تاپ کت چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که این کلمه را این روزها در بین ناخن کارها بیشتر می شنوید و نمی دانید که تاپ کت چیست. در واقع تاپ کت به یک براق کننده لاک گفته می شود که پس از زدن لاک و خشک شدن آن نوبت به زدن تاپ کت می رسد. استفاده از انواع تاپ ها برای انواع لاک ها امکان پذیر است. شما میتوانید برای لاک های معمولی نیز از تاپ کت ها استفاده کنید. تاپ کت هایی که برای لاک ژل ها استفاده می شود تاپ ژل نیز نامیده می شود و در بازار آن ها را با نام تاپ ژل می شناسند. استفاده از تاپ کت ها به دو دلیل مهم صورت می گیرد. اولین دلیل این است که برای ایجاد درخشش بر روی ناخن مورد استفاده قرار می گیرد و دومین دلیل آن این است که برای ایجاد یک لایه محافظتی بر روی لاک ناخن زده می شود.

تاپ کت چیست؟

فرق تاپ کات و برق ناخن

شاید این دو ماده تا حدودی کارکرد مشابه داشته باشند ولی در عمل شبیه به هم نیستند. در اصل تاپ کت در مقایسه با برق ناخن عملکرد دیگری دارد. تاپ کت دارای غلظت زیادی است در حالی که برق ناخن غلظتی مشابه یک لاک معمولی دارد. کار برق ناخن تنها ایجاد یک برق زیبا بر روی ناخن است ولی تاپ کت به ماندگاری لاک ناخن کمک می کند. تاپ کت ها در انواع مختلفی تولید می شوند و شما می توانید از نوع مات کننده آن برای لاک های خود استفاده کنید. در واقع اگر قصد دارید لاک شما مات شود، بهتر است از تاپ کت های مات کننده استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از لاک های معمولی به خصوص لاک های رنگی در صورت برخورد با اجسام سفید از خود رد می گذارد، بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق از شما می خواهیم که از تاپ کت های موجود در بازار برای ایجاد یک لایه محافظتی استفاده کنید.

فرق تاپ ژل و تاپ کات

شما می توانید این محصول را برای ماندگاری بیشتر لاک هایی که بر روی ناخن های خود زده اید، استفاده نمایید. اگر اهل ناخن کاشت هستید و به دنبال تاپ ژل های خوب هستید باید بدانید که ویژگی های تاپ کت ها دقیقا مانند ویژگی تاپ ژل ها بوده و برای لاک ژل ها باید حتما از تاپ شاین استفاده کنید. مهم ترین نکته ای که در مقایسه تاپ کت و تاپ شاین می توان ذکر کرد، این است که تاپ کت ها در هوای آزاد خشک می شود ولی تاپ ژل ها مانند لاک ژل ها حتما باید داخل دستگاه یو وی خشک شود. بنابراین طبیعی است که میزان ماندگاری تاپ ژل ها از تاپ کت های معمولی بیشتر خواهد بود. از تاپ ژل یا همان تاپ شاین می توان برای هر نوع مدل کاشتی استفاده کرد. در کاشت ناخن شما علاوه بر تاپ شاین به بیس ژل نیز نیاز دارید، ولی برای زدن یک لاک معمولی نیازی نیست که از بیس استفاده کنید.

فرق تاپ ژل و تاپ کات

اموزش زدن تاپ کات

برای اینکه از تاپ کات استفاده کنید، باید ابتدا این مراحل را برای داشتن یک لاک زیبا مرحله به مرحله انجام داده تا با زدن یک لایه تاپ کت بر روی ناخن، زیبایی دستان شما چندین برابر شود.

  • زیرسازی یا همان مانیکور ناخن را به دقت انجام دهید.
  • یک لایه ظریف از لاک را برداشته و به سطح ناخن بزنید.
  • فرصت دهید تا لایه اول لاک خشک شود.
  • سپس لایه دوم لاک را به سطح ناخن بزنید.
  • فرصت دهید تا این لایه هم خشک شود.
  • در آخر کمی از تاپ کت را برداشته و بر روی سطح لاک بزنید.
  • صبر کنید تا تاپ کت در هوای آزاد خشک شود.

در نظر داشته باشید که شما می توانید با توجه به نیاز خود انتخاب کنید که از کدام مدل تاپ کات برای لایه آخر ناخن های خود استفاده می کنید.

فرق تاپ کات و تاپ مات

در واقع اگر به دنبال تفاوت های بین تاپ کات و تاپ مات هستید، باید بدانید که این دو محصول در واقع یک ماده بوده ولی کارکرد آن ها با هم فرق می کند. تاپ مات در اصل همان تاپ کات بوده که هم ماندگاری لاک ناخن را بالا می برد و هم لاک ناخن را مات می کند. از این رو اگر به دنبال راهی برای مات کردن لاک های ناخن خود هستید بهتر است به سراغ تاپ مات ها بروید. در نظر داشته باشید که همه ما دوست داریم  که ماندگاری لاک ناخن هایمان زیاد باشد، از این رو بهتر است از تاپ کات ها استفاده کنیم. استفاده از برق ناخن تنها یک برق و درخشش کوچکی به ناخن های ما می دهد ولی کاری که تاپ کات انجام می دهد مهم تر از یک برق ناخن ساده است.

فرق تاپ کات و تاپ مات

حسن ختام

ما در این مقاله هرآنچه که درباره تاپ کات، تاپ مات و برق ناخن لازم بود به شما گفتیم. حال شما می توانید با در نظر داشتن نیاز خود یکی از انواع این تاپ ها را برای ماندگاری هرچه بیشتر لاک های خود استفاده کنید. شما می توانید برای تهیه این محصول به سایت های معتبر فروش لوازم آرایشی مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که تاپ کات ها در هوای آزاد خشک و تاپ شاین یا تاپ ژل ها برای خشک شدن نیاز به دستگاه یو وی دارند. تاپ مات نیز یکی دیگر از انواع تاپ کات ها بوده که برخی از افراد برای مات کردن لاک ناخن های خود از آن استفاده می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *