چگونه رایحه عطرهای خود را ماندگارتر کنیم؟

اگر جزو کسانی هستید که روی میز توالت شان پر از عطر و ادکلن است، بهتر است این مقاله را تا آخر مطالعه کرده تا بتوانید به راحتی ماندگاری عطرهای خود را بالا ببرید. اگر جزو افرادی باشید که تعداد عطرهای بالایی دارد، متوجه خواهید شد که برخی از عطرهای شما، پس از مدتی رایحه همیشگی خود را نداشته و به مرور رایحه آن کمتر شده است، بنابراین شما می توانید تنها با انجام دادن برخی از کارهای ساده، رایحه عطرهای خود را تا مدت ها ثابت نگه دارید. برای این کار بهتر است عطرهای خود را دور از نور خورشید قرار دهید، و آن ها را به فضاهایی تاریک و سرد منتقل کنید. برای نگهداری عطرهای خود، بهتر است که آن ها را در جعبه های مخصوص خود عطر نگهداری کنید. از طرفی رایحه تمام عطر ها یکسان نیست بنابراین اگر به دنبال عطرهای ماندگارتری هستید، بهتر است عطرهایی با رایحه های شرقی و چوبی انتخاب کنید.

ماندگاری عطرها

فصل ها چگونه میتوانند سبب ماندگاری بوی عطرها شوند؟

یکی از مهمترین نکاتی که می تواند بر روی ماندگاری عطرها، تاثیر گذار باشد، فصل ها است. از طرفی در تمامی فصل ها با تغییرات میزان دما در خانه شرایط نگهداری عطرها با دیگر فصول متفاوت خواهد بود. به طور کلی عطرها می توانند سرد و یا گرم باشند که این نکته می تواند بیانگر این باشد که شما در فصول گرم سال، بهتر است که از عطرهای خنک استفاده کنید. چراکه در ماه های گرم سال به دلیل بالا رفتن میزان تعریق در بدن شما، بهتر است که از عطرهایی استفاده شود که خنکی و رطوبت از دست رفته را به بدن شما بازگرداند. از طرفی عطرهای خنک و به اصطلاح تابستانی نمی توانند گزینه مناسبی برای فصول سرد سال باشند. بنابراین اگر می خواهید بالاترین رایحه را از عطرهای خود بگیرید، بهتر است که هر عطر را در زمان خاص به خود استفاده کنید.

کدام نواحی بدن را بهتر است عطر بزنیم؟

یکی دیگر از نکات مهمی که می تواند رایحه عطرهای شما را چندین برابر کند، مکانی است که شما برای عطر زدن انتخاب می کنید. به طور کلی نواحی نبض دار بدن مانند مچ دست ها، پشت زانوها، گردن، داخل آرنج، روی سینه ها و روی شکم جزو نواحی است که می تواند سبب افزایش میزان رایحه عطر در آن نواحی باشد. تنها نکته ای که باید به آن دقت شود این است که به هیچ عنوان سعی نکنید که عطرهای خود را بر روی لباس و موهای خود اسپری کنید، چرا که این کار سبب ایجاد رایحه نامطبوع می شود.

عطر زدن بر روی نواحی نبض دار

غلظت عطر از عوامل تاثیر گذار بر روی رایحه آن

اگر به دنبال عطرهای اصل هستید بهتر است به این نکته توجه کنید که عطرهایی که در آن میزان چربی بیشتر از الکل است می تواند به عنوان عطرهای اصل معرفی شوند. به طور کلی عطرهای غیر اصل دارای ترکیب آب و الکل بوده که همین موضوع سبب ماندگاری کم آن می شود. عطرهای اصل به دلیل چرب بودن در هنگام تکان دادن می توانند از خود آثار چربی را برجای بگذارند. بنابراین اگر قصد دارید عطر تقلبی نخرید، بهتر است از فروشگاه های معتبر عطرهای مورد نظر خود را خریداری کنید.

نوع پوست شما می تواند ماندگاری عطر را افزایش دهد

یکی از مهمترین نکاتی که بسیاری از افراد نمی دانند این است که نوع پوست آنها می تواند بر روی ماندگاری عطرها تاثیر گذار باشد. بنابراین شما باید با نوع پوست خود آشنا باشید تا بدانید یکی از دلایلی که رایحه عطر شما، بر روی پوست شما ماندگار نیست، نوع پوست شما است. افرادی که پوست خشک دارند بهتر است این نکته را بدانند که عطرها به هیچ عنوان بر روی پوست های خشک ماندگاری نخواهد داشت. بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که اگر پوست شما خشک است و قصد دارید عطر اسپری کنید، بهتر است ابتدا پوست خود را توسط لوسیون های مخصوص چرب کرده و سپس از عطرهای خود استفاده کنید.

عطر زدن بر روی پوست خشک

چگونه عطر بزنیم؟

شاید به پاسخ این سوال بخندید، ولی بهتر است بدانید که چگونگی عطر زدن می تواند تا حد زیادی بر روی رایحه آن تاثیر گذار باشد. همانطور که توضیح داده شد عطرها باید بر روی نواحی نبض دار بدن شما، اسپری شوند از طرفی بسیاری از ما عادت کرده ایم که پس از اسپری کردن عطر بر روی مچ دستان، دو دست خود را به هم می مالیم که این کار، کار صحیحی نیست چرا که مالیدن دست ها به یکدیگر سبب شکسته شدن مولکول های عطر شده و ماندگاری آن را پایین می آورد.

بنابراین:

اگر قصد دارید که رایحه عطرهای خود را ماندگارتر کنید، بهتر است بدانید که هر عطری را در چه فصلی استفاده کنید، آن را در کجا و تحت چه شرایطی نگهداری کنید و از همه مهمتر یک عطر را بهتر است به کدام یک از نواحی بدن اسپری کنید. شناسایی پوست و نوع آن می تواند یکی از راه هایی باشد که بسیاری از افراد می توانند از طریق آن میزان ماندگاری عطرها را بر روی پوست خود بیشتر کنند. اگر پوست خشکی دارید بهتر است برای اینکه عطر شما ماندگاری بیشتری داشته باشد از لوسیون های مرطوب کننده و وازلین ها برای مرطوب کردن بدن خود استفاده کنید، تا عطر شما بیشتر بر روی پوست شما باقی بماند. از طرفی شما به هیچ عنوان نباید عطرهای خود را بر روی لباس و موهای خود اسپری کنید، چرا که این کار سبب ایجاد بوی بد می شود.

رتبه این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *