براشینگ

زیبایی مو یکی از مهمترین مسائلی است که بسیاری از خانم ها به آن توجه می کنند. بسیاری از خانم ها علاقه مند هستند تا در همه حال موهای مرتب و زیبایی داشته باشند. در این میان را های زیادی برای مرتب بودن موهای شما وجود دارد که یکی از آسان و کوتاه ترین راه برای اینکه بتوانید موهای خود را به راحتی مرتب کنید، براشینگ مو است. بنابراین شما می توانید با استفاده از براشینگ در همه حال موهای صاف و مرتبی داشته باشید. از گذشته تا به امروز بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند که در تمامی مهمانی های خودمانی با موهای صاف و مرتب ظاهر شوند. برای اینکه در همه حال ظاهر مناسبی داشته باشید می توانید با مراجعه به آرایشگاه های معتبر که خدمات متنوعی از جمله براشینگ انواع موها را ارائه می کنند، در سریعترین زمان ممکن موهای خود را براشینگ کرده و از صاف و مرتب بودن آن لذت ببريد. در بسیاری از آرایشگاه ها پس از ارائه خدماتی چون کوتاهی مو و رنگ کردن مو برای اینکه مشتریان از دیدن ظاهر جدید خود لذت ببرند از براشینگ مو استفاده می کنند. براشینگ کردن یکی از مهارت های مهم در آرایشگری است که می تواند از طرفی پایه برخی از بافت ها و شینیون ها در آرایشگاه ها به شمار برود.

براشینگ

براشینگ چیست؟

همه موها حالت، جنس و نوع مختلفی دارند که با توجه به حالت های گوناگون مو که می تواند حالتدار، مجعد و فر باشد بسیاری از افراد تمایل دارند که موهای صاف و مرتبی داشته باشند. بنابراین یکی از راه های سریع و آسان برای صاف کردن موهای افراد، براشینگ کردن است. در اصل براشینگ کردن به پیچاندن مو داخل برس های مخصوص و حرکت دادن مو توسط حرارت سشوار است. از این رو با حرکت دادن برس و حرارت سشوار می توان به راحتی موهای فر، مجعد و حالت دار را صاف کرد. از طرفی در بسیاری از خدمات آرایشگاه ها، از جمله شینیون، رنگ مو و کوتاهی مو از براشینگ مو استفاده می کنند تا مشتری پس از ارائه خدمات موهای خود را در بهترین حالت ممکن ببیند.

مواد لازم برای حالت دار شدن مو

اگر می خواهید براشینگ را به صورت حرفه ای یاد بگیرید، بهتر است در گام اول با وسایل مورد نیاز برای انجام دادن این کار آشنا شوید. شما برای اینکه بتوانید به راحتی موهای خود و دیگران را صاف کنید به یک سشوار حرفه ای و برس هایی در سایزهای مختلف نیاز دارید. از طرفی توصیه ما این است که اگر قصد دارید سشوار خریداری کنید، بهتر است محصولاتی را انتخاب کنید که امکان تنظیم شدن حرارت در آن وجود داشته باشد. از طرفی در بازار برس های مختلفی از جنس های گوناگونی موجود است که شما می توانید با در نظر گرفتن بودجه و نیاز خود، یکی از انواع برس ها را برای صاف کردن موهای خود انتخاب و خریداری کنید. در این میان برس های سرامیکی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده که قابلیت این را دارد که حرارت کمتری را به موها و دستان شما وارد کند. از طرفی برای صاف کردن موهای فر، برس های چوبی بسیار مناسب بوده، چراکه صاف کردن موهای فر به دلیل حالت دار بودن آن نیازمند برس های مقاومی بوده که در هنگام صاف کردن در داخل موها نشکند.

مواد لازم برای براشینگ

برس براشینگ چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که میدانید یکی از وسایل مهم برای صاف کردن موها، برس است. حال شما برای صاف کردن موهای خود، به تعدادی برس نیاز دارید که باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. برس های مورد استفاده برای صاف کردن موها می تواند در سایزهای گوناگونی باشد. چراکه برای صاف کردن هر قسمتی از مو با توجه به اندازه و حجم کلی مو، نیاز به یک برس خاص داریم. استفاده از برس های کوچک برای جلوی مو و حالت دار کردن چتری های جلوی مو می تواند بسیار مفید باشد. از طرفی برس های بزرگ برای صاف کردن موهای بلند و سایر قسمت های مو مورد استفاده قرار می گیرد. برس هایی که برای خرید انتخاب می کنید باید در برابر حرارت مقاوم بوده و دست شما را نسوزاند. داشتن بدنه های سرامیکی می تواند این امکان را به شما بدهد که به هیچ عنوان حرارت بالای سشوار به دستان شما وارد نشود. از طرفی تمامی برس هایی که شما خریداری می کنید، باید دارای حلقه آویز باشد. دسته های برس ها باید از جنس موادی قاوم باشد تا در هنگام برخورد با زمین و سطوح به راحتی نشکند.

برس براشینگ

براشینگ مو چگونه انجام می شود؟

یکی از مهمترین سوالاتی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که چگونه می توان موها را براشینگ کرد؟ برای انجام دادن این کار شما به برس های مخصوص، سشوار و محصولات مراقبتی نیاز دارید. قبل از شروع به براشینگ مو، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که موهای شما باید تمیز باشد و آثار هیچ گونه چربی بر روی آن نباشد. از طرفی استفاده از ماسک های مو، می تواند از خشک شدن مو در برابر باد گرم سشوار محافظت کند. برای انجام دادن براشینگ  بهتر است به سالن های زیبایی مراجعه کنید، چرا که افراد متخصص می توانند به راحتی در کوتاه ترین زمان ممکن این کار را انجام بدهند. بسیاری از افراد که براشینگ مو را انجام می دهند، ابتدا مو را به چهار قسمت تقسیم می کنند، سپس با استفاده از گیره ها موها را جمع میکنند، سپس از پشت سر موی شما، شروع به کار می کنند. مهمترین اصلی که باید به آن توجه شود این است که برای صاف شدن موها از دو روش سشوار کشی به رو و زیر موها استفاده می کنند. برای انجام دادن این کار موها را در زاویه 90 درجه به سمت زیر موها برس بکشید، این کار را تا زمانی انجام دهید که به وسط مو نزدیک شوید، تا در نهایت موهای جلو صورت را به سمت بالا برس بکشید.

چگونه انجام شدن براشینگ

براشینگ موی کوتاه به چه منظور انجام می شود؟

افرادی که موهای کوتاه دارند برخلاف افرادی که موهای بلندی دارند، نمی توانند به راحتی از خدماتی چون شینیون و برخی از بافت ها استفاده کنند. بنابراین این افراد برای اینکه موهای منظمی و صافی داشته باشند می توانند با براشینگ کردن موهای خود، ظاهری آراسته و زیبا داشته باشند. موهای کوتاه براشینگ شده در بسیاری از موارد می تواند زیبایی خاصی را به چهره افراد ببخشد. بنابراین اگر موهای کوتاهی دارید، و قصد دارید تا در مهمانی خاصی شرکت کنید، می توانید با صاف کردن موهای خود در سالن های زیبایی با موهای صاف و حالتدار زیبایی در مهمانی حاضر شوید. براشینگ موی کوتاه به خصوص بر روی موهایی که رنگ شده است می تواند جلوه بسیار زیبایی داشته باشد. براشینگ موی کوتاه عمدتا با برس های کوچک انجام می شود، بنابراین اگر موهای کوتاهی دارید، برس های بزرگ خریداری نکنید.

براشینگ موی فر چگونه انجام می شود؟

یکی از براشینگ های زمانبر و سخت براشینگ موی فر است. چرا که این موها برای اینکه صاف شوند، نیاز به پیچش بیشتری در برس دارند، از طرفی درجه حرارتی که برای صاف کردن این موها، استفاده می شود کمی از درجه حرارت موهای معمولی بیشتر خواهد بود. بنابراین حتما باید قبل از انجام شدن براشینگ برای این مدل موها، از محصولات مراقبتی مو استفاده شود تا موهای فرد آسیب نبیند. چرا که درجه حرارت بالای سشوار سبب آسیب دیدگی در بافت های مو می شود. برای صاف کردن موهای فر بهتر است از برس های چوبی استفاده شود.

براشینگ موی فر

 آموزش براشینگ چتری

براشینگ چتری یکی از مدل براشینگ مو است که برخی از افراد علاقه مند هستند که حتما چتری داشته باشند و آن را حالت دار کنند. حال اگر قصد دارید چتری های خود را صاف و حالتدار کنید، بهتر است که قسمت جلوی مو را به سمت بالا آورده و سپس با استفاده از چرخاندن برس به سمت زیر و در نهایت با چرخاندن برس به سمت رو به چتری های جلوی سر خود حالت دهید. یکی از مهمترین نکاتی که بهتر است به آن توجه کنید، اندازه برس شما برای صاف کردن چتری است که بسیار مهم بوده و بهتر است در سایز کوچک باشد. برخی از افراد برای حالت دادن به چتری های خود، سعی می کنند طور سشوار بکشند که چتری های آن ها از سمت داخل حالت دار شود. چتری یکی از مدل آموزش براشینگ جلوی مو است که در بسیاری از موارد به دلیل کوتاه بودن موها، افراد ترجیح می دهند که جلوی موی خود را براشینگ کنند.

آموزش براشینگ مو توسط خود فرد

بسیاری از افراد سعی می کنند تا با یادگیری نحوه صاف کردن مو در خانه این کار را به تنهایی در منزل خود انجام دهند. حال شما می توانید با یادگیری اصول صاف کردن مو در خانه به راحتی پس از آمدن از حمام موهای خود را صاف کنید. برای این کار بهتر است که شما موهای خود را به سه قسمت تقسیم کنید سپس از قسمت پشتی موهای خود شروع به برس کشیدن و صاف کردن مو کنید شما میتوانید در مرحله اول موهای خود را به زیر و سپس موهای خود را به رو سشوار کنید. از طرفی برای اینکه بتوانید به راحتی موهای خود را صاف کنید اگر راست دست هستید بهتر است که برس را در دست راست خود قرار دهید و سشوار را با دست چپ خود بگیرید و سپس با یک حرکت رفت و برگشتی برس، موهای خود را صاف کنید. برای قسمت جلوی موهای خود می توانید به راحتی با سشوار کشیدن به سمت بالا به صورت زیر و رو موهای خود را حالت دهید. اگر می خواهید که به این کار مسلط شوید بهتر است که برای مدتی این کار را در خانه انجام دهید تا دست شما به نحوه گرفتن سشوار و برس عادت کند. از طرفی اگر شما بتوانید این کار را بدون کمک کسی انجام دهید می توانید بدون هیچ هزینه ای و رفتن به هیچ یک از آرایشگاه ها به راحتی انجام دهید. از طرفی اگر به انواع بافت علاقه مند هستید می توانید با صاف کردن موهای خود، زمینه ای مناسب را برای انواع بافت های دخترانه بر روی موهای خود به وجود بیاورید. دستگاه براشینگ مو یکی از تکنولوژی های جدیدی بوده که این روزها بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند راکه این روزها به دلیل شیوع کرونا، افراد کمی به آرایشگاه می روند.

آموزش براشینگ توسط خود فرد

قیمت براشینگ مو در سالن های زیبایی

بسیاری از افراد پیش از آن که به آرایشگاه بروند، سعی می کنند تا با آگاهی از قیمت خدماتی که در آرایشگاه ها به آن ها ارائه می شود با خیالی راحت به آرایشگاه بروند. بنابراین بهتر است بدانید که چه عواملی می تواند بر روی قیمت براشینگ در آرایشگاه ها تاثیر بگذارد. به طور کلی اندازه و حجم موهای شما از جمله عوامل مهم در قیمت گذاری به شمار می رود. چرا که هرچه موهای شما بلند و حجیم تر باشد زحمت صاف کردن آن برای فردی که آن را انجام می دهد بالاتر خواهد رفت. از طرفی برای صاف شدن موهای بلند، سشوار باید به مدت زمان زیادی روشن مانده تا بتواند موی فرد را صاف کند. در برخی از سالن های آرایشی برای اینکه موهای شما آسیب نبیند از سرم ها و ماسک های مراقبتی استفاده می کنند که می تواند به نرم شدن و خوش حالت شدن موهای شما پس از صاف شدن کمک کند. هزینه این سرم ها و ماسک ها نیز می تواند قیمت را تا حد زیادی بالا ببرد.

بنابراین:

براشینگ یکی از خدمات مهمی است که در بسیاری از سالن های زیبایی انجام می شود. به طور کلی شما می توانید به راحتی با صاف کردن موهای خود، زمینه مناسبی را برای انواع بافت ها و شینیون ها به وجود بیاورید. از طرفی این کار بسیار ساده بوده و شما به تنهایی در خانه نیز می توانید این کار را انجام دهید، ولی اگر نمی توانید بهتر است به آرایشگاه های زیبایی مراجعه کرده تا موهای خود را صاف کنید. داشتن موهای صاف و مرتب در بسیاری از مهمانی ها می تواند حس خوبی را برای خانم ها ایجاد نماید، بنابراین بهتر است حتی اگر قصد ندارید موهای خود را شینیون کنید، از براشینگ برای صاف شدن و حالت دار کردن موهای خود استفاده کنید.

رتبه این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *