بن مژه

همه خانم ها در این روزها که تبلیغات برای زیبایی به وفور در فضای مجازی و خیابان ها دیده می شود به دنبال زیبایی چهره خود هستند. در واقع شاید یک خانم علاقه به اینکه از خدمات زیبایی استفاده کند نداشته باشد ولی حاکم در جامعه و تمایل ذاتی بسیاری از خانم ها به زیبایی سبب شده تا بسیاری از خانم ها به فکر تغییر چهره و جوانسازی پوست خود باشند. یکی از بخش های صورت که می تواند بر روی زیبایی چهره تاثیر مستقیم بگذارد موج بوده که این روزها بسیاری از سالن های زیبایی خدمات مناسبی برای مژه در نظر گرفتند. در کنار کاشت مژه اکستنشن مژه لیفت مژه، بن مژه یکی از خدمات این بوده که بسیاری از خانم ها از آن برای زیبایی مژه و پلک خود استفاده میکند. میخواهید با این خدمات بیشتر آشنا شوید بهتر است و انتهای این مقاله همراه ما بمانید.

بن مژه

بن مژه چیست؟

اگر تا به امروز نمی دانستید که بال موجب چیست و چه تاثیری بر روی زیبایی شما می گذرد اما در این بخش می خواهیم به شما توضیح دهیم که موجب چیست و چه تاثیری بر روی زیبایی شما می گذارد؟ در واقع بن مژه یک آرایش نیمه دائمی بوده که سبب ضخیم تر شدن تیره تر شدن و کشیده تر شدن مژه های شما میشود. در اصل یک خط تیره بین مژه های شما کشیده شده که دیگر نیازی نیست ست که شما هر روز آرایش داشته باشید. از مهمترین تاثیرات بن مژه می توان به زیبایی چشمان چشمان کشیده شدن پلک و زیبایی چهره اشاره کرد.

بن مژه دنباله دار

بسیاری از افراد بر این باورند که بن مژه در واقع همان خط چشم است ولی این باور کاملا اشتباه بوده در واقع این روش خطی ما بین مژه ها بوده است ولی خط چشم بالای محل رویش مژه کشیده میشود. بنابراین نباید این دو را با هم اشتباه گرفت. در همین راستا بسیاری از خانم ها به بن مژه دنباله دار علاقه دارند این روش برای افرادی مناسب بوده که دوست دارند چشمان آنها حالت کشیده و بزرگتری داشته باشد.

بن مژه پایین

بن مژه پایین یکی دیگر از روش های زیبا سازی مژه ها بود که در آن خط مژه بر روی پلک پایین کشیده می شود ‌ به این موضوع دقت کنید که شما خودتان می توانید به تنهایی انتخاب کنید که کدام یک از خط مژه ها برای شما مناسب است از این رو بهتر است برای انتخاب خط مژه انتخابی خود از یک متخصص کمک بگیرید.

بن مژه ظریف

بسیاری از خانم ها به دلیل اینکه ای شغل ثابت هستند و در برخی از ارگان های دولتی کار می‌کنند علاقه ای ندارند که از خط مژه دنباله دار یابن مژه تیره استفاده کنند از این رو این افراد می‌توانند از مهمانان ویژه ظریف که تنها یک تیرگی نسبتاً ظریفی به مژه ها می دهد استفاده کنند.

بن مژه ظریف

بن مژه بالا و پایین

خط مژه بالا برای خانم هایی که میخواهند حالت کشیده چشمان خود بدهند مناسب است ولی در این میان برخی دیگر بن مژه بالا و پایین را انتخاب میکند استفاده از این امکان می‌تواند سبب زیباتر شدن چهره فرد و داشتن یک آرایش نیمه دائم و همیشگی بر روی صورت او باشد. در واقع خط مژه بالا و پایین به معنای کشیده شدن دو خط بین تار های مژه در دو پلک بالا و پایین است.

بن مژه درد دارد؟

بسیاری از خانم ها زمانی که می خواهند از خدمات زیبایی استفاده کنند پیش از آن به دلیل داشتن فوبیای درد از متخصص آن می‌پرسند که آیا این روش درد دارد یا نه؟ در پاسخ باید گفت برای انجام شدن خط مژه از یک بی حسی بر روی پلک چشم شما استفاده می کند و سپس پس شروع به تاتو مژه های شما می کنند. در واقع در روش هایی چون خط مژه از یک بی حسی موضعی استفاده می کنند تا شما درد ناشی از قرار گرفتن سورن بر روی پلک خود را حس نکنید.

بن مژه بهتره یا خط چشم

بن مژه یا خط مژه در واقع به اتصال نزدیک ترین نقطه بین دو تار مژه گفته می‌شود که این کار با پیگمنتر های حرفه ای انجام میشود. خط چشم در واقع به خطی گفته میشود که فاصله آن از تارهای مژه کمی بیشتر بوده و در آن فاصله خطی سرتاسری بین ابتدا و انتهای چشم کشیده می شود. در اصل می‌توان گفت که بن مژه بهتر است یا خط چشم ولی شما می توانید با مشورت گرفتن از افراد متخصص و نیاز خود انتخاب کنید که از کدام یک از دو روش استفاده کنید. به طور کلی استفاده از این خدمات برای افرادی مناسب است که علاقه ای به آرایش کردن ندارند ولی تمایل دارند تا ظاهر آنها زیبا به نظر برسد. از طرفی افرادی هستند که به دلیل افزایش سن قادر نیستند که هر روز آرایش کند از این رو این افراد می‌توانند با استفاده از خط چشم از یک آرایش دائم یانیم دائم استفاده کنند.

بن مژه بهتره یا خط چشم

عوارض بن مژه

قبل از انجام دادن خط مژه شاید هیچ فردی به شما نگوید که ممکن است خط مژه برای شما عوارض ایجاد کند. بنابراین ما در این بخش باید این رابطه را به شما بدهیم که با آن مواجه در کنار زیبایی که به چهره شما می دهد ممکن است عوارضی هم داشته باشد. مهمترین عوارض آن می تواند چروک شدن و ضعیف شدن پلک چشم عفونت های چشمی و حساسیت های چشمی می شود. به دلیل استفاده از رنگ و سوزن با سرعت بالا امکان اینکه پوست چشم شما آسیب ببیند بسیار بالا است.

ورم چشم بعد از بن مژه

یکی از آسیب های شایع پس از خط مژه ورم چشم است. استفاده از سوزن آلوده برای انجام دادن تاتو خط مژه می تواند سبب ورم چشم شما شود. از این رو توصیه می گردد حتماً برای انجام دادن این کار به افراد متخصص در سالن های زیبایی معروف مراجعه کنید. این کار کاملا تخصصی بوده و اعتماد کردن به افراد آماتور می تواند با سلامتی شما بازی کند.

ماندگاری بن مژه چقدر است؟

به طور کلی ماندگاری بن مژه می تواند وابسته به شرایطی چون آب و هوا و نوع پوست فرد باشد. به طور کلی بن مژه با چربی رابطه عکس دارد. ماندگاری بن مژه بین شش ماه تا یک سال است و پس از این مدت تتوی شما ما شروع به کمرنگ شدن و کدر شدن میکند.

ترمیم بن مژه

پس از اینکه ماندگاری بن مژه به پایان رسید و کم کم به سمت کمرنگ شدن است شما باید ترمیم بن مژه را انجام دهید. ترمیم نیز دقیقاً مانند انجام دادن موجب بوده و برای کشیدن خط مژه از پیگمنتر های رنگی استفاده می کنند. در واقع پیگمنت های رنگ توسط یک سوزن بسیار ریز با سرعت فاصله های بین تارهای مژه شما را پر می کند.

ترمیم بن مژه

بن مژه مینیاتوری

شما میتوانید برای کشیدن خط مژه خود از بن مژه مینیاتوری استفاده نمایید. در واقع خط مژه مینیاتوری حالت کشیده و خماری به چشم های شما می دهد که همین موضوع سبب زیبایی حالت چشمان شما می شود. استفاده از بن مژه مینیاتوری برای افرادی که میخواهند در میکاپ روزانه خود زیبا تر به نظر می آیند می تواند گزینه مناسبی باشد.

قیمت بن مژه

اگر در شهرهای بزرگ ساکن هستید برای انجام دادن بن مژه مبلغی بین ۶۵۰ هزار تومان تا ۹۰۰ هزار تومان را پرداخت نمایید. مراجعه به سالن های زیبایی معروف و شناخته شده در شهرهای بزرگ طبیعتاً مبلغ بیشتری برای شما خواهد داشت.

بن مژه طبیعی

در واقع بسیاری از افراد نیازی ندارند که حالت کشیده یا دنباله داری به پوست و چشمان خود بدهند از این رو این افراد با استفاده از بن مژه طبیعی تنها فاصله های بین تارهای مژه خود را پر میکند. بن مژه طبیعی مناسب افرادی است که نمی خواهند چهره تصنعی داشته باشند.

بن مژه طبیعی

انواع بن مژه

با توجه به سلایق افراد انواع بن مژه وجود دارد و هر فردی می‌تواند با آن مواجهه مناسب با چشم خود را انتخاب کند. به طور کلی انواع بن مژه به دسته زیر تقسیم می شود.

  • دنباله دار
  •  ظریف
  • چشم رنگی
  •  مینیاتوری
  •  طبیعی
  •  بالا
  •  پایین
  • بالا و پایین

آیا بن مژه باعث ریزش مژه میشود؟

یکی از مهمترین سوالاتی که برای افراد پس از انجام دادن خط مژه پیش می آید این است که آیا استفاده از این خدمات سبب ریزش مژه ها میشود؟ در پاسخ باید گفت که در اکثر موارد ریزش مژه اتفاق نمی افتد . ولی ممکن است که در برخی از افراد خط مژه به رزش مژه منجر شود. بنابراین باید احتمالات را در نظر گرفت و از همه مهتر در صورت بروز چنین اتفاقی به سرعت به پزشک معالج مراجعه کرد. بن مژه به دلیل فاصله ای که با مژه های شما دارد می تواند تا حد زیادی از بروز بسیاری از مشکلات و عوارض در چشم شما جلوگیری کند. از این رو شما می توانید با خیالی را حت این روش را برای زیبایی چشمان خود استفاده نمایید.

مراقبت بعد از بن مژه

همانطور که می دانید هر روشی در کنار زیبایی که به چشمان شما می دهد می تواند عوارضی برای چشمان شما ایجاد کند. از این رو شما می توانید با استفاده از مشاوره گرفتن از پزشک  متخصص از روش های مراقبتی مطلع شوید. شما می توانید برای اینکه خط مژه شما ماندگاری بالایی داشته باشد. تا سه روز به هیچ عنوان صورت خود را با آب و هیچ ضوینده ای نشورید. بهتر است که حتما تا یک هفته از پماد ویتامین آ و سایر پمادهایی که پزشک شما برایتان تجویز می کند استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که بهتر است تا یک ماه به هیچ عنوان در معرض نور آفتاب شدید قرار نگیرید و از رفتن به استخر، قایق سواری و جکوزی اجتناب کنید. به یاد داشته باشید که پس از سه روز شما می توانید به حمام بروید. از این رو بهتر است که در حمام از شوینده صورت ملایم به خصوص شامپو بچه استفاده کنید. چراکه سایر شویندهای صورت جزو محلول های قوی بوده و می تواند ماندگاری بن مژه را کاهش دهد. از طرفی تا می توانید در این یک ماه از آرایش کردن و قرار دادن پوست خود در معرض مواد آرایشی جلوگیری کنید. پس از چند روز که بن مزه شروع به پوسته ریزی کرد، کاملا طبیعی است که مژه های شما شروع به خارش می کند از این رو باید در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان پلک های خود را دستکاری نکنید. چراکه اگر در زمان پوسته ریزی شما به محل مورد نظر دست بزنید امکان اینکه پیگمنت های آن ناحیه را جابه جا کنید را بالا می برید. از این رو به هیچ عنوان تا 14 روز اول به هیچ عنوان به چشم های خود دست نزنید. از دیگر نکات مهم بهداشتی این است که هر وقت که خواستید از پماد برای مرطوب کردن پلک ای خود استفاده کنید، توصیه می کنیم که حتما دست های خود را از قبل شستشو دهید. چراکه دست های کثیف شما می توانند ناقل میکروب ها و باکتری ها به سمت پلک و چشم های شما باشند.

حسن ختام

بن مژه یکی از روش هایی بوده که به عنوان روشی های نیمه دائم زیبایی پلک و چشم به شمار می رود. شما می توانید با استفاده ا زبن مژه فاصله بین تارهای مژه خود را پر کرده و حالت زیبایی به چشمان خود بدهید. در واقع خط مژه را پر می کند و همین موضوع می تواند حالت طبیعی به چشمان شما بدهد. ولی خط چشم که این روزها در بین برخی از خانم ها پرطرفدار شده در واقع یک خط سرتاسری بوده که با فاصله چند میلی متری از محل رویش مژه ها ابتدای چشم را به انتهای آن وصل می کند. داشتن خط چشم دائم بر روی چشم سبب شده تا شما نیازی به آرایش روزانه نداشته باشید. از طرفی خط چشم نسبت به بن مژه مصنوعی بوده و نمی تواند حالت طبیعی به چشمان شما بدهد. از این رو شما می توانید با مشورت گرفتن از مژه کار خود تعیین کنید که کدام روش می تواند برای شما مناسب تر باشد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *