آموزش مانیکور ناخن

زیبایی و سلامتمقالات

بسیاری از خانم ها علاوه بر این که به ظاهر و لباس خود اهمیت می دهند، به زیبایی دستان و ناخن های آن نیز به همان میزان اهمیت می دهند. از این رو با مانیکور کردن ناخن های دستان خود، سعی دارند که زیبایی و منحصر به فرد بودن را به انگشتان دستان خود هدیه کنند. بیشتر خانم ها از مانیکور کردن ناخن های دست استفاده نمی کنند، و همین موضوع سبب می شود که ناخن های دستان آن ها نتواند تنفس کند، از این رو می توان اینگونه نتیجه گرفت که مانیکور ناخن های دستان یک الزام برای تمامی خانم ها است. بسیاری از خانم ها به دلایلی علاقه ای ندارند، که از انواع کاشت های ناخن برای زیبا کردن دستان و ناخن های دست های خود استفاده کنند، از این رو می توانند با مانیکور کردن ناخن های انگشتان خود، زیبایی را به ناخن های طبیعی خود هدیه دهند.

آموزش مانیکور ناخن

مانیکور ناخن چیست؟

شاید برای تان جالب باشد، ولی ناخن های دستان و پاهای شما نیز به تنفس و حمام کردن نیاز دارد، از این رو مانیکور کردن به معنای حمام کردن و تازه شدن ناخن های دستان شما است. از این رو بهتر است که هفته ای یکبار مانیکور ناخن را انجام دهید. مانیکور ناخن سبب می شود که پوست ها و سلول های مرده از روی سطح پوست و ناخن های شما جدا شود، و امکان تجدید و احیا برای سلول های مرده ناخن ها و دستان شما پدید آید.

آموزش گام به گام مانیکور ناخن های دست

همانطور که یادآور شدیم، مانیکور ناخن یک الزام مهم و ضروری برای ناخن های دستان شما است. از این رو بهتر است، با یاد گرفتن مانیکور ناخن، به دستان خود و عزیزان تان زیبایی را هدیه کنید. در این بخش سعی داریم، تا با توضیح دادن تمامی مراحل مانیکور ناخن، این مهارت مهم را در جهت زیبا سازی ناخن های دستان شما آموزش دهیم.

بیشتر بخوانید:   چگونه می توان دکوراسیونی به سبک بوهو طراحی کرد؟

آموزش گام به گام مانیکور ناخن

1-در گام اول بهتر است اگر لاکی بر روی ناخن های دستان شما وجود دارد، آن را پاک کنید. این پاکسازی باید بدون هیچگونه آستون صورت بگیرد، شما می توانید از پدهای پنبه ای برای پاک کردن لاک های ناخن های خود استفاده کنید.

2- در گام بعدی از ناخن گیر برای مرتب کردن ناخن های خود استفاده کنید، در این مرحله بهتر است توسط سوهان گوشه های ناخن های دستان خود را مرتب کنید. در این مرحله می توانید با سوهان کشی مناسب ناخن های خود را به صورت مربع یا بیضی شکل در بیاورید. در این مرحله می توانید از یک بافر برای تمیز کردن روی ناخن های خود استفاده کنید.

3-در این مرحله باید از یک کاسه بزرگ، متشکل از آب گرم و چند قطره شامپو بچه استفاده کنید. بهتر است انگشتان دست را به مدت 3 دقیقه درون این محلول قرار دهید. خیس شدن کوتیکول، به نرم شدن ناخن کمک کرده و سبب از بین رفتن سلول های مرده و کثیف می شود. در این مرحله بهتر است از یک برس برای تمیز کردن سطح ناخن و زیر آن استفاده کنید.

4-در این مرحله ناخن های خود را پاک کنید، و از کرم کوتیکول برای نرم کردن روی ناخن های خود استفاده کنید. سپس توسط یک پوشر، کوتیکول ها را به عقب متمایل کنید. در این مرحله اگر فشار زیادی اعمال کنید، باعث می شود، که ناخن های شما آسیب ببیند.

5-در این مرحله دستان و ناخن های شما نیاز دارند، که مرطوب شوند. از این رو از یک مرطوب کننده مناسب برای رطوبت رسانی به انگشتان و ناخن های خود استفاده کنید. همانطور که میدانید، اگر دستان شما خیس شده باشند، به دلیل وجود رطوبت، پوست شما راحت تر با کرم های مرطوب کننده، احیا می شود.

بیشتر بخوانید:   آموزش کاشت ناخن با ژل

6- در این مرحله باید مقدار اضافی مرطوب کننده را از روی ناخن های خود پاک کنید، چراکه باعث می شود که لاک به خوبی روی ناخن شما ننشیند.

7-در این مرحله بهتر است از یک پوشش پایه به عنوان لاک برای ناخن های خود استفاده کنید. شما می توانید از رنگ های روشن و سفید برای پوشش دهی به ناخن های خود استفاده کنید.

8-در این مرحله می توانید از لاک اصلی خود استفاده کنید. بهتر است در ابتدا یک لایه از لاک را بر روی ناخن خود بزنید، و سپس لایه بعدی را بر روی ناخن خود بکشید.

9-در این مرحله باید از یک برق ناخن، برای براق شدن و محافظت لاک های زده شده بر روی ناخن های خود استفاده کنید. پس از انجام دادن این مراحل و مطمئن شدن از این که برق ناخن، به طور کامل خشک شده است، می توانید از کرم های مرطوب کننده برای نرم کردن پوست های اطراف ناخن خود استفاده کنید.

جمع بندی

بسیاری از خانم ها علاقه ای به کاشت ناخن ندارند، ولی به زیبایی ناخن ها و انگشتان دست خود، بسیار علاقه مند هستند. از این رو با استفاده از مانیکور ناخن، سعی می کنند که ظاهر ناخن های خود را زیبا و آراسته نمایش دهند. از این رو با مراجعه کردن به آرایشگاه ها، مانیکور ناخن خود را به متخصصان می سپارند. بهتر است این نوید را به خانم های باسلیقه بدهیم که در صورت تمایل برای یادگیری این مهارت، می توانند با ثبت نام کردن در آموزشگاه های مربوطه تمامی نکات این مهارت مهم را به صورت تخصصی یاد بگیرند.

بیشتر بخوانید:   چگونه حرفه ای آرایش کنیم؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر