لوسیون بدن راهی برای پیشگیری از خشکی پوست

اگر تا به امروز از لوسیون بدن استفاده نکرده اید بهتر است همین حالا آن را خریداری کرده و پس از هر بار استحمام از آن استفاده نمایید. در واقع لوسیون بدن یکی از محصولات بهداشتی بوده که بسیاری از افراد برای جلوگیری از خشک شدن پوست خود پس از حمام از آن استفاده می کنند. بهتر است این نکته را بدانید که فرقی نمی کند که نوع پوست شما چیست استفاده از این محصول برای هر نوع پوستی الزامی بوده و بهتر است هرچه سریع تر آن را در لیست روتین های مراقبتی پس از حمام خود بگنجانید. بسیاری لوسیون بدن راهی برای پیشگیری از خشکی پوست از برندهای ایرانی نیز در این سالها کوشیده اند تا با تولید لوسیون های ایرانی قیمت مناسب تمامی نیازهای مردم را برطرف کنند. حال اگر می خواهید با این محصول بهداشتی بسیار مهم بیشتر آشنا شوید، بهتر است تا انتهای این مقاله همراه ما بمانید.

لوسیون بدن راهی برای پیشگیری از خشکی پوست

لوسیون بدن چیست؟

بادی لوشن چیست؟ یا همان لوسیون چیست؟  اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم بهتر است این را بدانید که پوست همه ما انسان ها پس از اینکه دوش گرفتیم تمایل دارد که به سمت خشکی برود. چرا که در حمام به دلیل استفاده از شامپو ها، مواد شیمیایی و آب داغ پوست ما رطوبت طبیعی خود را از دست می دهد. بنابراین در چنین شرایطی بهتر است با استفاده از محصولات مراقبتی سعی کنیم تا رطوبت پوست خود را بازگردانیم. برای این کار محصولات زیادی وارد بازار شده است که ما می توانیم با توجه به نیاز خود از هریک از آنها استفاده کنیم. در این میان لوسیون یا همان بادی لوشن ها می توانند گزینه بسیار مهمی برای رطوبت رسانی به پوست بدن ما باشند. در واقع لوسیون ها حالت کرمی داشته اند و شما می توانید از آن ها برای نرم شدن بدن خود و رطوبت رسانی به پوست خود استفاده کنید. استفاده از بادی لوشن ها برای نوزادان و کودکان اولویت بیشتری دارد چرا که پوست آنها بیشتر از بزرگسالان در معرض خشکی قرار دارد.

آموزش استفاده از لوسیون بدن

برای اینکه از لوسیون استفاده کنید، بهتر است ابتدا به حمام بروید و دوش بگیرید، سپس پی از خارج شدن از حمام نم و رطوبت بدن خود را توسط سشوار یا حوله بگیرید و در نهایت لوسیون را بر روی دست خود زده و آن را به تمام نقاط بدن خود بزنید. استفاده از لوسیون سبب میشود تا رطوبت طبیعی بدن شما حفظ شده و نیازی به استفاده از کرم مرطوب کننده نباشد. نحوه استفاده از لوسیون بدن وازلین و طرز استفاده از لوسیون بدن ویکتوریا سکرت نیز دقیقا به همین صورت بوده و شما می توانید از این طریق از این ماده برای مرطوب شدن بدن خود استفاده نمایید. طرز استفاده از لوسیون صورت به این صورت بوده که شما می توانید پس از حمام یا اصلاح به وسیله ریش تراش از این ماده برای عدم خشکی پوست استفاده کنید. طریقه مصرف لوسیون بدن هیدرودرم دقیقا مانند طریقه مصرف سایر لوسیون ها بوده است. 

فواید لوسیون بدن

بسیاری از ما فکر می کنیم که بادی لوشن ها تنها محصولی فانتزی است که پس از حمام مورد استفاده قرار می گیرد، ولی بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که این محصول تا حد زیادی می تواند از خشکی پوست شما جلوگیری نماید، از این رو ما قصد داریم تا در این بخش شما را با فواید آن به طور کامل آشنا کنیم.

 • رطوبت رسانی به پوست
 • پیشگیری از خشکی پوست
 • پیشگیری از ایجاد پینه
 • ایجاد حس خوب در شما
 • ایجاد آرامش پس از حمام
 • لطافت پس از انجام کار

فواید لوسیون بدن

انواع لوسیون بدن چیست؟

لوسیون ها نیز مانند هر محصول مراقبتی انواع مختلفی دارند که هر فردی با توجه به نیاز خود می تواند یکی از آن ها  را برای نگهداری و مراقبت از پوست خود خریداری کند. در این میان بهتر است برای آشنا شده با انواع لوسیون ها تا انتهای این مقاله همراه ما بمانید. 

 • کرم بادی لوشن 
 • لوسیون مردانه 
 • لوسیون بچه 
 • لوسیون خوشبو کننده 
 • لوسیون بدن 
 • لوسیون صورت

لوسیون خوشبو کننده بدن چیست؟

داشتن بوی خوب پس از حمام آرزوی هر فردی است، چرا که بسیاری از ما پس از یک روز طولانی و پر کار که بوی عرق گرفته ایم در تلاش هستیم تا با دوش گرفتن علاوه بر شادابی خود، بوی بدن خود را از بین ببریم. لوسیون خوشبو کننده بدن این امکان را به شما می دهد که بتوانید به راحتی بدن خود را خوشبو کنید. استفاده از این لوسیون ها سبب شده تا میزان رضایت افراد از روابط زناشویی خود بیشتر شود. استفاده از این لوسیون ها سبب شده تا بدن شما علاوه بر جذب رطوبتی که در حمام از دست داده بوی خوشی را از خود انتشار دهد. در کنار بادی لوشن های خوشبو کننده بسیاری از افراد سعی می کنند تا از بادی اسپلش ها استفاده کنند تا بوی خوش بدن ان ها چندین برابر شود. در این میان برخی از افراد متاسفانه از بوی بد ناحیه تناسلی خود رنج می برند که این موضوع سبب شده تا میزان رضایت این افراد از روابط زناشویی به شدت کاهش پیدا کند. در این میان یکی از بهترین محصولاتی که برای از بین بردن این مشکل می توان به این افراد معرفی کرد، استفاده از لوسیون خوشبو کننده ناحیه تناسلی است که می تواند به این افراد کمک کند تا بوی بد ناحیه تناسلی خود را از بین ببرند. لوسیون خوشبو کننده بدن سینره یکی از معروف ترین لوسیون هایی است که این برند تولید کرده تا بسیاری از افراد از ان استفاده نمایند. 

لوسیون مردانه چیست؟

بسیاری از افراد فکر می کنند که محصولات بهداشتی تنها به خانم ها اختصاص داشته و فقط آن ها می توانند از آنها استفاده کنند. ولی بهتر است این را بدانید که محصولی مانند بادی لوشن برای تمامی افراد از کودک تا بزرگسال می تواند مورد استفاده قرار بگیرید. بسیاری از آقایان به دلیل انجام دادن اصلاح در حمام و بیرون از حمام دچار خشکی پوست می شوند، از این رو بهتر است که آن ها از لوسیون های مردانه برای رطوبت رسانی به پوست خود در کنار کرم مرطوب کننده استفاده کنند.

لوسیون مردانه

لوسیون بچه چیست؟

اگر بخواهیم از اهمیت لوسیون بچه به مادرهایی که به تازگی صاحب فرزند شده اند بگوییم، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که پوست بدن کودکان بسیار حساس بوده و بیشتر از پوست بزرگسالان در معرض خشکی قرار می گیرد. از طرفی نوزادان به دلیل اینکه نمی توانند مانند افراد بزرگسال ادرار و مدفوع خود را دفع کنند و اغلب برای اینکار از پوشک بچه استفاده می شود، سبب میشود تا پوست کودکان دچار سوختگی و سوزش شود. از این رو بهتر است در کنار تمام محصولات مراقبتی که برای کودک خود استفاده می کنید، از یک بادی لوشن مرطوب کننده نیز استفاده نمایید. کودکان نیز پس از حمام دچار خشکی پوست می شوند، از این رو بهتر است که از لوسیون های مخصوص کودکان استفاده کنید.

لوسیون بچه

فرق لوسیون و روغن بچه

لوسیون بچه برای چی استفاده میشه؟ بسیاری از مادرهایی که به تازگی صاحب فرزند شده اند نمی دانند که کدامیک از این دو محصول را با چه منظوری باید استفاده کنند؟ حال ما قصد داریم تا برای آگاهی رساندن به مادران تفاوت این دو محصول را به آنها بگوییم.

فرق بین لوسیون بچه و روغن بچه

لوسیون بدن بچه

همانطور که میدانید لوسیون یک محصول مراقبتی بوده که پس از استحمام بر روی پوست زده می شود و با پخش شدن و جذب ان پوست کودک شما مرطوب و شاداب می شود. از این رو شما باید قبل از خرید این محصول نوع پوست کودک خود را شناسایی کرده و سپس نسبت به خرید بادی لوشن برای او اقدام نمایید. لوسیون بدن با بوی وانیل از جمله لوسیون های بسیار خوشبو برای کودکان بوده که بسیاری از مادران برای نوزادان خود خریداری می کنند. لوسیون بدن فیروز زرد با رایحه شی باتر بوده که بسیار با پوست حساس نوزادان سازگار است. قیمت لوسیون بدن فیروز اسطوخودوس بین 35 تا 40 هزار تومان است. لوسیون بدن نوزاد چی خوبه؟ برند فیروز بهترین لوسیون برای نوزادان شما است.

روغن بچه

اگر می خواهید بدانید که روغن بچه چیست و چه تاثیری بر روی پوست او می گذارد بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که همه انسان ها از وقتی که به دنیا می آیند پوستشان دارای چربی طبیعی بوده که توسط برخی از عوامل مخرب این چربی ممکن است بهم بخورد، از این رو برای اینکه میزان چربی پوست کودک شما از حد مجازش کمتر یا بیشتر نشود، بهتر است از روغن بچه برای نرم کردن پوست او استفاده کنید. از طرفی نوزادان تا یک ماهگی تعداد دفع بسیار بالایی دارند، از این رو طبیعی است که نوزادان دچار سوزش و سوختگی در قسمت های مختلف شوند، بنابراین بهتر است برای از بین بردن این مشکل از یک روغن بچه استفاده کنید.

لوسیون فیروز برای بزرگسالان

اگر می خواهید بدانید لوسیون فیروز چیست بهتر است این را بدانید که فیروز یک برند ایرانی بوده که تمامی محصولاتی که تولید می کند برای کودکان بوده است. از طرفی بادی لوشن اسطوخودوس، آلوئه ورا و شیر عسل فیروز محصولات جدید این برند ایرانی بوده که بسیاری از مادران برای نرم شدن پوست کودکان خود از آنها استفاده می کنند، ولی بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که برخی از افراد از این لوسیون ها برای نرم شدن بدن خود پس از حمام استفاده می کنند. لوسیون فیروز در اصل برای کودکان طراحی شده است ولی بسیاری از بزرگسالان از آن پس از حمام استفاده می کنند که می تواند گزینه خوبی برای پیشگیری از خشکی پوست شما باشد. لوسیون بدن الوورا فیروز مناسب بزرگسالان نیز است که شما می توانید پس از حمام از آن استفاده نمایید. 

لوسیون فیروز برای بزرگسالان

بهترین مارک لوسیون بدن

بهترین لوسیون بدن چیست؟ حتما برندهای خارجی به دلیل تبلیغات زیاد و گسترده در بین افراد از محبوبیت بالایی برخوردار خواهند بود. ولی بهتر است بدانید که برندهای ایرانی نیز این روزها توانسته اند که کیفیت محصولات خود را بالا ببرند تا بتوانند با محصولات خارجی رقابت کنند. حال ما قصد داریم تا در این قسمت بهترین ها را به شما معرفی کنیم تا در هنگام خرید این محصول دچار سردرگمی نشوید.

 • لوسیون کیووی
 • لوسیون ضد آفتاب آردن
 • لوسیون صورت و بدن سی گل
 • لوسیون روشن کننده پریم
 • لوسیون روشن کننده بدن هیدرودرم
 • لوسیون مرطوب کننده ایزودرم
 • لوسیون سینره
 • لوسیون فیروز
 • بادی لوشن کامان
 • بادی لوشن نیوا
 • بادی لوشن گرانویل
 • بادی لوشن وازلین
 • لوسیون ویکتوریا سکرت
 • لوسیون بدن هیدرودرم
 • لوسیون بدن سینره
 • لوسیون بدن کالیستا
 • لوسیون بدن اسطوخودوس نفیس
 • لوسیون بدن مدیلن
 • لوسیون روبی

بهترین مارک لوسیون بدن

لوسیون بدن سینره خوبه؟

شما می توانید با استفاده از یک لوسیون بدن خوب علاوه بر مرطوب کردن پوست بدن خود، به لطیف شدن پوست خود نیز کمک کنید. برای این کار بهتر است که به این موضوع توجه داشته باشید که یکی از برندهای ایرانی که بهترین محصول را در این زمینه تولید کرده است، برند سینره است که توانسته است برای هر نوع پوست با هر نوع ویژگی محصول خاصی را تولید نماید. بنابراین در جواب به این سوال باید گفت بلی این برند بسیار خوب تر از آنچه که فکر می کنید است. کرم بدن سینره خوبه؟ این سوال نیز دقیقا همین پاسخ را دارد و شما می توانید با اطمینان بالا این محصول را تهیه نمایید. لوسیون آبرسان سینره برای افرادی که پوست دهیدراته ای دارند بسیار مناسب بوده و با استفاده از این محصول در کنار کرم آبرسان می توانند به راحتی پوست خود از حالت بی آبی نجات دهند. لوسیون بدن هیدرودرم خوبه ؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت شما با توجه به نوع پوست خود یکی از بهترین نوع لوسیون های این برند را برای خود انتخاب می کنید. 

لوسیون بدن سی گل خوبه؟

این لوسیون این روزها به عنوان یکی از محصولات ایرانی برای بزرگسالان معرفی شده است. در این میان بسیاری از آقایان و خانم ها می توانند از محصولات سی گل به عنوان روتین پوستی روزانه خود استفاده نمایند. 

قیمت لوسیون بدن چیست؟

قیمت یکی از مهمترین مسائلی است که بسیاری از ما در هنگام خرید یک محصول به ان توجه می کنیم. به طور کلی اگر به دنبال یک برند خاص و معتبر هستید که خارجی هم هست، بهتر است بدانید که قیمت آن بسیار بالا خواهد بود. بنابراین اگر می خواهید محصولات با قیمت مناسب را خریداری نمایید، بهتر است به سراغ محصولات ایرانی بروید. لوسیون فیروز، لوسیون سی گل، بادی لوشن پریم و هیدرودرم می توانند نسبت به محصولات خارجی قیمت های مناسب تری داشته باشند. قیمت لوسیون بدن فیروز با توجه به رایحه آن فرق می کند و شما می توانید این لوسیون محبوب و خوش بو را از سایت های معتبر ایرانی خریداری نمایید. قیمت لوسیون روشن کننده بدن سینره و قیمت لوسیون سینره را بهتر است از سایت هایی که این محصول را به فروش می رسانند، خریداری نمایید. قیمت لوسیون بدن نیوا زنانه از محصولات ایرانی بسیار بالاتر بوده و تنها دلیل آن کیفیت بالای این محصول است. قیمت لوسیون بدن سی گل بسیار مناسب بوده و شما می توانید آن را از سایت های معتبر ایرانی خریداری نمایید. قیمت لوسیون بدن سینره و قیمت لوسیون بدن فیروز بسیار مناسب تر از نمونه های خارجی آن است. 

ایا میشود از لوسیون بدن برای صورت استفاده کرد؟

بهتر است در پاسخ به این سوال بگوییم خیر، بسیاری از ما فکر می کنیم که پوست بدن با پوست صورت هیچ فرقی ندارد و می توان از محصولاتی که برای بدن فرموله شده اند برای صورت نیز استفاده کرد ولی بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که پوست صورت نسبت به پوست بدن نازک تر بوده و برای مراقبت از ان از محصولات مناسب تری باید استفاده شود. لوسیونی که برای بدن طراحی شده است دارای فرمول و ترکیب سنگینی است که به هیچ عنوان برای پوست صورت مناسب نیست. از طرفی اگر شما از لوسیون بدن برای صورت استفاده کنید، پس از مدتی تمامی منافذ باز پوست شما مسدود شده و لکه های سفید که به آن میلیا می گویند بر روی پوست شما پخش می شود. بنابراین به هیچ عنوان از محصولاتی که برای بخش خاصی از بدن شما طراحی شده برای سایر نواحی بدن خود استفاده نکنید.

ایا میشود از لوسیون بدن برای صورت استفاده کرد؟

کرم body lotion چیست؟

در واقع کرم بادی لوشن همان لوسیون بدن بوده که بسیاری از برندهای خارجی آن را به صورت کرم درآورده اند تا بسیاری از افراد از آن به این صورت استفاده نمایند. شما می توانید با استفاده از این کرم ها پس از حمام تمام بدن خود به جز صورت را مرطوب و خوشبو کنید. 

لوسیون سفید کننده بدن چیست؟

بسیاری از افراد به دلیل افزایش سن و عواملی چون ژنتیک دچار تیرگی در برخی از نواحی بدن خود شده اند که همین موضوع سبب شده تا اعتماد بنفس آنها کاهش پیدا کند، از این رو استفاده از محصولاتی که به سفید شدن پوست ان ها کمک می کند سبب شده تا آنها بتوانند به راحتی با استفاده از این محصول پوست خود را سفید و زیبا کنند. لوسیون های روشن کننده پوست نیز در این دسته بندی قرار می گیرد. 

مضرات لوسیون بدن

شاید برایتان جالب باشد که بدانید این محصول دوست داشتنی در کنار تمامی ویژگی های مثبتی که دارد مضراتی دارد که برخی از افراد بهتر است از ان برای طولانی مدت استفاده نکنند. داشتن برخی از ترکیبات در بادی لوشن ها سبب شده تا این محصول برای برخی از افراد توصیه نشود.

 • بوتیلات هیدروکسی آنیزول
 • هیدانتوئین
 • عطر
 • پارابن
 • رتینیل پالمیتات
 • تری اتانول آمین

بنابراین در هنگام خرید بادی لوشن ها به این موارد توجه کنید، تا این مواد مضر در ترکیبات این محصول وجود نداشته باشد.

در نهایت

 • بادی لوشن ها به پوست شما کمک می کنند تا خشک نشوند.
 • لوسیون بدن نباید برای صورت استفاده شود.
 • لوسیون بدن فیروز یکی از موفق ترین برندهای ایرانی است.
 • همه افراد با هر نوع پوستی می توانند از لوسیون ها استفاده کنند.

اگر از تمامی بادی لوشن هایی که در این مقاله آن ها را معرفی کردیم استفاده کرده اید، می توانید نظرات خود را در خصوص هریک از این برندها با اول نظری ها در میان بگذارید، منتظر نظرات سودمند شما هستیم.

رتبه این صفحه

One Reply to “لوسیون بدن راهی برای پیشگیری از خشکی پوست”

 1. ایدا گفت:

  ممنونم مطالب بسیار مفیدی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *