چند نکته مهم در خرید فرش ماشینی

خرید فرشویژه ها

یک فرش ماشینی با کیفیت قطعا تک رنگ است و در آن به هیچ وجه دورنگی به چشم نمی خورد این موضوع را چگونه باید متوجه شد؟ در خرید فرش ماشینی با کیفیت آن را پهن کنید و در معرض نور قرار داده تا از صحت فرش و تک رنگی آن از طریق انعکاس نور متوجه عیوب فرش ماشینی شوید.

در خرید فرش ماشینی به نقشه آن دقت کنید

طرح و نقشه فرش

نقشه استفاده شده در فرش ماشینی با کیفیت باید یک نقشه استاندارد باشد و مشکلی نداشته باشد فرش ماشینی با کیفیت ابعاد و اندازه مناسب دارد و در اندازه های آن هیچ خطای فاحشی وجود ندارد وجود خطای جزئی در فرش های ماشینی با کیفیت از ارزش آن نمی کاهد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت فرش ماشینی

قیمت فرش ماشینی

قیمت در خرید فرش ماشینی به موارد مختلفی همچون شانه، الیاف و طرح و نقش آن بستگی دارد. به طور مثال اگر قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۷۰۰ شانه با الیاف نایلون ، ۳ میلیون تومان باشد، همین متراژ فرش ۷۰۰ شانه با الیاف اکرلیک، ۴ میلیون و پانصد هزار تومان است.
شایان ذکر است، الیاف فرش نیز درجه بندی های مختلف دارد که توسط کشورهایی همچون چین ، آلمان تولید می شود.

فرق تراکم با شانه در خرید فرش ماشینی

تراکم و شانه از ویژگی های فرش است که در ز مان خرید فرش ماشینی این ویژگی ها مطرح می شوند و بهتر است بدانید فرق تراکم با شانه چیست.
به تعداد گره ها در طول فرش تراکم می گویند و به تعداد گره ها در عرض فرش شانه می گویند.

خرید فرش ماشینی بی عیب و نقص

سوختگی در فرش ماشینی

فرشی می تواند درجه یک و شایسته انتخاب مشتریان سخت پسند باشد که در آن ذره ای از پارگی، سوختگی و زدگی دیده نشود در اینصورت مشتریان سخت پسند در انتخاب فرش ماشینی با کیفیت با مشکل روبه رو نمی شوند. حتما در زمان تحویل فرش از باربری، آن را در محلی مناسب مانند پذیرایی که نور خوب داشته باشد، باز کنید و تمام قسمت های آن را کاملا بررسی کنید و درصورت هرگونه عیب و نقص آن را به فروشنده اطلاع دهید.

توجه به جنس در خرید فرش ماشینی

کیفیت فرش

فرش ماشینی با کیفیت قطعا می تواند از جنس های مختلف باشد ولی فرش ماشینی که از جنس اکرلیک باشد از ویژگی بسیار خوبی برخوردار است چون از نظر مقاومت در برابر آب و هوا، ضد حساسیت بودن و عدم پرز دهی می تواند انتخاب بسیار هوشمندانه ای برای خرید فرش توسط مشتریان باشد.
فرش ماشینی با کیفیت می تواند از ویژگی مثل شانه بالا برخوردار باشد در واقع به زبان ساده شانه به میزان تراکم عرضی یک فرش گفته می شود. تعداد گره های فرش در که در عرض فرش قرار دارد شانه نامیده می شود.
تراکم از خصیصه های مهم در انتخاب فرش ماشینی با کیفیت است. تراکم به زبان عوام به تعداد گره های موجود در طول فرش گفته می شود. که تراکم بالای فرش می تواند در مقاومت بالای فرش نقش مهمی را ایفا کند.

دقت به گره ها در خرید فرش ماشینی

گره خرید فرش ماشینی

نوع گره میتواند در تشخیص تفاوت بین فرش دستبافت و فرش ماشینی کمک کننده باشد. گره های فرش دستبافت به صورت w می باشد ولی گره های فرش ماشینی به صورت u دیده می شود.گره های منظم را می توان در پشت فرش های ماشینی مشاهده کرد زیرا با ماشین بافته شده اند. ولی گره های نامنظم سهم فرش های دستبافت هستند زیرا با دست های بافنده بافته شده اند و وجود خطا در فرش دستبافت کاملا طبیعی است.

تفاوت خرید فرش ماشینی و دستبافت

خرید فرش ماشینی

تفاوت عمده در خرید فرش ماشینی و دستبافت، در وزن آن ها می باشد. عمدتا فرش های دستبافت از فرش های ماشینی سنگین تر هستند و فرش های ماشینی به علت اینکه سبک هستند روی سرامیک سر می خورند و امکان زمین خوردن بسیار بالا است بنابراین بهتر است اگر در خانه سالمند یا فرزند کوچک دارید، فرش دستبافت خریداری کنید.
از دیگر تفاوت های مهم بین فرش دستبافت وفرش ماشینی در جنس الیاف استفاده شده در آن است. الیاف فرش دستبافت، طبیعی است ولی الیاف فرش ماشینی مصنوعی می باشد که همین موضوع سبب پراکندگی پرز های فرش ماشینی در محیط می شود که برای افرادی که بیماری های تنفسی از جمله آسم و آلرژی دارند مناسب نمی باشد و موجب تحریک بیماری آن ها می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *