فیلر صورت چیست؟

بسیاری از خانم ها همیشه در فکر این هستند که با افزایش سن چگونه می‌توانند زیبایی و جوانی پوست خود را حفظ کنند. فیلر صورت یکی از روش های بوده که با استفاده از آن می توان به آنچه که مد نظر شما است، دست پیدا کرد. در اصل فیلر صورت یکی از روش های جوانسازی پوست بوده که با استفاده از آن می توان از شل شدن و ایجاد چروک بر روی صورت جلوگیری کرد. فیبرها در واقع مواد ژله ای هستند که با استفاده از آن ها می توان نقاط مختلف صورت از جمله چین و چروک های روی صورت را پر کرد. استفاده از فیلر سبب شده تا در برخی از نقاط صورت که نیاز به افزایش حجم است، اینکار به راحتی انجام شود. از طرفی از فیلر می توان برای صاف کردن برخی از خطوط روی صورت نیز استفاده کرد.

فیلر صورت چیست؟

فیلر بهتر است یا بوتاکس؟

این روزها طرفداران استفاده از فیلر و بوتاکس افزایش پیدا کرده و بسیاری برای جوانسازی خود به دنبال این روش ها می روند. شما نیز می توان برای جوانسازی پوست خود با مشورت پزشک متخصص خود انتخاب کنید که کدامیک از این دو روش برای شما مناسب خواهد بود. در واقع فیلر می تواند برای پر کردن چروک های متوسط و کم در پوست مورد استفاده قرار گیرد اما بوتاکس برای پر کردن خطوط عمقی بهتر است. در نظر داشته باشد که در برخی موارد پزشک شما از این دو روش به صورت همزمان برای پر کردن حجم چین و چروک ها استفاده می کنند. از فیلر می توان برای پر کردن چین و چروک های که براساس از بین رفتن کلاژن ایجاد شده، کمک گرفت. از فیلر می توان برای پر کردن حجم لب ها نیز استفاده کرد. بوتاکس می تواند برای چین و چروک های پویای پوست کاربرد داشته باشد. نقاط پویا در پوست پیشانی و گونه ها هستند که خط خنده و خط اخم در این نواحی ظاهر می شود. از این رو شما می توانید با استفاده از بوتاکس چین و چروک ناشی از خط خنده و خط اخم را از بین ببرید.

عوارض فیلر صورت

برخی از رو های جوانسازی و برطرف کننده چین و چروک پوست عوارضی دارد که شما پیش از انجام دادن آن، بهتر است نسبت به آن ها آگاه باشید.

 • ترشح فیلر از ناحیه تزریق
 • عفونت
 • ایجاد خراش
 • برآمدگی کوچک
 • آسیب رساندن به برخی از عروق خونی
 • گرفتگی بافت ها

ممکن است شما هم جزو همان معدود افرادی باشید که عوارض فیلر صورت برای شما رخ می دهد، از این رو بهتر است پیش از انجام این روش جوانسازی با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

عوارض فیلر صورت

هزینه تزریق فیلر

همیشه زمانی که به فکر جوانسازی پوست می رفتیم تنها موضوعی که شاید برای ما اذیت کننده باشد، هزینه آن خدمات است. هزینه تزریق فیلر با توجه به آن موادی که مورد استفاده قرار می گیرد می تواند تغییر کند. از این رو ما میانگین آن را به شما می گوییم تا بدانید برای فیلر پوست صورت باید چقدر هزینه کنید‌.

 • فیلر Revofil
 • فیلر Neuramis
 • فیلر Revanesse
 • فیلر Aliaxin
 • فیلر Ellansé

شنا برای استفاده از هریک از این فیبرها باید به ترتیب ۱۵۰۰۰۰۰۰، ۲۸۰۰۰۰۰۰، ۳۳۰۰۰۰۰۰، ۴۳۰۰۰۰۰۰ و ۴۵۰۰۰۰۰۰  را پرداخت کنید.

ماندگاری فیلر صورت

ماندگاری و طول عمر هر متد جوانسازی مهم است. به طور کلی این روش ها به عنوان روش های نیمه دائمی معرفی می شوند. ولی با این حال فیلر صورت می تواند تا ۱ سال ماندگاری دانه باشد. البته باید در نظر داشت که اگر می خواهید ماندگاری فیلر شما افزایش پیدا کند باید بدانید که شرایط سنی، شرایط فیزیکی و نحوه مراقبت شما از فیلر همگی می تواند بر روی ماندگاری آن تاثیر بگذارد. شما می توانید از فیلر و فواید آن برای مدت زمان حداکثر یک ساله استفاده کنید. در نظر داشته باشید که این مدت می تواند برای شما کمتر باشد، از این رو نگران نباشید.

ماندگاری فیلر بیشتر است یا بوتاکس؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای افرادی که می خواهند از این خدمات استفاده کنند پیش می آید، این است که کدامیک از روش ها ماندگاری بیشتری دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که فیلر نسبت به بوتاکس ماندگارتر بوده و شما می توانید از آن برای ۶ الی۱۲ ماه استفاده کنید. از این رو اگر می خواهید برای مدتی کوتاه چین و چروک های صورت شما محو شود، این روش می تواند به عنوان روش موثر معرفی شود.

ماندگاری فیلر بیشتر است یا بوتاکس؟

فیلر دائمی

بسیاری از افراد به دنبال فیلر دائمی هستند، ولی آیا می توان از این روش به عنوان یک راه دائمی برای پر کردن چین و چروک استفاده کرد؟ در پاسخ باید گفت خیر، شما برای اینکه چین و چروک های پوست خود را بپوشانید نیاز دارید که از فیلرهای موقت که به صورت ۶ الی یک ساله وجود دارد، استفاده نمایید. فیلرهای دائمی وجود ندارد و هیچکدام از شرکت های تولید کننده فیلر در دنیا نتوانسته اند اثبات کنند که ماندگاری محصولات آن ها دایمی است. در برخی از شرکت های خارجی فیلری تولید شده که ماندگاری آن تا دو سال است .

فیلر بینی چیست؟

یکی دیگر از نواحی که می توان با استفاده از فیلر آن را ترمیم کرد، بینی است. در واقع فیلر بینی یک روش غیر جراحی بوده که هدف آن اصلاح فرم و زیباسازی بینی است. در این روش پزشک از طریق تزریق فیلر را از زیر پوست شما برای پر کردن نواحی بینی استفاده می کنند. در این روش از اسید هیالورونیک برای فیلر بینی استفاده می کنند. شما می توانید در صورتی که می خواهید بینی خود را به صورت موقت اصلاح کنید از این روش استفاده کنید.

فیلر بهتر است یا نخ؟

یکی دیگر از روش های کشیدن پوست و از بین بردن چین و چروک های پوست استفاده از نخ لیفت است. لیفت نخ یکی از رو های بوده که به وسیله آن می توان در دو طرف صورت بخیه های موقت ایجاد کرد و پوست های شل را به سمت بالا لیفت کرد. در واقع این روش به عنوان یک روش موقت و بدون جراحی مورد استفاده قرار می گیرد ولی بهتر از آن فیلر است چرا که فیلر نیازی به بخیه و جراحی ندارد و تنها با تزریق ژل به پوست میتوان آن قسمت را حجیم کرد. اگر می خواهید از لیفت نخ استفاده کنید می توانید برای نواحی چانه، خط فک، خط ابرو، ناحیه زیر چشم، پیشانی و گونه ها از آن استفاده کنید. فیلر برای پر کردن خطوط سطحی پوست و چین و چروک های سطحی پوست شما مورد استفاده است. بهتر است اگر قصد استفاده از فیلر، لیفت نخ و یا بوتاکس را دارید از پزشک خود در خصوص مناسب ترین روش مشاوره بگیرید.

فیلر بهتر است یا نخ؟

عوارض فیلر بینی

شاید با صراحت به توان گفت که فیل دارد بینی یکی از این خطر ترین روش های اصلاح فرم در بینی به شمار می رود. عوارض فیلر بینی در برخی از افراد به صورت قرمزی و التهاب در محل تزریق به مدت دو روز بوده و در برخی از افراد حالت تهوع، کبودی و تورم از دیگر عوارض فیلر بینی به شمار می رود. در نظر داشته باشید که این روش به عنوان یکی از بهترین روش های حجیم سازی بینی به شمار می‌رود چرا که بسیاری از افراد به دلیل ترس از عمل جراحی تا آخر عمر بینی خود را جراحی نمی کنند،ولی استفاده از فیلر بینی سبب شده تا این افراد نیز بتوانند برای مدت کوتاه از داشتن یک بینی زیبا لذت ببرند.

ماندگاری فیلر خط خنده

اگر از آن دسته از افرادی هستید که در هنگام خندیدن خط خنده شما بر روی پوست شما باقی میماند بهتر است از فیلر خط خنده استفاده کنید. فیلر خط خنده سبب شده تا چین و چروک حاصل از خندیدن و اخم بر روی پوست شما باقی نماند. از این رو بسیاری از افراد با استفاده از فیلر خط خنده برای مدتی کوتاه از مزایا و فواید آن استفاده می کنند. به طور کلی ماندگی فیلر خط خنده بین ۶ تا ۱۸ ماه است. اگر میخواهید ماندگاری فیلر شما بیشتر شود بهتر است در خصوص نحوه مراقبت از فیلر از پزشک خود مشاوره بگیرید.

ماندگاری فیلر خط خنده

فرق فیلر با ژل لب

یکی از نواحی که بسیاری از افراد سعی دارند تا با حجیم سازی آن زیبایی صورت خود را چندین برابر کنند، لب های آنهاست. در واقع شما میتوانید با فیلر یا ژل لب، این ناحیه از صورت خود را حجیم کنید. همانطور که میدانید فیلر مانند ژل لب بوده و تنها تفاوت و آنها مواد استفاده شده در آنها است. در مواد ژل لب از ژل هیالورونیک اسید و در فیلر لب از هیالورونیک اسید و چربی های انسانی استفاده می کنند.

فرق فیلر با ژل زیر چشم

در موقع فیلر و ژل زیر چشم تقریبا مواد سازنده یکسانی دارند ولی در ترکیبات فیلر از هیالورونیک اسید و چربی انسانی استفاده شده ولی در ترکیبات ژل زیر چشم از سایر ترکیبات مجاز برای تزریق استفاده شده است. استفاده از فیدر برای چین و چروک های سطحی و نیمه عمیق بسیار مناسب بوده و می توان برای نواحی زیر چشم نیز از فیلر استفاده کرد ولی استفاده از ژل برای نواحی از صورت بوده که عمق چین و چروک در آنجا بیشتر است و چین و چروک های سطحی در آن ناحیه دیده نمی شود. از دیگر تفاوت های مهم بین فیلر و ژل می توان به ماندگاری آنها اشاره کرد. درباره ماندگاری فیلر بین ۶ تا ۱۸ ماه بوده و ولی ژل ماندگاری کمتری نسبت به فیلر دارد. از دیگر تفاوت های مهم آنها می توان به عوارض آنها اشاره کرد، فیلر نسبت به ژل از عوارض بسیار کمی برخوردار است. در نظر داشته باشید که فیلر و ژل باید نزد یک فرد متخصص به پوست صورت شما تزریق شود.

بعد از فیلر

یکی دیگر از نگرانی های افرادی که از فیلتر استفاده میکنند نحوه مراقبت از آن است. هرچه نحوه مراقبت شما است فیلر درست تر باشد ماندگاری فیلر شما افزایش خواهد یافت. در نظر داشته باشید که پس از فیلر و یا تزریق ژل باید به مدت ۲۴ ساعت از دست زدن و ماساژ محل تزریق خودداری کنید. به هیچ عنوان تا ۱۴ روز در معرض نور آفتاب قرار نگیرید. توصیه شده به مدت یک هفته بعد از انجام فیلر و ژل در طول روز ۸ لیوان آب بنوشید. در نظر داشته باشید که بعد از تزریق نباید به هیچ عنوان روی صورت بخوابید. اگر فیلر لب انجام داده اید نباید به مدت دو شبانه روز نوشیدنی گرم میل کنید. بعد از انجام فیلر و ژل به مدت ۲۴ ساعت از آرایش کردن خودداری کنید. برای نتیجه بهتر به مدت ۷۲ ساعت از شستن و استحمام کردن خودداری کنید. توصیه می شود اگر از عینک استفاده میکردید پس از انجام فیلر برای عدم فشار بر روی نواحی تزریق از زدن عینک خودداری کنید. ممکن است بعد فیلر علت دهیدراته بودن پوست دچار ورم و قرمزی پوست بشوید به این دلیل است که توصیه می کنیم که روزانه ۸ لیوان آب مصرف کنید. توصیه می‌کنیم که از خم کردن سر به مدت دو هفته جلوگیری کنید. بهتر است اگر پوست حساسی دارید و یا سیستم ایمنی بدنی شما ضعیف است، از کمپرس سرد استفاده کنید. در آخر بهتر است بدانید که استفاده از فیلر و ژل برای افرادی که آلرژی، حساسیت های پوستی، بارداری و در دوره شیردهی هستند توصیه نمی شود. خوردن غذاهای ادویه دار و تند باعث تحریک سطح پوست شما میشود از این رو بهتر است در طی درمان خود از خوردن غذاهای تند پرهیز کنید.

بعد از فیلر

حسن ختام

فیلر صورت یکی از روشهای جوانسازی پوست بوده که این روزها بسیاری از افراد برای پر کردن چین و چروک های سطحی و نیم سطحی پوست خود از آن استفاده می کنند. در واقع فیلر صورت یکی از روش هایی بوده که به وسیله آن میتوان حجم برخی از نقاط صورت را افزایش داد. بسیاری از افراد از فیلر برای افزایش حجم در بینی، اصلاح فرم بینی، پر کردن لب ها و از بین بردن خط خنده استفاده می کنند. در واقع فیلر یک روش موقت بوده که اگر به هر دلیلی تمایل ندارید از جراحی های زیبایی استفاده کنید می توانید فیلر را جایگزین آن کنید. ماندگاری فیلر بین شش تا ۱۸ ماه بوده که همین مدت می تواند تاثیر زیادی روی اعتماد بنفس افراد بگذارد. استفاده از فیلر بینی این روزها بیشتر در بین افراد محبوب شده چرا که بسیاری از افراد از جراحی بینی واهمه دارند، از این رو این افراد می توانند با تزریق فیلر برای مدت زمان کوتاه از از بینی خود لذت ببرند. فیلر صورت عمدتاً از طریق ماده ای به نام هیالورونیک اسید و چربی های انسانی انجام می پذیرد. در نظر داشته باشید که در برخی از نواحی صورت پزشک با صلاحدید خود هم از فیلر و هم از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک استفاده می کند

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *