• اتاکو یا ایران کلاچ
  6.2k
 • اتاکو یا ایران کلاچ
  4.4k
41%
58%

چرا کلاچ برقی پول و ماشین شما را از بین می‌برد؟

خودرومقالات

فرم ثبت نام کلاچ برقی و شرکت در قرعه کشی (ویژه کاربران اول نظر)

جهت نصب کلاچ برقی و شرکت در قرعه کشی کلاچ برقی، فرم زیر را تکمیل فرمایید.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که برای خودروهایی که روزانه از آنها استفاده می‌کنیم، مربوط به کلاچ و دنده می‌شود. ازاین‌رو این مقاله را به این موضوع اختصاص داده‌ایم که چرا کلاچ برقی انتخاب مناسبی برای ماشین شما است. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که قصد خرید کلاچ اتوماتیک را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را از دست ندهید.

در سال 1385 برای اولین‌بار نخستین نمونه‌های کلاچ اتوماتیک از آلمان به ایران وارد شد و بعد از مدتی این دستگاه بین رانندگان مخصوصا رانندگان تاکسی جا افتاد. کلاچ هوشمند یا کلاچ برقی که با ورودش به ایران قصد حذف کلاچ گیری از روی خودروهای دنده دستی را داشت، توانست جایگاه خوبی میان رانندگان خودروهای دنده ای باز کند و کم کم شناخته شد.
سردنده

کلاچ برقی چیست؟

قبل از شرح کلاچ اتوماتیک لازم است که توضیح مختصری درباره این محصول ارائه کنیم. کلاچ‌ها به دو نوع دستی و کلاچ اتوماتیک یا برقی دسته‌بندی می‌شوند. برای برخی از افراد لذت رانندگی در عوض‌کردن دنده و سرعت گرفتن ماشین است، هم‌زمان افراد دیگری دنده عوض‌کردن را یک نقص بزرگ برای ماشین می‌دانند. از همین رو ترجیح می دهند از این دستگاه استفاده کنند. کلاچ اتوماتیک می‌تواند شما را از تعویض دنده و گرفتن کلاچ و نیم کلاچ رهایی بخشد.

آیا این موضوع حقیقت دارد که این دستگاه بی نقص بوده و هیچ معیابی ندارد؟

سازندگان این دستگاه معتقد هستند عملکرد این سیستم طوری است که از زمان نصب بر روی خودرو می توان پدال کلاچ را باز کرد و دور انداخت. پس با تصور خودرویی که مجهز به سیستم کلاچ برقی باشد و پدال کلاچ نداشته باشد می توان عملکرد کلی این سیستم را متوجه شد.

گیربکس اتوماتیک

کلاچ اتوماتیک یا گیربکس اتوماتیک، کدام بهتر است؟

از نظر ما نمی‌توان انکار کرد که کلاچ اتوماتیک بتواند راحتی همانند گیربکس اتوماتیک را برای شما در رانندگی فراهم کند، چرا که در گیربکس اتوماتیک عمل تعویض دنده به صورت اتوماتیک و خودکار انجام می شود، اما در کلاچ اتوماتیک عمل تعویض دنده توسط راننده صورت می گیرد و عمل کلاچگیری با پا کاملا حذف می گردد.
برخی افراد نیز معتقد هستند با در نظر گرفتن هزینه گیربکس اتوماتیک نسبت به کلاچ برقی و عملکرد مشابه این دو سیستم در ترافیک، کلاچ برقی می تواند بهتر از گیربکس اتوماتیک باشد.
همچنین برای برخی از افراد لذت رانندگی در تعویض کردن دنده و سرعت گرفتن و به اصطلاح معکوس کشیدن دنده می باشد، اما فقط از کلاچگیری و کنترل دائم کلاچ توسط پا گله مند هستند؛ از همین رو نصب کلاچ برقی تصمیمی عاقلانه و منطقی است.
با توجه به سلایق مختلف، آنچه مسلم است این هست که نظرها هم می تواند نسبت به بهتر بودن کلاچ اتوماتیک یا کلاچ برقی متفاوت و مختلف باشد.

آیا نصب کلاچ برقی توصیه می شود؟

کلاچ برقی یا اتوماتیک راحتی زیادی را برای شما در ترافیک و سربالایی فراهم می‌کند، اما به یاد داشته باشید که در گذشته این آسایش و راحتی تنها به کوتاه‌مدت ختم می‌شد. در سری های اولی که کلاچ هوشمند در ایران ساخته شد، استفاده ازآن تا حدودی مشکل بود و روی همه خودرو ها عملکرد مشابه نداشت، اما طی سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری در ساخت این دستگاه رخ داد که در درازمدت موجب آسایش رانندگان شد و همه این پیشرفت ها نتیجه سالها تحقیق و آزمایش شرکت های داخلی سازنده کلاچ برقی روی انواع خودرو است. همانطور که میدانید، هر خودرویی از اجزای مختلفی تشکیل شده که برای نهایت عملکرد سیستم، این اجزا علاوه بر کارکرد مفید، باید با یکدیگر تنظیم یا به‌اصطلاح مچ شوند و همین موضوع یکی از عمده مواردی است که طی سالهای اخیر توجه شرکت های سازنده کلاچ برقی را به خود جلب کرده، امروزه نصب کلاچ‌ برقی می‌تواند برای شما آسایش ایجاد کند و خودرو شمارا در برابر خطاهای حین رانندگی از جمله رها کردن سریع کلاچ و پریدن ماشین به جلو، حفظ کند.

کلاچ گیری

نصب کلاچ برقی برای تازه کارها

اکثر افراد که تازه گواهینامه رانندگی گرفته اند، خطاهای زیادی حین رانندگی در آنها مشاهده می شود و یکی از بزگترین چالش های پیش روی این افراد، گرفتن کلاچ و نیم کلاچ کردن است.

اگر از افرادی که سالهاست پست فرمان می نشینند سوال بپرسید به شماخواهند گفت که حین رانندگی به مسایل مختلف روزمره فکر می کنند و اصلا متوجه نمی شوند که چگونه مسیر را طی کردند و چه خودرو هایی از مقابل آنها عبور کردند. این افراد با ناخودآگاه ذهنشان رانندگی می کنند یعنی رانندگی کردن مثل نفس کشیدن در ناخودآگاه ذهنشان ثبت شده است. اما اکثر افراد که به تازگی گواهینامه گرفته و پشت فرمان می نشینند، هنوز رانندگی در ناخودآگاه ذهنشان نرفته و حین رانندگی فقط به رانندگی فکر می کنند و یکسره مراقب اطراف هستند و یکی از مهمترین استرس آنها، ترافیک و سربالایی است که چگونه ماشین را در این شرایط کنترل کنند. حال اگر گرفتن کلاچ و نیم کلاچ کردن از دغدغه های این افراد حذف شود، قطعا عملکرد بهتری در رانندگی خواهند داشت.

نتیجه اینکه نصب کلاچ برقی برای افراد تازه کار پیشنهاد می شود تا بتوان از خطرات احتمالی کم کرده و بدون استرس و نگرانی رانندگی کنند.

حذف خطاهای انسانی با نصب کلاچ برقی

تصور کنید ماشینی که برای کلاچ دستی ساخته شده و تمام اجزای آن با کلاچ دستی هماهنگ بوده‌اند، امکان خطای راننده در زمان رها کردن کلاچ یا تعویض دنده وجود دارد. ولی با نصب کلاچ برقی این خطای انسانی حذف شده و از آسیب به گیربکس و دیگر اجزای خودرو جلوگیری می کند. حال شاید برخی تصور کنند با تغییر نوع کلاچ باید انتظار داشت که این هماهنگی در سیستم تا حدود زیادی به هم بخورد. اما تجربه رانندگان در سالهای اخیر نشان می دهد که هماهنگی قطعات بیشتر شده و اصطحلاک اجزای مرتبط با کلاچ، نسبت به کلاچ دستی کاهش پیداکرده است.  عواقب به‌هم‌خوردن هماهنگی در بین اجزای ماشین چیست؟ در ادامه این موارد را تحت عنوان معایب کلاچ‌های برقی بررسی خواهیم کرد.


اجزای کلاچ هوشمند

معایب کلاچ برقی چه بود و چگونه برطرف شد؟

همانطور گه پیش تر گفته شد، در گذشته استفاده از کلاچ‌های برقی روی همه خودرو ها یکسان نبود و تا حدودی مشکلاتی در زمان تعویض دنده ایجاد می کرد. اما حدودا از سال 1395 به بعد جهش خوبی در طراحی کلاچ برقی توسط شرکت های سازنده داخلی اتفاق افتاد که مشکلات قبلی بطور کامل برطرف شد و همین امر باعث رشد فروش این دستگاه و فراگیر شدن آن شد.

در سری های اول کلاچ اتوماتیک، علاوه بر هزینه بالای خرید و نصب کلاچ‌‌ برقی، هزینه تعمیرات و رسیدگی به آن نیز وجود داشت. اما در نسخه های جدید این دستگاه، مشکلات برطرف شده از افرادی که کلاچ برقی استفاده می کنند بپرسید، به شما پیشنهاد خواهند کرد و دیگر شکایتی از نصب آن ندارند.

امروزه کلاچ‌ برقی نیاز شما را در تعویض دنده و گرفتن کلاچ برطرف می‌کند اما در گذشته محدودیت‌هایی را روی خودرو ایجاد می‌کرد. بطور مثال، در گذشته هنگام رانندگی با کلاچ اتوماتیک شما نمی توانستید به راحتی این دستگاه را خاموش و از مدار خارج کنید. ولی امروزه با اینکه مشکلات برطرف شده و نیازی به این کار نیست، ولی هرزمان که بخواهید می توانید خیلی سریع کلاچ هوشمند را تنها با فشار دادن یک دکمه خاموش کرده و با کلاچ پایی به رانندگی ادامه دهید.

کلاچ‌های اتوماتیک به دلیل تکنولوژی و سیستم کارکردشان تصور می شد که گرمای زیادی تولید می‌کنند. اما تحقیقات نشان داد که موتور الکتریکی این دستگاه تنها یک آمپر برق مصرف می کند و عملاً گرمایی ایجاد نمی شود و این مقدار کم گرما به سایر قطعات خودرو هیچ آسیبی وارد نمی کند.
کلاچ برقی

هزینه کلاچ برقی

به دلیل بازار بی‌ثبات و متغیر بودن قیمت‌ها، در این بخش ارقام مشخصی را برای این کالا به شما اعلام نخواهیم کرد. اما قیمت و هزینه کلاچ اتوماتیک بسته به نوع کلاچ، برند و نوع ماشین می‌تواند متفاوت باشد. همچنین به یاد داشته باشید که شرکت های تولید کننده کلاچ برقی، حدودا 3 الی 5 سال این دستگاه را گارانتی بی قید و شرط می کنند و از این بابت خیال مشتریان تا 5 سال حداقل راحت است.

خرید قسطی کلاچ برقی

یکی دیگر از تسهیلات شرکت های سازنده، خرید اقساطی کلاچ برقی است که بصورت شرایطی و در چند مرحله امکان پرداخت وجود دارد. امکان خرید شرایطی کلاچ اتوماتیک بدون سود است و درصدی روی قیمت نهایی اضافه نخواهد شد.

استفاده از کلاچ‌ برقی به چه کسانی توصیه می‌شود؟

به‌طورکلی باتوجه‌ به مزایای کلاچ برقی برای تمامی افراد، می‌توان گفت برای افراد با ویژگی های خاص از جمله معلولین و جانبازان، افراد مسن و افراد تازه کار بیشتر توصیه می شود. حدودا می توان گفت 80 دصد مشکلات این افراد حین رانندگی مربوط به کلاچ و نیم کلاچ کردن است. که با نصب کلاچ برقی این مشکل برطرف خواهد شد.

جانبازان و معلولین

جانبازان و معلولین که هر کدام با توجه به شرایط ویژه ای که دارند، امکان رانندگی با خودروهای دنده دستی برایشان مشکل ساز یا غیرممکن است. اما برای این افراد که مشکل آنها گرفتن کلاچ بوده، با نصب کلاچ برقی می توان این محرومیت و محدودیت را از میان برداشت.

خودرو هوشمند

نصب کلاچ برقی روی چه خودروهای پیشنهاد می شود؟

نصب کلاچ برقی روی خودروهای ایرانی که از سیستم کلاچ سیمی استفاده می کنند، بیشتر پیشنهاد می شود تا خودروهای چینی که از کلاچ های هیدرولیک یا روغنی استفاده می کنند.

کلاچ سیمی به کلاچ هایی گفته می شود که پدال کلاچ توسط سیم فلزی به اهرم متصل به گیربکس وصل می شود و زمانی که راننده کلاچ را فشار می دهد، توسط این سیم اهرم کلاچ جمع می شود و امکان تعویض دنده فراهم می شود.

کلاچ های هیدرولیک یا روغنی به کلاچ هایی گفته می شود که توسط پمپ روغن صفحه کلاچ را برای تعویض دنده آزاد می کند.

هنگامی که شما روی خودرو چینی که مجهز به کلاچ روغنی است از کلاچ برقی استفاده کنید، پمپ کلاچ به دلیل درگیری بیشتر توسط سیستم کلاچ برقی، سریعتر مستحلک خواهد شد.
نتیجه‌گیری
بسیاری از افراد مشتاق به استفاده از ماشین‌های دنده اتوماتیک هستند اما به دلیل قیمت روز‌افزون این ماشین‌ها قادر به استفاده از آن نبوده و در نتیجه به استفاده از کلاچ برقی روی می‌آورند. افراد زیادی بعد از نصب و استفاده از آن، متوجه مزایای این دستگاه برای آسایش خود حین رانندگی می‌شوند. این دستگاه به دلیل پیشرفت چشمگیری که در سالهای اخیر داشته، می‌تواند مشکلات زیادی از جمله زانو درد بعد از کلاچ گیری های زیاد در ترافیک را حل کند. و از طرفی اصطحلاک قطعات خودرو از جمله دیسک و صفحه را کاهش دهد. در پایان نیز امیدواریم که مطلب فوق برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین می‌توانید برای ما و دیگران از تجربیات خود در خصوص استفاده از کلاچ‌های برقی بنویسید.

4/5 - (52 امتیاز)

99 پاسخ به “چرا کلاچ برقی پول و ماشین شما را از بین می‌برد؟”

 1. رضا گفت:

  سلام،من دنبال یونیت دستگاه کلاچ برقی هستم،یونیتش گم شده،دستاه هم مربوط به ۹ سال پیشه،خواهشن اگه میدونین کجا یونیت دستگاه رو دارن راهنمایی کنین،سپاس

 2. علی گفت:

  والا ما آخرش نفهمیدیم خوبه یا بده

 3. ناشناس گفت:

  سلام
  من به کل منصرف شدم ممنون از همه دوستان

 4. saeed گفت:

  نظرات موافق همه خودتونید، متناتونم تابلوعه همه شبیه هم حداقل متن نظر تابلو ننویسید ? میخاستم بگیرم من ولی وقتی حتی یه نظر رو نمیتونن درست وقت بزارن و حداقل واقعی بنظر بیاد دیگه وای به حال اون محصول

 5. نصاب کلاچ برقی گفت:

  یک اسباب بازی و مخرب دیسک وصفحه
  ده سال نمایندگی نصب کلاچ داشتم هر روز درگیری با مشتری به خاطر کیفیت پایین قطعات.سال اول خوبه بعد افتضاح میشه هم ماشین هم کلاچ برقی

 6. محمود گفت:

  میخواستم دوی ۲۰۷ ببندم با دیدن این نظرات دو دل شدم

 7. ایوب گفت:

  سلام
  من مینسک زانوم آسیب دیده و نمی توانم کلاج بگیرم به نظرتون برای ماشین ال90 ، کدام برند کلاج برقی مناسبه؟

 8. محمد گفت:

  من یک سال هست که اتاکو بستم.ائایل خوب بود ولی چند ماه پیش شروع کرد به قاطی کردن.وسط ترافیک یهو کلاچ میرفت پایین و ماشین متوقف میشد.باید چند بار ماشین رو خاموش روشن میکردی تا کلاچ بیاد بالا.الان هم تو دنده یک ،کلا ماشین حالت نیم کلاچه و گاز بیخود میخوره.میخوام بازش کنم.کلافه شدم

 9. مرتضی گفت:

  سلام
  من‌تقریبا۱/۵ساله که‌ایمورتال‌کلاچ نصب کردم و تا حدودی آشنایی دارم
  ولی ازش راضی نیستم چون عکس‌العملش خیلی ضعیفه مخصوصا تو دنده۱دوما صفحه دیسک و فوری تموم میکنه چون همیشه صفحه رو درگیر نگه میداره ماشینم شتابش اومد پایین بردم صفحه دیسک عوض‌کنم‌دیدم صفحه تموم شده رسیده به‌میخ اونم زده دیسک تراشیده
  حالا صفحه دیسک‌و عوضش کردیم توکیلومتر
  ۹۷۰۰۰ الان به ۱۲۰۰۰۰هزارنرسیده دوباره صفحه دیسک رسیده به‌‌ پرچ الان میخوام ببرم‌ایمورتال کلاچش رو بازش کنن

  • سبد مجید چوبکیان گفت:

   سلام من چند سالی هست که روی سمند نصب کردم انصافا راحت شدم اما یک سری قلق داره که به مرور بهش مسلط میشی در کلی عالیه عالیه من جانباز 60درصد هستم پای چپم قطع شده از بالای زانوبا هر ماشینی معمولی رانندگی میکنم با یک پا اما با کلاج برقی خیلی خیلی راحتم شک نکنید

 10. Mohsen fatemi گفت:

  نصب میشه خیلی هم عالی جواب میده با تماس شرکت اصلی نمایندگی نزدیک بهترین نصب رو انجام بدهید

 11. امیر گفت:

  سلام چرا برای لیفان ۶۲۰ چند جا زنگ زدم میگن نیست

 12. حامد گفت:

  با سلام دوستان من کلاچ برقی روی تیبا نصب کردم صفحه کلاچ ماشنو داغون کرد …علت ،خوب کلاچ نمیگره رگلاج کنی یکم شیش ببندی صفحه کلاچ میخوره یکم شیش باز کنی نیمه کلاچ میگیره دنده خوب جا نمیفته در هر دو صورت نابودی صفحهکلاچ و گیربکس .. موتورش بعد از مدتی حین فشار دادن دکمه برا کلاچ میگیره و ول میکنه اگه تو ترافیک باشی شکن نکن میزنی به ماشین جلویی … گفت بودن پشت چراغ قرمز ترمز میکنی کلاچ میگیره ول نمیکنه اصلا اینجوری نیست … اقا پولتو درو میریزی هیچ تازه ماشینت نابود میشه بنده از ماشینم باز کردم تو خونه است هرکی خواست تواین سایت پیام بده من شمارشو میگیرم براش مفتی میفرستم

  • Saeed گفت:

   یعنی اینقدر داغونه؟
   بیا واتساپ صحبت کنیم
   ۰۹۱۲۷۴۹۷۳۸۱

   • اسدالله بیستونی گفت:

    سلام خسته نباشید آقایون محترم کلاچ اتاکو الکی ترین چیزی هست که تو عمرم دیدم کار نمیکنه یک ماه هست بستم رو ماشینم از اولین روز خرابه که خرابه

  • Mohsen fatemi گفت:

   مشکل اصلی دستگاه کلاچ شما مقدار کشش دستگاه هست
   بسته به نوع مارک کلاچ که نصب داشتید قابل حل میباشد
   مشکل فقط و فقط با تعویض پولی دستگاه قابل حل شدن میباشد
   به دلیل پایین بودن مقدار کشش مورد نیاز

  • ناشناس گفت:

   سلام عزیز من مشکل زانو دارم برای من خوبه به نظرت

 13. سهیلا گفت:

  آقا من بستم بماند کهچقد رسریع مجبور شدم دیسک و صفحه عوض کنم از روزی که بستن برام چراغ چک ماشین روشن شد هر کاریم کردم رفع بشه دوباره 5 مین بعد چراغ چک روشن میشه از جمله سنسور گاز ,سنسور اکسیژن وسنسور میلنگ ماینم ساینا و صفر موندم ببرم در بیارم این سنسورها میره ,از طرفی زنگ زدم در بیارن میگن از گارانتی خارج میشه روی یه ماشین دیگه نبندید گفتم خودتون بردارید اونم قبول نکردن در اصل فقط پول دور ریختن بماند که چقدرم به ماشین اسیب میرسونه

  • Mohsen fatemi گفت:

   مشکل سیستم شما اشتباه انتخاب کردن پارامتر مورد نیاز دستگاه میباشد که از نصاب میباشد
   و رفع آن نیاز به تخصص لازم دارد
   پیشنهاد میکنم با تماس به شرکت اصلی این مشکل رو کاملا میتونید رفع کنید

 14. امیر گفت:

  من سه ساله روتیبانصب کردم فقط یک دفعه براتنظیم مجددرفتم که اونم اشکال ازخودم بود.خداییش اتاکوعالیه

 15. حمیدرضا گفت:

  سلام بسیار ممنونم

 16. فرامرز گفت:

  سلام دوستان ایمورتال کلاچ یکپارچه طرح جدید ایرانکلاچ برای ماشینهای روغنیه
  تو فروش ویژه دارن قیمت خوبم میدن این محصول واقعا بی نظیره کل قطعات در هم تجمیع شده و کیفیت بی نظیر شده

 17. فرامرز گفت:

  سلام دوستان ایمورتال کلاچ یکپارچه طرح جدید ایرانکلاچ برای ماشینهای روغنیه
  تو فروش ویژه دارن قیمت خوبم میدن این محصول واقعا بی نظیره کل قطعات در هم تجمیع شده و کیفیت بی نظیر شده

 18. محمدحسین گفت:

  اگر کلاج برقی نصب کنیم ماشین از گارانتی خارج میشه؟

 19. رحمتی گفت:

  سلام من ازسال 97 روی ماشینم که ساینا است وصله خیلی راضیم ممنون از سازنده

 20. مهدی گفت:

  سلام من اتاکو نصب کردم معمولی توماشینم تقه میزد دهها بار به نمایندگی جهت تنطیم مراجعه کردم درست نشد که نشد حتی بامرکز همزمان ومشاوره گرفتم ولی اثری نداشت. سیستم جدید HAC نصب کردم ولی بردش درست کار نکرد ترمز قفل میشد درنتیجه برد آنرا جهت تعویض توسط نماینده به مرکز فرستاده شده تا بیاد ببینم درست میشه یا نه واقعا به مشکل مواجه شدم

 21. فتاحی گفت:

  سلام به همه و تشکر از مدیریت این سایت وزین
  عرض کنم محضر شما من از شرکت اتاکو هستم مطالب رو خواندم و واقعا انرژی مضاعف گرفتم حقیقت این هست هم ایرانکلاچ و هم اتاکو هر دو در تلاش هستن تا رضایت مشتریان خودشون رو جلب کنن اینکه تعدادی هم باشند که ناراضی باشند طبیعی هست اگر عزیزی از خدمات و نصب و حتی نحوه برخورد ناراضی هست ضمن عذرخواهی خواهش میکنم با دفتر مرکزی اتاکو به شماره ۳۳۰۵۵۵۵۵_۰۱۱ تماس بگیرید تا حتما نسبت به رفع مشکل اقدام بشه
  باز هم از همه عزیزان که لطف داشتند و از این محصول به نیکی یاد کردند کمال تشکر را دارم
  مزید استحضار شرکت اتاکو ورژن جدیدی با نام اچ ای سی پلاس رو اخیرا روانه بازار کرده که قطعا با ارائه این ورژن رضایت هر نوع مشتری با هر سلیقه ای جلب خواهد شد
  باتشکر

 22. Mey گفت:

  اتاکو نصب کنی عالیه من روی سورن ۷ ساله گه نصب کردم و دارم استفاده میکنم

 23. مهدی گفت:

  والا همش دروغ هست ولی برای معلولین که مجبورن و پول ماشین اتومات رو ندارن خوبه ایران کلاچ تو ازادی بغل اتشنشانی که ی دروغ گو بزرگ هست .راجع به اتاکو هم واقعیت خبر ندارم

 24. سوریاش ملکشاهی گفت:

  چرا یه آموزش جامع توی فضای مجازی نیست تا بشه درست ازش استفاده کرد . یک هفته اس تمام گوگل رو زیر و رو کردم نتونستم یه متن یا ویدیو بدرد بخور برا آموزش پیدا کنم

 25. رضا گفت:

  سلام مرسی از اطلاعات خوبتون. من اتاکو رو انتخاب کردم و خداروشکر خیلی راضیم ازش واقعا راضیم

 26. سعید گفت:

  من دودل شدم فک کنم اونایی که میگن خوبه از خودشونن

  • ناشناس گفت:

   منم همینو فکر میکنم

  • ناشناس گفت:

   سلام . منم همین نظر را دارم . متناشون تابلو و یکنواخت

   • بشیری گفت:

    سلام من دو ماه پیش ایمورتال کلاچ برای ماشینم، سمند ای اف سون دوگانه سوز شرکتی مدل نود نصب کردم در نمایندگی بابل آقای عطیفه، که اوایل راضی نبودم چون بعضی وقتا توی دنده یک و عقب ماشین خاموش می‌کرد، ولی با بررسی سیستم دریچه گاز توسط پسرشون و مچ کردن این سیستم با برد دستگاه ایمورتال کلاچ، این مشکل کاملاً بر طرف شده و فعلاً از کارکرد و هماهنگی کار این دستگاه در حین رانندگی لذت میبرم…

 27. محمدعلی گفت:

  اتاکو گذاشتم رو ماشینم به جرعت میتونم بگم راحت شدم از درد کمر و پا ارتروز دارم هروز دعاشون میکنم

 28. اسماعیل محمدی گفت:

  بعضی از نمایندگی ها دور از چشم دفتر مرکزی هرکاری میکنن.من تو میاندوآب نصب کردم.دستگاهو به اسم اچ ای سی دادن ولی نبود.معمولی از اون سری اولی ها بود.بعد نصب میگفتن چهار و پونصد میشه من ندادم.3/900گرفتن.عملکرد دستگاه بد نبود خدایی فقط تو سربالایی کلاچو ول نمیکرد میومد عقب.تو کفی مشکل نداشت.خیلی هم بد نصب کردن به رام ماشین با سیم مفتول بسته بودن اصلا افتضاح بود نصبش.هیچی دادم بازش کردن..هنوزم پولمو ندادن

 29. الهه گفت:

  سلام و خسته نباشید بعضی از مکانیک ها می‌گویند که اگر این ایمورتال کلاج را نصب کنید به گیربکس فشار میاره و باعث خرابی آن می شود آیا این گفته صحت دارد؟
  من قبلا روی پراید این را نصب کرده بودم فقط گاهی اوقات تو ترافیک که ایستاده بود صدا می داد و باید دنده را در یک می‌گذاشتی تا صدا کمتر شود و یا گاهی صدای خوردن سیم به بدنه ماشین می داد ولی از کارکردش راضی بودم حالا می خواهم آن را به ۲۰۶ نصب کنم از لحاظ کاربردی می توان این کار را کرد یا به گفته یکی از دوستان چون سیم کلاج ۲۰۶ رگلاژ نداره ، سیم کلاج ۲۰۶ را هم با یک نمونه قابل رگلاژ عوض کرد؟

 30. عابدیان گفت:

  سلام کلاچ برقی اتاکو یا ایرانکلاچ هردو خوب هستن آنچه مسلمه و من تحقیق کردم این دو شرکت حداقل ۱۰ سال هست که دارن کلاچ برقی تولید میکنن که نشون میده عمده مشتریاشون راضی هستن بالاخره ممکنه یه تعدادی هم ناراضی باشن که در هر محصولی همین طور هست ولله قسم پدر من اتاکو بسته الان هم راضی هست و توی سه سال یکبار رفت گارانتی طوری که میگه بدون این سیستم نمیتونه رانندگی کنه

 31. ممد گفت:

  اقا سلام من نصب نکردم. ولی پیام بعضی از دوستان که خیلی دقیق ادرس نمایندگی و سایت و اینستای نمایندگی ها رو میدن. مطمن هستم یا خودشون تو اون نمایندگی کار میکنن یا همسراشون

 32. faramarz گفت:

  salaam man azash estefadeh mikonam va foqoladeh aalieh male ,man etaako

 33. امیر کلاته گفت:

  آقا من با اتاکو خیلی حال می کنم تازه هم نصب نکردم الان یکسال و نیمه

 34. یونس مرادی گفت:

  سلام ممنون از مطلب خوبتون
  دامادمون روی پژو 206 مدل 97 کلاچ برقی نصب کرده و خیلی هم راضیه منم نشستم باهاش یه دور زدم خوشم اومد و رفتم روی ماشنم ام وی ام 550 نصب کردم ولی اصلا دنده ها به راحتی 206 جا نمیره و اذیت میکنه با ریگلاژ هم درست نشد. فکر کنم فقط رو ماشینای ایرانی خوب جواب میده

 35. جمشید گفت:

  همش حرف مفته اصلا بدرد نمیخوره 3 ماه رو ماشینم نصب بود بیچارم کرد تا اینکه رفتم دم مکانیکی تو شهرستان واسم بازش کرد راحت شدم. حالا اینکه بعضیا میگن خوبه نمیدونم واقعا از چی این کلاچ برقی خوششون اومده. البته واسه من از او سری اولی ها بود مال شرکت ایران کلاچ

  • حسام گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگه میشه بفرمایید که مشکلتون دقیقا
   چی بوده با کلاچ برقی؟

   • ناشناس گفت:

    سلام من نصب کردم توی ترافیک چندبارکه بصورت مداوم کلاچ بگیری دیگه کلاج نمیده، اگرم کلاج نگیری بوی صفحه بلندمیشه، بیشتر یه چیز فانتتزیه تا کاربردی داخل شهری سه ماهه اول دیسک وصفحه تعویض کردم بعدشم بامشکلی که بالاگفتم درگیرشدم بعد ششماه بازش کردم

 36. آهنگری گفت:

  سلام علیکم بنده 48 سال دارم نه معلولم نه هیچی این کلاچ اتاکو رو هم وصل کردم و هر روز دارم دعاشون میکنم هزینه ای هم نکردم برای نصب و سرویس و 2 سال دارم استفاده می کننم خیلی راحت شدم

 37. dayan گفت:

  etako behtarine b nazaram

 38. sadaf@ghsmi گفت:

  به این بدی هایی که گفتین نیستا، همه برندها اینطوری نیستن

 39. عبدالله عبدالله پور گفت:

  کلاچ اتوماتیک اتاکو تمامی انتظارات من مشتری را به عنوان شخصی که مشکل پا دارد برآورده کرده و اگر ثانیه ای بد کار کند باید ماشین را کلا خاموش کنم و کنار بگذارم چه در جاده چه در اتوبان. در طی 2 سالی که ازش استفاده می کنم فقط یک بار ریگلاژ بردم شکر خدا خیلی خوبه

 40. ebrahim12 گفت:

  ممنون بابت متن. فقط 2 تا مسئله، گفتین ایجاد محدودیت‌های اساسی، اینطور نیست. هر موقع با نگه داشتن کلید روی دنده، میشه تغییر دنده داد. مورد بعد عقب رفتن در سربالایی‌ها، این هم در نسخه های جدید حل شده.

 41. مریم گفت:

  حدود 6 ماهی هست شوهرم روی ماشینمون تیبا اتاکو بست و راضی هستم بنظرم نسبت به قبل که میگفتن کلاچ برقی خوب نیست خیلی پیشرفت کرده و واقعا هوشمند عمل میکنه.

 42. حمید جوزانی گفت:

  اتاکو عالیه درود بر سازندش

 43. محمد مهدی گفت:

  اینکه کدوم برند بهتره ملزم به تحقیق شماست ولی اگر از تجربیات بخواین استفاده کنین بنده از ایران کلاچ اصلاً راضی نبودم و کلا دورشو خط کشیدم چون عملکرد خوبی نداشته و توی ترافیک طولانی مدت همش ماشینم می پریده و خاموش میکرده، سردندش هم ظرف 2 ماه خراب شد

 44. محسن گفت:

  اول تشکر کنم از سایت اول نظر که این مطلب رو منتشر کرد و بصورت بی طرفانه هر کسی نظرشو میگه
  همونطور که بعضی از دوستان گفتن اتاکو برای خدمات پس از فروش و تنظیم مجدد در زمان گارانتی پول میگیره و هیچ نظارتی نیست. بنظرم خدمات پس از فروش و گارانتی خیلی مهمه که ایران کلاچ تو این زمینه بنظرم خدمات بهتری ارائه میده

  • مهشید گفت:

   بعید میدونم وقتی ضمانت برگشت وجه میذارن که اگر راضی نبودین سیستم رو عودت بدین بخوان خدمات ضعیفی داشته باشن.
   من به شخصه بخاطراین ضمانت با خیال راحت اتاکو نصب کردم و شکر خدا راضی هستم.

 45. مجتبی گفت:

  اقا اینا همش دروغه اتاکو بستم ماشینمو داغون کرد. ایمورتال کلاچ خیلی بهتره لطفا لطفا خیلی تحقیق کنید. من هرجفتشو نصب کردم و با تجربه کامل بهتون میگم ایمورتال کلاچ خیلی خیلی بهتر از اتاکو هست.

 46. کامی گفت:

  خواهشا خواهشا خواهشا اول حسابی تحقیق کنین وگرنه پول و ماشینتون میره برای خودش دقیقا چیزی که تو این مطلب گفته. این عکسی که میبینین از سردنده اولی با دیدنش تنم میلرزه که انقد مصیبت کشیدم بخاطرش

 47. محمودی گفت:

  من اتاکو بستم داداشم اتومید بست و از روز اول مشکل داشت تا اینکه کل دیسک و صفحش رفت واسه خودش اما من بعد 1 سال هنوز راضیم بهش گفتم نبند پولتو دور ریختی گوش نکرد.

 48. سعید مظفری گفت:

  ممنون از مطلب خوبتون
  میخواستم کلاچ برقی اتاکو نصب کنم ولی با توجه به تجربه دوستان که الان خوندم فکر کنم ایمورتال کالچ بهتره

 49. غلامرضا گفت:

  سلام من سمند دارم اتومید نصب کردم اوایل بد نبود ولی بعد مدتی اذیت هاش شروع شد که هزینه گذاشت رودستم صفحه کلاچ عوض کردم ویکسری خرجهای جانبی دیگر توترافیک قاطی میکرد مجبور بودم قطع کنم وپایی کنم وووووووو ولی میگن به گردن اونایکه میگند ایمورتال جدیتر وبروز تره

  • کامی گفت:

   منم کشیدم بدتر از اینایی که میگی خدایی این انصاف نیست که تبلیغات الکی بشه جنس رو که می خری پولت دور ریخته بشه و دمار از روزگارت در بیاره تازه جوابگو هم نباشن نه پیگیری نه خدماتی این پولا حلال نیس

 50. سهیل گفت:

  الان حدود 8 ماهه نصب کردم خوب بود ولی اخیرا دیگه دنده ها بخوبی جا نمیره و مجبور شدم خاموشش کنم.

 51. علی گفت:

  سلام من کلاچ برقی اتاکو نصب کردم و هنوز گارانتی داره ولی برای ریگلاژ مجدد از من پول گرفتن. چرا مگه نظارت نیست روی نمایندگی ها؟

  • جمال گفت:

   امکان نداره داداش من خودم 2 بار برای ریگلاژ رفتم رایگان تنظیم کردن و مثل روز اول داره کار میکنه خداروشکر. اگر چنین چیزی هست با نمایندگی مرکزیش تماس بگیر خیلی خوش برخوردن حتما پیگیری میکنن کارتو. یا علی…

   • محمد گفت:

    من هم رفتم نمایندگی اتاکو شرق تهران تو اتوبان بسیج ازم 20 هزار تومن بابت تنظیم ریگلاژ گرفتن. نمیدونم حالا این تنظیم جزو گارانتی حساب میشه و نباید پول میگرفتن یا منطقی بود؟

 52. مهران گفت:

  دوستان لطفا دقت کنید شاید نظر کاربرا در مورد اتاکو خوب باشه ولی من انداختم سر 6 ماه صفحه کلاچ سوزوند و هزینه گذاشت رو دستم و البته دنده ها هم دیگه مثل قبل نشد و سفت جا میرن

  • گل آفتابگردون گفت:

   من که ازش خیلی راضی ام الان 2 سال میشه نصب کردیم رو ماشینمون هم شوهرم و پسرم راضین هم خودم ولی خودم خیلی از ماشین استفاده نمی کنم

 53. رضا عمادی فر گفت:

  من اسنپ کار می کنم و کلاچ اتوماتیک اتاکو نصب کردم راحت شدم از این کلاچ ترمز کردن واقعا عالیه شک نکنین

 54. داوود گفت:

  دوستم کلاچ برقی انداخته رو ماشینش میگه بد نیست ولی الان این مطلب و نظرات ملت رو خوندم موندم چیکار کنم. واقعا خوبه یا داستان میشه!

 55. علی گفت:

  اقا من کلاچ برقی اتاکو بستم بعد یک ماه کل سیستم گیربکس ماشینم بهم ریخت و نمایندگی اتاکو اصلا قبول نکرد که درستش کنه و مجبور شدم ببرم مکانیک باز کنه و در نهایت به جز هزینه کلاچ برقی، کلی هزینه تعمیر گیربکس رو دستم گذاشت. این شرکت اگر متعهد به قطعات و خدماتش بود با من چنین رفتاری نمیکرد.

 56. مرتضی گفت:

  این مطالب در مورد کلاچ برقی اتاکو صدق نمیکنه و این شرکت این محصول رو با گارانتی ۵ ساله ارائه میده این تصاویری هم که در این مقاله ازشون استفاده شده کلاج اتوماتیک اتاکو نیست

 57. صالح توکلی گفت:

  من نصب کردم روی ماشین خودم و اصلا مشکلی نداشتم باهاش که یک بار بعد نصب برای ریگلاژ رفتم که خوب شد و دیگه اذیتم نکرد.اینطوری که این مطلب میگه واقعا نامردیه

  • صالح توکلی گفت:

   البته اینو هم بگم من کلاچ برقی ای ک خریدم این شکلی نیست و سردندش مغناطیسی هست و مدل اتاکو هست

 58. ناشناس گفت:

  فقط کلی گویی نوشته شده
  عدم هماهنگی بین قطعات؟!

 59. فرهاد گفت:

  دوستان مطالب اعلام شده راجع به کلاچ برقیهای معمول هست
  ولی ایمورتال کلاچ طرح جدیدیه که دو ساله اومده و الان تمام خودروسازها تاییدش کردن و خودشونم میبندن
  ۵۰ ماه گارانتی تعویض و ضبکه خدمات سراسری داره و به زودی عرضه عمده از طریق صدا و سیما هم انجام میشه
  روی شیب عقب نمیاد، موتورش فوقالعاده قویه و بوش المانه
  با خیال راحت برید از مراکز فروش ایرانخودرو و سایپا خرید کنید
  برای ماشینهای کلاچ پمپی مثل ام وی ام هم سیستم مخصوصی به اسم ایمورتال تراک داره
  در خارج از کشور هم فروش داره

 60. سامان گفت:

  ممنون از مطلب خوبتون
  تقریبا یک ماه پیش کلاچ برقی رو ماشینم انداختم و دیروز تو سربالایی تجریش کلا صفحه کلاچ سوزوند. در حالی که هیچ ایرادی نداشت و بردم نمایندگی مدیران خودرو که گفتن بخاطر اینکه کلاچ برقی انداختی از گارانتی خارج شده و هزینه تعمییر با خودته.
  کاشکی قبل از خرید تو گوگل سرچ میکردم

  • امیرعلی گفت:

   ولی کلاچ اتوماتیک اتاکو ماشینو از گارانتی خارج نمیکنه از پلیس راهورم تاییدیه داره مشکلی نداره تو اینجور مواقع

   • سعید گفت:

    تو از فک و فامیلای اتاکو هستی

    • محمد گفت:

     میخاستم نصب کنم نظرارو که خوندم پشیمون شدم با این گرونی لوازم و هزینه های تعمیر نمیشه ریسک کرد حس میکنم نظر های مثبت رو خودشون نوشتن

 61. سارا گفت:

  میخواستم بدونم برای همه خودروها قابل نصب هست یا نه من ماشینم ام وی ام 315 هست و یه جا گفتن نصب کنی سیستم کلاجت خراب میشه واقعا دیگه زانو درد گرفتم از بس کلاچ گرفتم

  • سامان گفت:

   اصلا این اشتباه رو نکنید چون ماشینای ام وی ام کلاچشون روغنی هست و خیلی زود خراب میشه و بدجوری هزینه میزاره گردنتون

 62. مهران اسدی گفت:

  من تا الان فکر میکردم کلاچ برقی خیلی خوبه و البته تعریفشو زیاد شنیده بودم ولی این مواردی که تو این مقاله خوندم دودل شدم که انجام بدم یا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر مشاهده نظرات