شوینده صورت مناسب پوست شما کدام است؟

این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیاری از افراد در تلاش هستند تا با بکارگیری روش های نوین کاری کنند تا پیری آنها به تعویق بیفتد. در این میان خانم های جوان و زیبا همیشه در تلاش هستند تا با استفاده از انواع کرم ها، تونر ها، اسکراب ها و انواع شوینده های پوست به تمیزی و جوانسازی پوست خود کمک کنند. استفاده از شوینده های صورت متناسب با پوست شما می تواند از بروز برخی از مشکلات پوستی در شما جلوگیری کند. در گذشته بسیاری از افراد برای پاک کردن آرایش از روی صورت خود، سعی می کردند تا با آغشته کردن پنبه به کرم، آرایش چشم خود را پاک کنند، که همین موضوع باعث می شد که نواحی چشم آنها حساس شود. ولی امروزه استفاده از دستمال های مرطوب، شیر پاکن ها، میسلار واتر، فوم های شستشو صورت و سرم های شستشو صورت سبب شده اند که افراد به راحتی و بدون هیچ مشقتی با در نظر داشتن نوع پوست خود، آرایش صورت و چشم خود را پاک کنند. در هنگام خرید هریک از این محصولات، با توجه به پوست خود یکی از انواع آن ها را خریداری کنید.

شوینده پوستی

چرا شوینده صورت برای چهره بدون آرایش ضروری است؟

برخی از افراد بر این باورند که اگر در طول روز آرایش نمی کنند، پس نیازی به شستشوی صورت ندارند، ولی این تصور کاملا غلط بوده و سبب می شود پوست شما به مرور زمان دچار پیری زودرس شود. همه ما در طول روز در معرض انواع دودها، آلودگی های هوا و تاثیرات آب و هوایی هستیم که همه این ها می تواند سبب آلوده شدن پوست ما شود. بنابراین برای پاک کردن آثار این آلودگی ها از روی پوست، بهتر است که از شوینده های صورت به صورت روزانه استفاده شود. در این میان شوینده های پوست به صورت فوم، سرم، میسلار واتر و پن های شستشو هستند که شما می توانید با در نظر گرفتن نیازهای پوستی خود، یکی از انواع شوینده های پوستی را انتخاب کرده و مصرف کنید.

شوینده آرایشی بدون آرایشی

بهترین ژل شستشو صورت چه ویژگی هایی دارد؟

در هنگام خرید ژل شستشو برای پوست خود، بهتر است که به نوع پوست خود توجه کرده و ژلی را برای پوست خود خریداری کنید، که با ساختار پوست شما همخوانی داشته باشد. یک ژل خوب باید از هرگونه مواد سرطان زا و مضر برای پوست به دور باشد و از همه مهمتر در صورت استفاده از آن ژل برای پوست شما مشکلی ایجاد نکند. برخی از افراد بر این باورند که ژل شستشو باید زیاد کف کند، ولی این مورد نمی تواند دلیلی بر اثبات کیفیت بالای ژل های شستشو باشد. استفاده از ژل های شستشو در فصول سرد سال که آلودگی هوا نیز به اوج خود می رسد می تواند به یک الزام برای پوست شما تبدیل شود. از دیگر مواردی که باید در هنگام استفاده از ژل های شستشو به آن توجه شود این است که نباید بلافاصله پس از استفاده از آن در معرض نور آفتاب قرار بگیرید. اگر پوست شما از نوع خشک است، توصیه می شود که در بین شوینده هایی که در بازار وجود دارد به سراغ ژل های شستشو بروید تا بتوانید به راحتی پوست خود را از آلودگی های سطحی و عمقی پاک کنید.

فوم شستشو صورت مناسب چه افرادی است؟

پس از تشخیص نوع پوست خود، اگر پوست شما در دسته بندی پوست چرب قرار گرفته بود، می توانید از فوم های شستشو برای پاک کردن آلودگی ها از روی پوست خود استفاده کنید. به طور کلی فوم ها در مقایسه با ژل ها از قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی برخوردار بوده و سبب می شود که آلودگی های عمقی پوست شما به راحتی از پوست چرب شما پاک شده و از همه مهمتر به بهبود آکنه ها، جوش های چرکی و جوش های سرسیاه کمک می کند. تنها موردی که بهتر است به آن دقت کنید این است که فوم ها به دلیل داشتن سدیم لوریل سولفات، می تواند در صورت استفاده بیش از اندازه از آن ها سبب حساس شدن پوست شما بشود.

فوم و ژل شستشو صورت

فوم های شستشو در چه زمان هایی باید استفاده شود؟

اگر شما نیز پوست چربی دارید می توانید برای شستشو دادن پوست خود، از فوم های شستشو استفاده کنید. حال بهتر است بدانید که شما در روز دوبار باید پوست خود را شستشو بدهید. پس از اینکه از خواب بیدار شدید، وقت خوبی است که با استفاده از فوم های شستشو پوست خود را تمیز کنید و سپس از مواد دیگری که در روتین روزانه شما قرار گرفته استفاده کنید. دومین زمانی که پوست شما نیاز دارد تا آن را بشویید، شب قبل از خواب است چرا که شما در طول روز با انجام دادن بسیاری از کارها، در معرض آلودگی و تعریق قرار گرفته اید، بنابراین بهتر است که از فوم شستشو قبل از به خواب رفتن استفاده کنید.

بنابراین:

اگر قصد دارید تا در زمان میانسالی با پوستی پیر و پر از چین و چروک مواجه نشوید می توانید به راحتی با داشتن یک برنامه روتین روزانه برای خود، می توانید از پیری زودرس پوست خود جلوگیر کنید. حال استفاده از شوینده های پوستی می تواند شروع یک روتین روزانه و شبانه به شمار برود. بنابراین شما می توانید با در نظر گرفتن جنس پوست خود، یکی از شوینده های مناسب پوست را که عمدتا به صورت ژل و فوم بوده است را انتخاب و خریداری کنید. در این میان ژل ها می توانند انتخاب خوبی برای افرادی که پوست های خشک، حساس و نرمالی دارند باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *