ژل آلوورا برای چی خوبه؟

اگر در اینستاگرام بیوتی بلاگر ها را دنبال کرده باشید، قطعاً با محصولی بنام ژله آلوورا آشنا خواهید بود. استفاده از این ژل برای بسیاری از افراد با توجه به نوع پوست آن ها بسیار مناسب بوده است. با استفاده از ژل آلوورا می توانید به راحتی پوست خود را  لایه برداری طبیعی کنید و با استفاده از این ژل به کاهش ضایعات پوستی خود کمک کنید. استفاده از آب آلوورا نیز در کاهش ضایعات پوستی از جمله اگزما، خشکی پوست و دهیدراته بودن پوست موثر است. استفاده از ژل آلوورا برای تقویت ریشه مو های شما نیز بسیار موثر است. می‌توانید با استفاده از این محصول به تقویت فولیکول های موی خود کمک کنید. بسیاری از افراد با استفاده از آلوورا به تقویت سیستم ایمنی بدن خود کمک می کنند. استفاده از این ژل برای کاهش التهابات پوستی، قرمزی پوست بسیار موثر است. خاصیت آبرسانی این محصول سبب شده تا بسیاری از افراد برای جلوگیری از خشکی پوست از آن استفاده کنند.

ایا الوورا پوست را سفید میکند؟

بسیاری از افراد به دلیل داشتن تیرگی های مزمن بر روی پوست خود همواره در تلاش هستند که با استفاده از یک محصول موثر به روشن شدن پوست خود کمک کنند. در این میان بسیاری از دکترهای داروساز ژل آلوورا را برای سفید شدن پوست معرفی می کنند. شما می توانید از خود آلوورا نیز برای این منظور استفاده کنید. استفاده از این محصول در بسیاری از پوست ها تا ۴ درجه روشنی پوست را به عمل آورده است. شما میتوانید اگر در صورت خود تیرگی مشاهده می کنید با استفاده از ماسک آلوورا پوست خود را روشن کنید. توجه داشته باشید که استفاده از این ماسک باید تکرار شود تا شما بتوانید نتیجه دلخواه خود را بگیرید. به یاد داشته باشید که اگر می خواهید این ماده سبب روشن شدن پوست شما شود باید کمی حوصله کنید و از آن برای یک دوره زمانی متوسط استفاده کنید.

ژل الوورا

ژل الوورا

طرز تهیه ژل آلوورا برای مو

بسیاری از افراد از روی ژله آلوورا برای تقویت فولیکول موی خود استفاده می کنند. شما می توانید به راحتی با استفاده از این ژل به تقویت ریشه مو، فولیکول های مو و کاهش ریزش مو های خود کمک کنید. برای تهیه ژل آلوورا برای مو، ابتدا نواحی تیز و دندان های آلوورا را با یک چاقو جدا کنید و سپس از سمت طول آلوورا یک برش نازک روی برگ ایجاد کرده و سپس با استفاده از یک قاشق تمامی مواد ژله درون آن را جدا کرده و سپس در مخلوط کن بریزید و پس از چند دقیقه شما می توانید از ژل آلوورا برای موهای خود استفاده کنید. اگر میخواهید از یک ترکیب طبیعی استفاده کنید می توانید برگ آلوورا تهیه کرده و از آن برای تهیه ژل آلوورا استفاده کنید‌. ولی اگر به هر دلیلی نمی خواهید این کار را انجام دهید می توانید از ژل آلوورای آماده که در داروخانه ها به فروش می رسد استفاده کنید.

ژل الوورا برای مو

ژل الوورا برای مو

آلوورا چه مدت باید روی پوست بماند؟

اگر از آلوورا برای ماسک صورت خود استفاده می کنید، بهتر است است که آن را بیشتر است ۱۵ دقیقه بر روی پوست خود نگذارید. شما می توانید برای ساخت ماسک آلوورا از یک لیمو نیز استفاده کنید. استفاده از ماسک آلوورا به همراه لیمو ترش می تواند به رفع تیرگی های روی پوست صورت شما کمک کند. شما می توانید از این ماسک برای مدت چند هفته بر روی پوست صورت خود استفاده کنید. استفاده از ماسک ژل آلوورا به همراه گلاب میتواند به شادابی پوست شما کمک کند. افرادی که پوست چرب دارند می توانند از ترکیب آلوورا به همراه عسل برای پوست خود تا زمانی که ماسک برای پوست آن ها خشک شود استفاده کنند. ژل آلوورا به همراه آب خیار و ماست به پاکسازی پوست شما کمک می کند. اگر میخواهید پوست خود را لایه برداری کنید می توانید از ژل آلوورا به همراه جو دوسر به یک لایه بردار طبیعی دست پیدا کنید. شما باید ابتدا با توجه به نوع پوست خود یکی از ماسک های مناسب برای پوست را انتخاب کرده و از آن به مدت چند هفته برای برطرف کردن مشکلات پوستی خود استفاده کنید.

ژل الوورا برای صورت

ژل الوورا برای صورت

طرز استفاده از آلوورا برای پوست صورت

بسیاری از افراد از ژل آلوورا برای پوست صورت خود استفاده میکنند. اگر میخواهید از این ترکیب برای پوست صورت خود استفاده کنید چرا باید پوست خود را شستشو دهید و سپس از این ماده برای رطوبت رسانی به پوست خود استفاده کنید. در هنگام شستشوی پوست صورت باید از یک شوینده مخصوص پوست ست و یک تونر مناسب برای پوست صورت خود استفاده کنید، پس از آن مقداری از ژل آلوورا به پوست صورت خود مالیده و پس از چند دقیقه از یککرم مرطوب کننده برای رطوبت رسانی کلیه پوست صورت خود استفاده کنید. استفاده از ژل آلوورا برای افرادی که دچار التهابات پوستی هستند می تواند یک گزینه خوب به شمار برود.

ژل الوورا برای پوست

ژل الوورا برای پوست

جمع بندی

اگر دچار التهابات پوستی، قرمزی پوست، جوش و آکنه بر روی پوست صورت خود شده اید می توانید از یک ژل آلوورا استفاده کنید. کمک گرفتن از این محصول به شما کمک می کند که بتوانید به راحتی با چند جلسه استفاده از آن تیرگی های پوست خود را کمرنگ تر کرده و به سفید شدن پوست خود کمک کنید. بسیاری از افراد بر این باورند که آلوورا گیاهی بوده به دلیل ترکیبات خاصی که در آن وجود دارد می تواند سبب روشن شدن پوست شما بشود. استفاده از ژل آلوورا به همراه سایر مواد می تواند یک ماسک مقوی و مرطوب کننده برای پوست شما بسازد. بهتر است اگر مشکل پوستی دارید با مشاوره گرفتن از یک پزشک از این محصول برای برطرف کردن مشکل خود استفاده کنید.

4.5/5 - (4 امتیاز)

One Reply to “ژل آلوورا برای چی خوبه؟”

  1. نادیا گفت:

    من برای سوختگی استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *