مزوتراپی صورت

زندگی در شهرهای بزرگ شاید مزایای زیادی برای ما داشته باشد، ولی پیری زودرس، آلودگی هوا، پیری پوست و مبتلا شدن به انواع بیماری ها می تواند به دلیل همین زندگی شهر نشینی باشد. از این رو بسیاری از افراد سعی دارند تا در سنین جوانی خود با تحریک درم پوست از پیری زودرس پوست خود به خصوص صورت جلوگیری کنند. مزوتراپی صورت یکی از روش های جوانسازی پوست صورت بوده که این روزها بسیاری از پزشکان حوزه زیبایی به خانم ها  و آقایانی که در آستانه ورود به میانسالی هستند توصیه می کنند که از این روش ها برای تحریک لایه زیرین پوست که همان درم است، استفاده نمایند. در واقع مزوتراپی پوست یک روش تراپی بوده که به وسیله سوزن های مختلف می توان مواد معدنی، ویتامین های لازم برای پوست، آنزیم ها، داروها برای رشد و داروهای هورمونی را به سطح پوست تزریق کرد.

مزوتراپی صورت

مدت اثر مزوتراپی صورت

برای آن دسته از افرادی که می خواهند مزوتراپی صورت انجام دهند همیشه این سوال پیش می آید که آیا می توان از این روش به عنوان یک روش درمان دائمی استفاده کرد؟ باید گفت خیر مزوتراپی نیز مانند سایر روش های تراپی صورت در صورتی که جلسات مزوتراپی به صورت پیوسته گذرانده شود و پس از آن مراقبت های ویژه در این خصوص صورت بگیرد می تواند از 4 ماه الی 12 ماه بر روی پوست صورت شما تاثیر بگذارد. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی مزوتراپی پوست صورت می توان به سازگاری کوکتل مزو با پوست صورت شما اشاره کرد. در برخی از موارد دیده شده که کوکتل مزو با پوست شما سازگاری نداشته و همین موضوع می تواند ماندگاری آن را کاهش بدهد. سعی کنید اگر سیگار مصرف می کنید آن را ترک کنید چراکه استعمال سیگار باعث از بین رفتن تاثیر مزوتراپی بر روی پوست صورت شما خواهد شد.

مزوتراپی صورت برای لک

بسیاری از ما پس از پا به سن گذاشتن کم کم متوجه این موضوع می شویم که بر روی پوست صورت ما  لکه هایی ایجاد شده که تمایلی به بودن آن ها روی پوست صورت خودمان نداریم . از این رو این موضوع ما را نگران می کند و به دنبال راه چاره ای هستیم تا از شر آن ها راحت شویم. برای اینکار بسیاری از پزشکان استفاده از مزوتراپی را برای پوست صورت پیشنهاد می کنند. ولی آیا مزوتراپی می تواند موثر باشد؟ مزوتراپی به دلیل تحریک کلاژن سازی در پوست سبب شده تا پوست دوباره شروع به تولید سلول های جدید کند و همین موضوع می تواند سبب شود تا لک های روی صورت پس از چند جلسه مزوتراپی کمرنگ شده و از بین برود.

مزوتراپی صورت برای لک

مزوتراپی صورت در خانه

برخی از افراد تحت نظر پزشک مزوتراپی را در خانه انجام میدهند. این افراد می توانند برای انجام این کار ابتدا صورت خود را به وسیله یک تونر تمیز کرده و پس از آن موهای خود را توسط یک هدبند ببندید. پس از آن نوبت به وسیله ای می رسد که به آن درمارولر گفته می شود. شما با استفاده از درمارولر می توانید در خانه عمل مزوتراپی صورت را انجام بدهید. با استفاده از درمارولر از قسمت پیشانی به صورت 10 بار حرکت رفت بر روی پیشانی، منافذ روی پیشانی را باز کرده و پس از آن می توانید به سراغ گونه ها بروید، برای اینکار درمارولر را 10 بار در هر طرف از صورت می کشید تا منافذ روی گونه های شما باز شود. پس از آن نوبت به مواد مزوتراپی می رسد شما می توانید با استفاده از یک سرنگ مواد را به داخل سرنگ کشیده و پس از آن مواد مزوتراپی را بر روی پوست خود بریزید و با دست تمیز خود ماساژ دهید.

میکرونیدلینگ و مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت در واقع یک روش غیر تهاجمی بوده که در آن روش با تزریق مواد مورد نیاز به پوست از طریق اپیدرم می توان مواد معدنی و مورد نیاز برای پوست را به لایه های عمیق پوست یعنی درم فرستاد. در اصل مزوتراپی یک روش جوانسازی پوست بوده که این روزها بسیاری از افراد با استفاده از آن سعی دارند تا روند پیری پوست صورت خود را به تعویق بیاندازند. شما می توانید طی 4 تا 6 جلسه درمان از تمامی فواید این روش درمانی استفاده نمایید. میکرونیدلینگ در واقع یک دستگاهی بوده که دارای چند سوزن کوچک بوده و با حرکت دادن ان بر روی پوست و ایجاد زخم های کوچک بر روی پوست صورت، کلاژن های پوست تحریک شده و شروع به تولید کلاژن و الاستین برای جوانسازی پوست می کند. از این رو این دو روش به عنوان روش های جوانساز، از بین برنده لک های روی پوست صورت، درمان اسکار، افزایش انعطاف پذیری پوست، بهبود زخم و آکنه و بازسازی و ترمیم لایه های پوست مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید با مراجعه به پزشک متخصص و مشاوره گرفتن از او یکی از این دو روش را برای جوانسازی پوست خود انتخاب نمایید.

میکرونیدلینگ و مزوتراپی صورت

حسن ختام

مزوتراپی صورت یکی از روش های نوین جوانسازی پوست بوده که با تحریک کلاژن و الاستین پوست به جوانسازی پوست کمک می کند. شما می توانید با استفاده از این روش تیرگی ها و لک های ایجاد شده بر روی پوست خود را از بین ببرید. برای اینکار بهتر است به یک پزشک متخصص زیبایی مراجعه کرده و از او بخواهید که با توجه به نوع پوست شما، یکی از دو روش مزوتراپی صورت و یا میکرونیدلینگ را به شما پیشنهاد کند. استفاده از این دو روش با تحریک کلاژن پوست سسب شده تا سلول های جدید پوست دوباره رشد کنند

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *