به موهای خود اضافه کنیم، بهتر است به این نکته توجه داشته باشیم که افرادی که موهای کوتاه نیز دارند، نیاز دارند تا در صورت مشاهده کم پشت شدن موهای خود، به سر خود موی طبیعی یا مصنوعی اضافه کنند. در این میان اکستنشن مو دائم و اکستنشن مو نیمه دائم می تواند برای این افراد موثرتر باشد. برای افرادی که موهای کوتاه دارند، استفاده از موهای اضافی که با چسب چسبانده شده است نمی تواند گزینه خوبی باشد، چرا که این روش می تواند قابل مشاهده باشد. اکستنشن کلیپسی برای موی کوتاه یکی از روش های بوده که بسیاری از افراد برای اضافه کردن موهای اضافی استفاده می کنند. حال در این میان برخی از افراد علاقه زیادی به داشتن چتری دارند، در این میان اکستنشن جلوی موی کوتاه می تواند برای این افراد مناسب باشد. اکستنشن کوتاه یکی از روش های حجیم سازی مو برای افرادی است که موهای بلندی ندارند. 


 

قیمت اکستنشن مو

یکی از مهمترین نکاتی که باید به ان توجه شود این است که قیمت اکستنشن مو در بسیاری از موارد سبب شده تا افراد ترجیح دهند تا اکستنشن مو را در خانه با صرف هزینه کمتری انجام دهند. همانطور که میدانید این کار یکی از پر زحمت ترین کارها بوده و می تواند ساعت ها وقت آرایشگر را بگیرد و از همه مهمتر او را سرپا نگه دارد. بنابراین اگر قیمت بالایی برای اکستنشن مو در نظر گرفته شود، کاملا طبیعی بوده و بهتر است برای پرپشت شدن موهای خود، آن مبلغ را بپردازید. حال در این میان عوامل دیگری نیز می تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت اکستنشن مو بگذارد که از مهمترین ان می توان به نوع اکستنشن و نحوه اجرای آن اشاره کرد. در این میان استفاده از اکستنشن طبیعی می تواند هزینه بالاتری داشته باشد، چرا که در این روش از موهای طبیعی استفاده می شود. قیمت اکستنشن مو تهرانی در تهران می تواند تابع سالن زیبایی که شما به آن جا می روید هم باشد، چرا که در شهر تهران به دلیل تاثیر اجاره بها هر منطقه بر روی نرخ اجاره طبیعی است که بسیاری از سالن های زیبایی در بالا شهر تهران به دلیل پرداخت اجاره بها زیاد قیمت خدمات آرایشی خود را نیز بالا ببرند. 

عوارض اکستنشن مو

شاید بهتر باشد قبل از اینکه اقدام به انجام دادن کاری بکنیم، تمامی عوارض و از همه مهمتر تاثیرات ان را بر روی سلامتی خود بررسی کنیم. اگر بخواهیم به عوارض اکستنشن مو اشاره کنیم، بهتر است بدانید که اگر فردی هستید که نمی توانید پس از انجام دادن اکستنشن به موهای خود رسیدگی کنید، بهتر است که حتما این روش را برای پرپشت شدن موهای خود فراموش بکنید. از قدیم هم گفته اند که خوشگلی دردسر دارد پس اگر می خواهید مشمول دردسرهایی که در زیر به ان اشاره می کنیم نشوید، اکستنشن مو را انجام ندهید. 

 • هزینه زیاد
 • ریزش موی کششی 
 • تشدید دردهای میگرنی 
 • سری قرمز با پوستی ورم کرده 

اکستنشن مو بافت

برخی از ما به موهای بافته شده علاقه مند هستیم و در همه حال دوست داریم تا موهایمان حالت تکراری و ساده ای نداشته باشد. بنابراین یکی از آسان ترین راه ها برای اضافه کردن موهای اضافی استفاده از اکستنشن موی بافت است. استفاده از اکستنشن های موی بافت سبب می شود تا ما بتوانیم به راحتی هم حجم موهای خود را اضافه کنیم و هم با اضافه شدن موهای بافت به سر خود، زیبایی موهای خود را دو چندان کنیم. در این میان بسیاری از افراد ترجیح می دهند در کنار داشتن اکستنشن های بافت، از هایلایت مو با اکستنشن نیز استفاده کنند. اکستنشن مو بافت آفریقایی و اکستنشن بافت مو با کاموا این روزها در بین افراد به عنوان پرطرفدارترین نوع اکستنشن ها معرفی می شود. در این میان اکستنشن مو بافتنی و اکستنشن بافت مو رنگی برای افرادی که موهای رنگ شده دارند می تواند گزینه خوبی به شمار برود. 

اکستنشن مو بافت

اکستنشن مو مصنوعی چه ویژگی هایی دارد؟

اکستنشن مو مصنوعی به دلیل استفاده از تار موهای مصنوعی می تواند قابلیت هایی که موهای طبیعی دارند را نداشته باشد. بنابراین افرادی که قصد دارند اکستنشن های خود را رنگ کنند، نمی توانند به راحتی بر روی موهای مصنوعی رنگ بگذارند. از طرفی موهای مصنوعی به دلیل پلاستیکی بودن و داشتن حالت براق نمی توانند طبیعی بودن موهای شما را نشان دهند. ولی بهتر است به این نکته اشاره کنیم که این روش نسبت به موهای طبیعی ارزان تر بوده و شما می توانید با یک بودجه محدود نیز این کار را به راحتی انجام دهید. از طرفی موهای مصنوعی در برابر عوامل طبیعی چون نور آفتاب و گرما بسیار حساس بوده و پس از مدتی لطمه می خورد. مدت زمان استفاده از این نوع موها نیز بسیار محدود بوده است. 

اکستنشن مو مصنوعی

انواع اکستنشن مو 

آشنایی با انواع اکستنشن های مو می تواند این امکان را به شما بدهد که مناسب ترین گزینه را برای حجیم کردن موهای خود انتخاب کنید. 

 • موی طبیعی 
 • موی مصنوعی 

موی طبیعی 

استفاده از موهای طبیعی همیشه می تواند برای حجیم سازی موهای شما گزینه خوبی بشمار برود. در این میان موهای طبیعی بر خلاف موهای مصنوعی این قابلیت را دارند که شما به راحتی موهای خود را رنگ کنید. موهای طبیعی ماندگاری بیشتری نسبت به موهای مصنوعی داشته واز همه مهمتر شما پس از هر 45 روز برای ترمیم باید نزد فرد متخصص بروید. 

اکستنشن مو طبیعی

موی مصنوعی

استفاده از این مدل موها در مقایسه با موهای طبیعی هزینه کمتری داشته واز همه مهمتر این موها به دلیل پلاستیکی بودن براق بوده و در کنار موهای طبیعی شما می تواند جلوه خوبی نداشته باشد. حال اگر در هنگام انتخاب اکستنشن موی طبیعی و مصنوعی دچار مشکل شدید، بهتر است با آتش زدن مو، از اصل یا تقلبی بودن آن اطمینان حاصل کنید. 

خرید اکستنشن مو

بسیاری از افرادی که این کار را انجام می دهند، نیاز دارند تا موی طبیعی و موی مصنوعی را خریداری کنند. این روزها به دلیل شیوع بیماری کرونا بسیاری از افراد ترجیح می دهند که به صورت اینترنتی تمامی نیازهای خود را خریداری کنند. بنابراین شما می توانید به راحتی انواع موها را با هر نوع کیفیتی از سایت های مورد نظر خریداری کنید. حال در این میان برخی از افراد اکستنشن مو را در خانه خود انجام می دهند که این افراد می توانند از روش های دیگری برای خرید انواع مو استفاده کنند، چرا که برخی از این سایت ها به صورت عمده محصولات خود را به فروش می رسانند. 

در پایان

 • اگر دچار ریزش مو شده اید، به جای کاشت مو از اکستنشن مو استفاده کنید. 
 • استفاده از مو طبیعی در اکستنشن می تواند به طبیعی شدن موهای شما کمک کند. 
 • اتصال موی اضافی حتما باید توسط افراد متخصص انجام شود. 
 • اکستنشن لیزری رو جدیدی برای حجیم سازی موهای شما است. 
 • برای تشخیص موی طبیعی از مصنوعی می توانید با آتش زدن مو متوجه اصل بودن آن بشوید. 
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *