• اتاکو یا ایران کلاچ
  6.1k
 • اتاکو یا ایران کلاچ
  4.3k
41%
58%

چرا کلاچ برقی پول و ماشین شما را از بین می‌برد؟

خودرومقالات

5/5 - (2 امتیاز)

یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که برای خودروهایی که روزانه از آنها استفاده می‌کنیم، مربوط به کلاچ و دنده می‌شود. ازاین‌رو این مقاله را به این موضوع اختصاص داده‌ایم که چرا کلاچ برقی انتخاب مناسبی برای ماشین شما نیست. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که قصد خرید کلاچ اتوماتیک را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را از دست ندهید.

در سال 1385 برای اولین‌بار نخستین نمونه‌های کلاچ اتوماتیک از آلمان به ایران وارد شد و از همان ابتدا مشکلات عمده‌ای را برای انواع خودروها ایجاد کرد. البته امید می‌رفت که این مشکلات به‌مرورزمان و پیشرفت تکنولوژی برطرف شود، اما تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی تمام مشکلات این محصول بپردازیم.

سردنده

 

جهت درخواست کلاچ برقی، لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

کلاچ برقی چیست؟

قبل از شرح معایب کلاچ اتوماتیک لازم است که توضیح مختصری درباره این محصول ارائه کنیم. کلاچ‌ها به دو نوع دستی و کلاچ اتوماتیک یا برقی دسته‌بندی می‌شوند. برای برخی از افراد لذت رانندگی در عوض‌کردن دنده و سرعت گرفتن ماشین است، هم‌زمان افراد دیگری دنده عوض‌کردن را یک نقص بزرگ برای ماشین می‌دانند. از همین رو با درنظرنگرفتن معایب بزرگ کلاچ اتوماتیک، به استفاده از آن روی می‌آورند. کلاچ اتوماتیک می‌تواند شما را از تعویض دنده و گرفتن کلاچ و نیم کلاچ رهایی بخشد.

آیا این موضوع حقیقت دارد که این دستگاه بی نقص بوده و هیچ معیابی ندارد؟ 

سازندگان این دستگاه معتقد هستند عملکرد این سیستم طوری است که از زمان نصب بر روی خودرو می توان پدال کلاچ را باز کرد و دور انداخت. پس با تصور خودرویی که مجهز به سیستم کلاچ برقی باشد و پدال کلاچ نداشته باشد می توان عملکرد کلی این سیستم را متوجه شد.

گیربکس اتوماتیک

کلاچ اتوماتیک یا گیربکس اتوماتیک، کدام بهتر است؟

از نظر ما نمی‌توان انکار کرد که کلاچ اتوماتیک بتواند راحتی همانند گیربکس اتوماتیک را برای شما در رانندگی فراهم کند، چرا که در گیربکس اتوماتیک عمل تعویض دنده به صورت اتوماتیک و خودکار انجام می شود، اما در کلاچ اتوماتیک عمل تعویض دنده توسط راننده صورت می گیرد و عمل کلاچگیری با پا کاملا حذف می گردد.
برخی افراد نیز معتقد هستند با در نظر گرفتن هزینه گیربکس اتوماتیک نسبت به کلاچ برقی و عملکرد مشابه این دو سیستم در ترافیک، کلاچ برقی می تواند بهتر از گیربکس اتوماتیک باشد.
همچنین برای برخی از افراد لذت رانندگی در تعویض کردن دنده و سرعت گرفتن و به اصطلاح معکوس کشیدن دنده می باشد، اما فقط از کلاچگیری و کنترل دائم کلاچ توسط پا گله مند هستند؛ از همین رو کلاچ برقی را به گیربکس اتوماتیک ترجیح می دهند.
با توجه به سلایق مختلف، آنچه مسلم است این هست که نظرها هم می تواند نسبت به بهتر بودن کلاچ اتوماتیک یا کلاچ برقی متفاوت و مختلف باشد.

استفاده از کلاچ برقی توصیه می شود؟

کلاچ برقی یا اتوماتیک راحتی زیادی را برای شما در ترافیک و سربالایی فراهم می‌کند، اما به یاد داشته باشید که در گذشته این آسایش و راحتی تنها به کوتاه‌مدت ختم می‌شد. در سری های اولی که کلاچ هوشمند در ایران ساخته شد، استفاده ازآن آسیب هایی به ماشین به ویژه دیسک و صفحه خودرو وارد می کرد، اما طی سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری در ساخت این دستگاه مشاهده می کنیم که در درازمدت موجب آسایش راننده می شود و همه این پیشرفت ها نتیجه سالها تحقیق و آزمایش شرکت های داخلی سازنده کلاچ برقی روی انواع خودرو است. همانطور که میدانید، هر خودرویی از اجزای مختلفی تشکیل شده که برای نهایت عملکرد سیستم، این اجزا علاوه بر کارکرد مفید، باید با یکدیگر تنظیم یا به‌اصطلاح مچ شوند و همین موضوع یکی از عمده مواردی است که طی سالهای اخیر توجه شرکت های سازنده کلاچ برقی را به خود جلب کرده، بر خلاف گذشته، امروزه نصب کلاچ‌ برقی می‌تواند برای شما آسایش ایجاد کند و خودرو شمارا سالم تر حفظ کند.

کلاچ گیری

حذف خطاهای انسانی با نصب کلاچ برقی

تصور کنید ماشینی که برای کلاچ دستی ساخته شده و تمام اجزای آن با کلاچ دستی هماهنگ بوده‌اند، امکان خطای راننده در زمان رها کردن کلاچ یا تعویض دنده وجود دارد. ولی با نصب کلاچ برقی این خطای انسانی حذف شده و از آسیب به گیربکس و دیگر اجزای خودرو جلوگیری می کند. حال شاید برخی تصور کنند با تغییر نوع کلاچ باید انتظار داشت که این هماهنگی در سیستم تا حدود زیادی به هم بخورد. اما تجربه رانندگان در سالهای اخیر نشان می دهد که هماهنگی قطعات بیشتر شده و اصطحلاک اجزای مرتبط با کلاچ، نسبت به کلاچ دستی کاهش پیداکرده است.  عواقب به‌هم‌خوردن هماهنگی در بین اجزای ماشین چیست؟ در ادامه این موارد را تحت عنوان معایب کلاچ‌های برقی بررسی خواهیم کرد.

اجزای کلاچ هوشمند

معایب کلاچ برقی چه بود و چگونه برطرف شد؟

در گذشته استفاده از کلاچ‌های برقی می‌توانست در بسیاری از خودروها ایرادات اساسی ایجاد کند و همان‌طور که پیش‌ تر ذکر شد، یکی از عمده‌ترین خرابی‌های خودرو مربوط به کلاچ و دنده می‌شود و می‌توانست برای سایر بخش‌ها نیز مشکلاتی ایجاد کند که در این بخش به آن می‌پردازیم.

در سری های اول کلاچ اتوماتیک، علاوه بر هزینه بالای خرید و نصب کلاچ‌‌ برقی، هزینه تعمیرات و رسیدگی به آن نیز بسیار بالا بود. اما در نسخه های جدید این دستگاه، مشکلات برطرف شده و نصب آن توسط مصرف کنندگان پیشنهاد می شود.

امروزه کلاچ‌ برقی نیاز شما را در تعویض دنده و گرفتن کلاچ برطرف می‌کند اما در گذشته محدودیت‌های آزاردهنده‌ای را روی خودرو ایجاد می‌کرد. به زبان ساده‌ تر در گذشته هنگام رانندگی با کلاچ اتوماتیک شما نمی توانستید به راحتی این دستگاه را خاموش و از مدار خارج کنید. ولی امروزه با اینکه مشکلات برطرف شده و نیازی به این کار نیست، ولی هرزمان که بخواهید می توانید خیلی سریع کلاچ هوشمند را خاموش کرده و با کلاچ پایی به رانندگی ادامه دهید.

کلاچ‌های اتوماتیک به دلیل تکنولوژی و سیستم کارکردشان تصور می شد که گرمای زیادی تولید می‌کنند. اما تحقیقات نشان داد که موتور الکتریکی این دستگاه تنها یک آمپر برق مصرف می کند و عملاً گرمایی ایجاد نمی شود و این مقدار کم گرما به سایر قطعات خودرو هیچ آسیبی وارد نمی کند.

کلاچ برقی

هزینه کلاچ برقی

به دلیل بازار بی‌ثبات و متغیر بودن قیمت‌ها، در این بخش ارقام مشخصی را برای این کالا به شما اعلام نخواهیم کرد. اما قیمت و هزینه کلاچ اتوماتیک بسته به نوع کلاچ، برند و نوع ماشین می‌تواند متفاوت باشد. همچنین به یاد داشته باشید که خرید کلاچ‌های برقی تنها بخشی از این هزینه‌ها است. علاوه بر هزینه خرید، هزینه نصب، سرویس و استهلاک بخش‌هایی از ماشین را هم در نظر بگیرید. در واقع می‌توان گفت منطقی به نظر نمی‌آید که تنها برای رهایی از کلاچ و تعویض دنده، زیر بار هزینه‌های سنگین این‌چنینی بروید.

استفاده از کلاچ‌ برقی به چه کسانی توصیه می‌شود؟

به‌طورکلی باتوجه‌ به معایب بی‌شمار و هزینه‌های سنگین استفاده از این نوع کلاچ، می‌توان گفت تنها در مواردی استفاده از آن توجیه می‌شود که استفاده‌ نکردن از آن مضرات بیشتری در پی داشته باشد. ما استفاده از این محصول را به افراد زیر توصیه می‌کنیم

 جانبازان و معلولین

 برای افرادی که به کمردرد، پادرد و زانو درد مبتلا هستند. استفاده از کلاچ اتوماتیک برای این افراد به‌منظور کاهش عوارض جسمی توصیه می‌شود. درصورتی‌که جزو دو دسته بالا نیستید، استفاده از کلاچ‌های برقی باتوجه‌ به معایب آن، برای شما توجیه قابل قبولی ندارد.

خودرو هوشمند

نصب کلاچ برقی روی چه خودروهای پیشنهاد می شود؟

نصب کلاچ برقی روی خودروهای ایرانی که از سیستم کلاچ سیمی استفاده می کنند، بیشتر پیشنهاد می شود تا خودروهای چینی که از کلاچ های هیدرولیک یا روغنی استفاده می کنند.

کلاچ سیمی به کلاچ هایی گفته می شود که پدال کلاچ توسط سیم فلزی به اهرم متصل به گیربکس وصل می شود و زمانی که راننده کلاچ را فشار می دهد، توسط این سیم اهرم کلاچ جمع می شود و امکان تعویض دنده فراهم می شود.

کلاچ های هیدرولیک یا روغنی به کلاچ هایی گفته می شود که توسط پمپ روغن صفحه کلاچ را برای تعویض دنده آزاد می کند.

هنگامی که شما روی خودرو چینی که مجهز به کلاچ روغنی است از کلاچ برقی استفاده کنید، پمپ کلاچ به دلیل درگیری بیشتر توسط سیستم کلاچ برقی، سریعتر خراب می شود و هزینه های زیادی برای شما خواهد داشت.

نتیجه‌گیری

بسیاری از افراد مشتاق به استفاده از ماشین‌های دنده اتوماتیک هستند اما به دلیل قیمت روز‌افزون این ماشین‌ها قادر به استفاده از آن نبوده و در نتیجه به استفاده از دستگاه‌هایی مانند کلاچ برقی روی می‌آورند. اما دقت داشته باشید که افراد زیادی بعد از نصب و استفاده از آن، متوجه مضرات این دستگاه برای خودروی خود می‌شوند. این دستگاه به دلیل ناسازگاری و عدم تطابق با اجزای ماشین‌های معمولی، می‌تواند مشکلات بسیاری را برای ماشین شما ایجاد کند و از این طریق باعث هدر رفتن پول و ازبین‌رفتن ماشین شما خواهد شد. چنانچه هنوز هم تصمیم به استفاده از کلاچ اتوماتیک را دارید، دست‌کم خود را برای معایب ذکر شده آماده کنید. در پایان نیز امیدواریم که مطلب فوق برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین می‌توانید برای ما و دیگران از تجربیات خود در خصوص استفاده از کلاچ‌های برقی بنویسید.

50 پاسخ به “چرا کلاچ برقی پول و ماشین شما را از بین می‌برد؟”

 1. رضا گفت:

  سلام مرسی از اطلاعات خوبتون. من اتاکو رو انتخاب کردم و خداروشکر خیلی راضیم ازش واقعا راضیم

 2. سعید گفت:

  من دودل شدم فک کنم اونایی که میگن خوبه از خودشونن

 3. محمدعلی گفت:

  اتاکو گذاشتم رو ماشینم به جرعت میتونم بگم راحت شدم از درد کمر و پا ارتروز دارم هروز دعاشون میکنم

 4. اسماعیل محمدی گفت:

  بعضی از نمایندگی ها دور از چشم دفتر مرکزی هرکاری میکنن.من تو میاندوآب نصب کردم.دستگاهو به اسم اچ ای سی دادن ولی نبود.معمولی از اون سری اولی ها بود.بعد نصب میگفتن چهار و پونصد میشه من ندادم.3/900گرفتن.عملکرد دستگاه بد نبود خدایی فقط تو سربالایی کلاچو ول نمیکرد میومد عقب.تو کفی مشکل نداشت.خیلی هم بد نصب کردن به رام ماشین با سیم مفتول بسته بودن اصلا افتضاح بود نصبش.هیچی دادم بازش کردن..هنوزم پولمو ندادن

 5. الهه گفت:

  سلام و خسته نباشید بعضی از مکانیک ها می‌گویند که اگر این ایمورتال کلاج را نصب کنید به گیربکس فشار میاره و باعث خرابی آن می شود آیا این گفته صحت دارد؟
  من قبلا روی پراید این را نصب کرده بودم فقط گاهی اوقات تو ترافیک که ایستاده بود صدا می داد و باید دنده را در یک می‌گذاشتی تا صدا کمتر شود و یا گاهی صدای خوردن سیم به بدنه ماشین می داد ولی از کارکردش راضی بودم حالا می خواهم آن را به ۲۰۶ نصب کنم از لحاظ کاربردی می توان این کار را کرد یا به گفته یکی از دوستان چون سیم کلاج ۲۰۶ رگلاژ نداره ، سیم کلاج ۲۰۶ را هم با یک نمونه قابل رگلاژ عوض کرد؟

 6. عابدیان گفت:

  سلام کلاچ برقی اتاکو یا ایرانکلاچ هردو خوب هستن آنچه مسلمه و من تحقیق کردم این دو شرکت حداقل ۱۰ سال هست که دارن کلاچ برقی تولید میکنن که نشون میده عمده مشتریاشون راضی هستن بالاخره ممکنه یه تعدادی هم ناراضی باشن که در هر محصولی همین طور هست ولله قسم پدر من اتاکو بسته الان هم راضی هست و توی سه سال یکبار رفت گارانتی طوری که میگه بدون این سیستم نمیتونه رانندگی کنه

 7. ممد گفت:

  اقا سلام من نصب نکردم. ولی پیام بعضی از دوستان که خیلی دقیق ادرس نمایندگی و سایت و اینستای نمایندگی ها رو میدن. مطمن هستم یا خودشون تو اون نمایندگی کار میکنن یا همسراشون

 8. faramarz گفت:

  salaam man azash estefadeh mikonam va foqoladeh aalieh male ,man etaako

 9. امیر کلاته گفت:

  آقا من با اتاکو خیلی حال می کنم تازه هم نصب نکردم الان یکسال و نیمه

 10. یونس مرادی گفت:

  سلام ممنون از مطلب خوبتون
  دامادمون روی پژو 206 مدل 97 کلاچ برقی نصب کرده و خیلی هم راضیه منم نشستم باهاش یه دور زدم خوشم اومد و رفتم روی ماشنم ام وی ام 550 نصب کردم ولی اصلا دنده ها به راحتی 206 جا نمیره و اذیت میکنه با ریگلاژ هم درست نشد. فکر کنم فقط رو ماشینای ایرانی خوب جواب میده

 11. جمشید گفت:

  همش حرف مفته اصلا بدرد نمیخوره 3 ماه رو ماشینم نصب بود بیچارم کرد تا اینکه رفتم دم مکانیکی تو شهرستان واسم بازش کرد راحت شدم. حالا اینکه بعضیا میگن خوبه نمیدونم واقعا از چی این کلاچ برقی خوششون اومده. البته واسه من از او سری اولی ها بود مال شرکت ایران کلاچ

 12. آهنگری گفت:

  سلام علیکم بنده 48 سال دارم نه معلولم نه هیچی این کلاچ اتاکو رو هم وصل کردم و هر روز دارم دعاشون میکنم هزینه ای هم نکردم برای نصب و سرویس و 2 سال دارم استفاده می کننم خیلی راحت شدم

 13. dayan گفت:

  etako behtarine b nazaram

 14. sadaf@ghsmi گفت:

  به این بدی هایی که گفتین نیستا، همه برندها اینطوری نیستن

 15. عبدالله عبدالله پور گفت:

  کلاچ اتوماتیک اتاکو تمامی انتظارات من مشتری را به عنوان شخصی که مشکل پا دارد برآورده کرده و اگر ثانیه ای بد کار کند باید ماشین را کلا خاموش کنم و کنار بگذارم چه در جاده چه در اتوبان. در طی 2 سالی که ازش استفاده می کنم فقط یک بار ریگلاژ بردم شکر خدا خیلی خوبه

 16. ebrahim12 گفت:

  ممنون بابت متن. فقط 2 تا مسئله، گفتین ایجاد محدودیت‌های اساسی، اینطور نیست. هر موقع با نگه داشتن کلید روی دنده، میشه تغییر دنده داد. مورد بعد عقب رفتن در سربالایی‌ها، این هم در نسخه های جدید حل شده.

 17. مریم گفت:

  حدود 6 ماهی هست شوهرم روی ماشینمون تیبا اتاکو بست و راضی هستم بنظرم نسبت به قبل که میگفتن کلاچ برقی خوب نیست خیلی پیشرفت کرده و واقعا هوشمند عمل میکنه.

 18. حمید جوزانی گفت:

  اتاکو عالیه درود بر سازندش

 19. محمد مهدی گفت:

  اینکه کدوم برند بهتره ملزم به تحقیق شماست ولی اگر از تجربیات بخواین استفاده کنین بنده از ایران کلاچ اصلاً راضی نبودم و کلا دورشو خط کشیدم چون عملکرد خوبی نداشته و توی ترافیک طولانی مدت همش ماشینم می پریده و خاموش میکرده، سردندش هم ظرف 2 ماه خراب شد

 20. محسن گفت:

  اول تشکر کنم از سایت اول نظر که این مطلب رو منتشر کرد و بصورت بی طرفانه هر کسی نظرشو میگه
  همونطور که بعضی از دوستان گفتن اتاکو برای خدمات پس از فروش و تنظیم مجدد در زمان گارانتی پول میگیره و هیچ نظارتی نیست. بنظرم خدمات پس از فروش و گارانتی خیلی مهمه که ایران کلاچ تو این زمینه بنظرم خدمات بهتری ارائه میده

  • مهشید گفت:

   بعید میدونم وقتی ضمانت برگشت وجه میذارن که اگر راضی نبودین سیستم رو عودت بدین بخوان خدمات ضعیفی داشته باشن.
   من به شخصه بخاطراین ضمانت با خیال راحت اتاکو نصب کردم و شکر خدا راضی هستم.

 21. مجتبی گفت:

  اقا اینا همش دروغه اتاکو بستم ماشینمو داغون کرد. ایمورتال کلاچ خیلی بهتره لطفا لطفا خیلی تحقیق کنید. من هرجفتشو نصب کردم و با تجربه کامل بهتون میگم ایمورتال کلاچ خیلی خیلی بهتر از اتاکو هست.

 22. کامی گفت:

  خواهشا خواهشا خواهشا اول حسابی تحقیق کنین وگرنه پول و ماشینتون میره برای خودش دقیقا چیزی که تو این مطلب گفته. این عکسی که میبینین از سردنده اولی با دیدنش تنم میلرزه که انقد مصیبت کشیدم بخاطرش

 23. محمودی گفت:

  من اتاکو بستم داداشم اتومید بست و از روز اول مشکل داشت تا اینکه کل دیسک و صفحش رفت واسه خودش اما من بعد 1 سال هنوز راضیم بهش گفتم نبند پولتو دور ریختی گوش نکرد.

 24. سعید مظفری گفت:

  ممنون از مطلب خوبتون
  میخواستم کلاچ برقی اتاکو نصب کنم ولی با توجه به تجربه دوستان که الان خوندم فکر کنم ایمورتال کالچ بهتره

 25. غلامرضا گفت:

  سلام من سمند دارم اتومید نصب کردم اوایل بد نبود ولی بعد مدتی اذیت هاش شروع شد که هزینه گذاشت رودستم صفحه کلاچ عوض کردم ویکسری خرجهای جانبی دیگر توترافیک قاطی میکرد مجبور بودم قطع کنم وپایی کنم وووووووو ولی میگن به گردن اونایکه میگند ایمورتال جدیتر وبروز تره

  • کامی گفت:

   منم کشیدم بدتر از اینایی که میگی خدایی این انصاف نیست که تبلیغات الکی بشه جنس رو که می خری پولت دور ریخته بشه و دمار از روزگارت در بیاره تازه جوابگو هم نباشن نه پیگیری نه خدماتی این پولا حلال نیس

 26. سهیل گفت:

  الان حدود 8 ماهه نصب کردم خوب بود ولی اخیرا دیگه دنده ها بخوبی جا نمیره و مجبور شدم خاموشش کنم.

 27. علی گفت:

  سلام من کلاچ برقی اتاکو نصب کردم و هنوز گارانتی داره ولی برای ریگلاژ مجدد از من پول گرفتن. چرا مگه نظارت نیست روی نمایندگی ها؟

  • جمال گفت:

   امکان نداره داداش من خودم 2 بار برای ریگلاژ رفتم رایگان تنظیم کردن و مثل روز اول داره کار میکنه خداروشکر. اگر چنین چیزی هست با نمایندگی مرکزیش تماس بگیر خیلی خوش برخوردن حتما پیگیری میکنن کارتو. یا علی…

   • محمد گفت:

    من هم رفتم نمایندگی اتاکو شرق تهران تو اتوبان بسیج ازم 20 هزار تومن بابت تنظیم ریگلاژ گرفتن. نمیدونم حالا این تنظیم جزو گارانتی حساب میشه و نباید پول میگرفتن یا منطقی بود؟

 28. مهران گفت:

  دوستان لطفا دقت کنید شاید نظر کاربرا در مورد اتاکو خوب باشه ولی من انداختم سر 6 ماه صفحه کلاچ سوزوند و هزینه گذاشت رو دستم و البته دنده ها هم دیگه مثل قبل نشد و سفت جا میرن

  • گل آفتابگردون گفت:

   من که ازش خیلی راضی ام الان 2 سال میشه نصب کردیم رو ماشینمون هم شوهرم و پسرم راضین هم خودم ولی خودم خیلی از ماشین استفاده نمی کنم

 29. رضا عمادی فر گفت:

  من اسنپ کار می کنم و کلاچ اتوماتیک اتاکو نصب کردم راحت شدم از این کلاچ ترمز کردن واقعا عالیه شک نکنین

 30. داوود گفت:

  دوستم کلاچ برقی انداخته رو ماشینش میگه بد نیست ولی الان این مطلب و نظرات ملت رو خوندم موندم چیکار کنم. واقعا خوبه یا داستان میشه!

 31. علی گفت:

  اقا من کلاچ برقی اتاکو بستم بعد یک ماه کل سیستم گیربکس ماشینم بهم ریخت و نمایندگی اتاکو اصلا قبول نکرد که درستش کنه و مجبور شدم ببرم مکانیک باز کنه و در نهایت به جز هزینه کلاچ برقی، کلی هزینه تعمیر گیربکس رو دستم گذاشت. این شرکت اگر متعهد به قطعات و خدماتش بود با من چنین رفتاری نمیکرد.

  • زهرا گفت:

   همسرم کلاچ اتاکو رو برام نصب کرده و الان چند ماهیه که دارم ازش استفاده می کنم خداروشکر خیلی خوب و راحت داره کار می کنه

 32. مرتضی گفت:

  این مطالب در مورد کلاچ برقی اتاکو صدق نمیکنه و این شرکت این محصول رو با گارانتی ۵ ساله ارائه میده این تصاویری هم که در این مقاله ازشون استفاده شده کلاج اتوماتیک اتاکو نیست

 33. صالح توکلی گفت:

  من نصب کردم روی ماشین خودم و اصلا مشکلی نداشتم باهاش که یک بار بعد نصب برای ریگلاژ رفتم که خوب شد و دیگه اذیتم نکرد.اینطوری که این مطلب میگه واقعا نامردیه

  • صالح توکلی گفت:

   البته اینو هم بگم من کلاچ برقی ای ک خریدم این شکلی نیست و سردندش مغناطیسی هست و مدل اتاکو هست

 34. ناشناس گفت:

  فقط کلی گویی نوشته شده
  عدم هماهنگی بین قطعات؟!

 35. فرهاد گفت:

  دوستان مطالب اعلام شده راجع به کلاچ برقیهای معمول هست
  ولی ایمورتال کلاچ طرح جدیدیه که دو ساله اومده و الان تمام خودروسازها تاییدش کردن و خودشونم میبندن
  ۵۰ ماه گارانتی تعویض و ضبکه خدمات سراسری داره و به زودی عرضه عمده از طریق صدا و سیما هم انجام میشه
  روی شیب عقب نمیاد، موتورش فوقالعاده قویه و بوش المانه
  با خیال راحت برید از مراکز فروش ایرانخودرو و سایپا خرید کنید
  برای ماشینهای کلاچ پمپی مثل ام وی ام هم سیستم مخصوصی به اسم ایمورتال تراک داره
  در خارج از کشور هم فروش داره

 36. سامان گفت:

  ممنون از مطلب خوبتون
  تقریبا یک ماه پیش کلاچ برقی رو ماشینم انداختم و دیروز تو سربالایی تجریش کلا صفحه کلاچ سوزوند. در حالی که هیچ ایرادی نداشت و بردم نمایندگی مدیران خودرو که گفتن بخاطر اینکه کلاچ برقی انداختی از گارانتی خارج شده و هزینه تعمییر با خودته.
  کاشکی قبل از خرید تو گوگل سرچ میکردم

 37. سارا گفت:

  میخواستم بدونم برای همه خودروها قابل نصب هست یا نه من ماشینم ام وی ام 315 هست و یه جا گفتن نصب کنی سیستم کلاجت خراب میشه واقعا دیگه زانو درد گرفتم از بس کلاچ گرفتم

  • سامان گفت:

   اصلا این اشتباه رو نکنید چون ماشینای ام وی ام کلاچشون روغنی هست و خیلی زود خراب میشه و بدجوری هزینه میزاره گردنتون

 38. مهران اسدی گفت:

  من تا الان فکر میکردم کلاچ برقی خیلی خوبه و البته تعریفشو زیاد شنیده بودم ولی این مواردی که تو این مقاله خوندم دودل شدم که انجام بدم یا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر مشاهده نظرات