آموزش مانیکور ناخن

بسیاری از خانم ها علاوه بر این که به ظاهر و لباس خود اهمیت می دهند، به زیبایی دستان و ناخن های آن نیز به همان میزان اهمیت می دهند. از این رو با مانیکور کردن ناخن های دستان خود، سعی دارند که زیبایی و منحصر به فرد بودن را به انگشتان دستان خود هدیه کنند. بیشتر خانم ها از مانیکور کردن ناخن های دست استفاده نمی کنند، و همین موضوع سبب می شود که ناخن های دستان آن ها نتواند تنفس کند، از این رو می توان اینگونه نتیجه گرفت که مانیکور ناخن های دستان یک الزام برای تمامی خانم ها است. بسیاری از خانم ها به دلایلی علاقه ای ندارند، که از انواع کاشت های ناخن برای زیبا کردن دستان و ناخن های دست های خود استفاده کنند، از این رو می توانند با مانیکور کردن ناخن های انگشتان خود، زیبایی را به ناخن های طبیعی خود هدیه دهند.

آموزش مانیکور ناخن

مانیکور ناخن چیست؟

شاید برای تان جالب باشد، ولی ناخن های دستان و پاهای شما نیز به تنفس و حمام کردن نیاز دارد، از این رو مانیکور کردن به معنای حمام کردن و تازه شدن ناخن های دستان شما است. از این رو بهتر است که هفته ای یکبار مانیکور ناخن را انجام دهید. مانیکور ناخن سبب می شود که پوست ها و سلول های مرده از روی سطح پوست و ناخن های شما جدا شود، و امکان تجدید و احیا برای سلول های مرده ناخن ها و دستان شما پدید آید.

آموزش گام به گام مانیکور ناخن های دست

همانطور که یادآور شدیم، مانیکور ناخن یک الزام مهم و ضروری برای ناخن های دستان شما است. از این رو بهتر است، با یاد گرفتن مانیکور ناخن، به دستان خود و عزیزان تان زیبایی را هدیه کنید. در این بخش سعی داریم، تا با توضیح دادن تمامی مراحل مانیکور ناخن، این مهارت مهم را در جهت زیبا سازی ناخن های دستان شما آموزش دهیم.

آموزش گام به گام مانیکور ناخن

1-در گام اول بهتر است اگر لاکی بر روی ناخن های دستان شما وجود دارد، آن را پاک کنید. این پاکسازی باید بدون هیچگونه آستون صورت بگیرد، شما می توانید از پدهای پنبه ای برای پاک کردن لاک های ناخن های خود استفاده کنید.

2- در گام بعدی از ناخن گیر برای مرتب کردن ناخن های خود استفاده کنید، در این مرحله بهتر است توسط سوهان گوشه های ناخن های دستان خود را مرتب کنید. در این مرحله می توانید با سوهان کشی مناسب ناخن های خود را به صورت مربع یا بیضی شکل در بیاورید. در این مرحله می توانید از یک بافر برای تمیز کردن روی ناخن های خود استفاده کنید.

استفاده از سوهان در مانیکور ناخن

3-در این مرحله باید از یک کاسه بزرگ، متشکل از آب گرم و چند قطره شامپو بچه استفاده کنید. بهتر است انگشتان دست را به مدت 3 دقیقه درون این محلول قرار دهید. خیس شدن کوتیکول، به نرم شدن ناخن کمک کرده و سبب از بین رفتن سلول های مرده و کثیف می شود. در این مرحله بهتر است از یک برس برای تمیز کردن سطح ناخن و زیر آن استفاده کنید.

4-در این مرحله ناخن های خود را پاک کنید، و از کرم کوتیکول برای نرم کردن روی ناخن های خود استفاده کنید. سپس توسط یک پوشر، کوتیکول ها را به عقب متمایل کنید. در این مرحله اگر فشار زیادی اعمال کنید، باعث می شود، که ناخن های شما آسیب ببیند.

5-در این مرحله دستان و ناخن های شما نیاز دارند، که مرطوب شوند. از این رو از یک مرطوب کننده مناسب برای رطوبت رسانی به انگشتان و ناخن های خود استفاده کنید. همانطور که میدانید، اگر دستان شما خیس شده باشند، به دلیل وجود رطوبت، پوست شما راحت تر با کرم های مرطوب کننده، احیا می شود.

استفاده از مرطوب کننده

6- در این مرحله باید مقدار اضافی مرطوب کننده را از روی ناخن های خود پاک کنید، چراکه باعث می شود که لاک به خوبی روی ناخن شما ننشیند.

7-در این مرحله بهتر است از یک پوشش پایه به عنوان لاک برای ناخن های خود استفاده کنید. شما می توانید از رنگ های روشن و سفید برای پوشش دهی به ناخن های خود استفاده کنید.

8-در این مرحله می توانید از لاک اصلی خود استفاده کنید. بهتر است در ابتدا یک لایه از لاک را بر روی ناخن خود بزنید، و سپس لایه بعدی را بر روی ناخن خود بکشید.

9-در این مرحله باید از یک برق ناخن، برای براق شدن و محافظت لاک های زده شده بر روی ناخن های خود استفاده کنید. پس از انجام دادن این مراحل و مطمئن شدن از این که برق ناخن، به طور کامل خشک شده است، می توانید از کرم های مرطوب کننده برای نرم کردن پوست های اطراف ناخن خود استفاده کنید.

این روزها بسیاری از افراد در موتورهای جستجوی گوگل به دنبال آموزش مانیکور ساده ناخن هستند که تمامی مراحلی که در بالا توضیح داده شد می تواند آموزش مانیکور حرفه ای به شما باشد. 

عوارض مانیکور ناخن

برخی از پزشکان پوست بر این باورند که در صورت درست انجام شدن مانیکور احتمال بروز بیماری های قارچی و از بین رفتن کوتیکول بسیار افزایش می یابد. بنابراین اگر می خواهید که مانیکور ناخن را انجام دهید بهتر است این کار را توسط افراد حرفه ای انجام دهید. چرا که در صورت از بین رفتن کوتیکول ناخن که در اصل چسبی میان پوست و خود ناخن است، استحکام ناخن شما از بین خواهد رفت . از این رو اگر مانیکور سبب از بین رفتن کوتیکول ناخن و از همه مهمتر ایجاد بیماری های عفونی شود، این خود از معایب مانیکور به شمار می رود.

آیا مانیکور درد دارد؟

اگر شما آستانه درد پایینی دارید بهتر است این موضوع را بدانید که این روش به هیچ عنوان درد نداشته و شما می توانید به راحتی آن را بدون درد انجام دهید. چرا که این کار توسط افراد حرفه ای انجام می شود و محال است که در طی انجام شدن آن شما احساس درد داشته باشید.

عکس مانیکور ناخن

برای اینکه با مانیکور بیشتر آشنا شوید بهتر است عکس های زیادی در این خصوص ببینید تا بیشتر با ان آشنا شوید. 

عکس مانیکور ناخن

فیلم مانیکور ناخن

بسیاری از ما دوست داریم تا بسیاری از کارها را خودمان بدون نیاز به هیچ فرد خاصی با کمترین هزینه انجام دهیم. از این رو بهتر است برای یادگیری ان از فیلم های آموزشی استفاده نماییم. 

قیمت مانیکور ناخن

برای بسیاری از افراد قیمت در اولویت اول قرار دارد و شما می توانید از این طریق با برآورد کردن هزینه های خود به راحتی بسیاری از خدمات ناخن را در خانه خود انجام دهید. قیمت مانیکور به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله مهمترین آن سالنی که شما انتخاب میکنید است چراکه قیمت های هر منطقه در شهر تهران با دیگری فرق می کند. از طرفی قیمت مانیکور ناخن در اصفهان، قیمت مانیکور ناخن در مشهد و قیمت مانیکور ناخن در شیراز مانند تهران به عواملی که به آن اشاره کردیم بستگی دارد. در بسیاری از سالن های آرایشی قیمت ناخن کاشت نیز به این مورد بسیار مربوط بوده است. 

مانیکور ناخن مدل ناخن مصنوعی 

بسیاری از خانم هایی که علاقه به کاشت ناخن ندارند و میخواهند به یک مهمانی خاص بروند سعی می کنند تا با استفاده از ناخن مصنوعی به زیبایی ناخن های انگشتان دست خود کمک کنند. در این میان در بسیاری از سالن های زیبایی که شما برای آرایش ناخن تشریف می برید اگر سفارش ناخن مصنوعی بدهید آن ها سعی می کنند تا با استفاده از مانیکور تمام سطح ناخن شما را تمیز و مرتب کنند و سپس ناخن مصنوعی را بر روی ناخن های انگشتان شما بچسبانند. همانطور که میدانید برای استفاده از ناخن های مصنوعی به چسب مخصوصی نیاز دارید تا از آن طریق بتوانید به راحتی ناخن های مصنوعی خود را با ناخن های خود وصل کنید. 

مانیکور ناخن مصنوعی

مانیکور ناخن کوتاه به چه صورت انجام می شود؟

اگر شما هم هم به دنبال یاد گرفتن مانیکور هستید بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که همه ناخن ها به مانیکور نیاز دارند چه ناخن های بلند و چه ناخن های کوتاه برای این کار شما می توانید به راحتی با کوتاه کردن قد ناخن های خود اقدام به مانیکور کردن آن ها بکنید. همانطور که می دانید مانیکور در اصل حمام ناخن های شما است و شما می توانید از این طریق به راحتی سطح ناخن های خود از هر نوع چربی، آلودگی و مواد مضر پاک کنید. این روز هاکاشت ناخن عروس بدون انجام دادن حمام ناخن امکان پذیر نیست. 

مانیکور ناخن در منزل به چه صورت انجام می شود؟

اگر به دنبال این هستید که خودتان در منزل ناخن های خود را مانیکور کنید، بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که شما می توانید از این طریق در هزینه های خود صرفه جویی کنید فقط به شرطی که مانیکور ناخن را به صورت کامل بلد باشید و بتوانید آن را به راحتی انجام دهید. برای مانیکور ناخن دست خود نیاز به یک ست مانیکور دارید که در آن تمامی وسایل مورد نیاز شما یافت شود. بنابراین برای اشنایی با قیمت ست مانیکور ناخن می توانید با مراجعه به سایت های معتبر با قیمت آن آشنا شوید.  برای انجام دادن این کار بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که شما تنها می توانید ناخن های انگشتان یک دست خود را مانیکور کنید، بنابراین اگر کسی در خانه می تواند این کار را انجام دهد بهتر است که این کار را به او بسپارید. آموزش مانیکور و پدیکور در خانه به این صورت انجام می پذیرد. 

مانیکور ناخن در منزل

پاکیزگی ناخن شرط اول برای انجام دادن مانیکور است

یادتان باشد برای اینکه بتوانید مانیکور ناخن را به درستی انجام دهید ناخن های شما باید تمیز باشد پس اگر لاک بر روی ناخن هایتان است آن را پاک کنید. پس از تمیز کردن سطح ناخن، بهتر است با توجه به فرمی که می خواهید سوهان کشی را انجام دهید تا ناخن های شما فرمی که شما می خواهید را به خود بگیرد، پس از سوها کشی با استفاده از یک بافر نرم سطح روی ناخن را تمیز کنید. 

مانیکور ناخن در منزل

از یک ترکیب نرم کننده برای نرم شدن پوست دور ناخن استفاده کنید

شما میتوانید برای اینکه پوست های اضافی دور ناخن خود را از بین ببرید از یک محلول آب گرم به همراه صابون یا مخلوطی از روغن زیتون و شکر استفاده نمایید، چرا که این محلول می تواند به دور پوست ناخن شما کمک کند تا نرم شود و برای شکل گیری آماده شود. محلول روغن زیتون و شکر یکی از محلول هایی بوده که شما می توانید از آن برای لایه برداری پوست های اضافه ناخن های خود کمک بگیرید. پس از انجام دادن این کارها از یک عقب زن برای پراکنده کردن پوستهای اضافی دور ناخن های خود استفاده نمایید. 

استفاده از یک مرطوب کننده را جدی بگیرید

بسیاری از ما در هنگام استفاده از مرطوب کننده ها خساست به خرج می دهیم ولی بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از یک مرطوب کننده ای که مناسب ناخن و پوست اطراف آن است می تواند به ناخن های شما و پوست اطراف آن کمک کند که خشک نشود و از همه مهمتر دچار ترک های پوستی در این ناحیه نشوید. این روش مانیکور ناخن بدون لاک بوده که بسیاری از افراد از این روش برای پاکسازی ناخن های دست خود کمک می گیرند. 

مانیکور ناخن پا

در اصل مانیکور ناخن پا، همان پدیکور است که بسیاری از افراد به دلیل آگاهی نداشتن از آ فکر می کنند که به آن مانیکور گفته می شود، ولی بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که پدیکور نیز کاملا شبیه به مانیکور بوده و شما می توانید به راحتی پدیکور ناخن پا را در منزل بدون نیاز به هیچ کمکی انجام دهید. 

مانیکور ناخن پا

مانیکور ناخن قبل و بعد

بسیاری از افراد سعی دارند تا از طریق این کار بسیاری از آلودگی هایی که بر روی سطح ناخن های آن ها نشسته است را از بین ببرند. در این میان شما می توانید به راحتی تمامی نتایج و آثاری که قبل و بعد از انجام دادن مانیکور قابل مشاهده است را ببینید. ناخن های که مانیکور نشده اند سطح تیره ای دارند و از همه مهمتر با انبوهی از پوست های اضافی دور ناخن انباشته شده اند، حال در این میان باید برای برطرف کردن این مشکل تنها راه استفاده از حمام ناخن بوده تا بتوان ناخن های شفاف و تمیزی را داشت. مانیکور ناخن در آرایشگاه سبب می شود تا بسیاری از افراد بتوانند به راحتی ناخن های تمیز و بدون هیچگونه آلودگی را داشته باشند. 

مدل مانیکور ناخن

اگر می خواهید با مدل های گوناگون مانیکور ناخن آشنا شوید بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که شما با توجه به مدلی که به شکل ناخن خود می دهید می توانید بر روی مانیکور ناخن خود تاثیر بگذارید. در این میان مدل های گوناگونی برای مانیکور ناخن وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها ناخن های خود را شکل دهید، به طور مثال این روزها انواع مانیکور ناخن در بین افراد رایج شده است که می توان به  مانیکور روسی، مانیکور خشک، مانیکور خیس و مانیکور کمبی اشاره کرد. بسیاری از افرادی که قصد دارند لمینت ناخن انجام دهند می توانند از روش های نوینی برای تمیز کردن سطح ناخن خود استفاده نمایند. 

مدل مانیکور ناخن

تفاوت مانیکور خشک با سایر روش ها

در واقع مانیکور خشک همان روشی است که توسط یک ناخن کار حرفه ای انجام می شود. برای این کار به سوهان ها و سر سوهان های مخصوصی نیاز است تا با استفاده از آنها بتوان به راحتی به ناخن های دست فرم داد و از همه مهتر کوتیکول ناخن و پوست های اضافی ناخن را از بین برد. از مهمترین تفاوت آن این است که در مانیکور خیس از کاسه ای پر از آب گرم و یک شوینده ای با ph متوسط استفاده می شود ولی برای مانیکور خشک به هیچ عنوان از این روش استفاده نمی کنند.

مانیکور روسی ناخن چیست؟

اگر تا به امروز مانیکور روسی انجام نداده اید، بهتر است با آن آشنا شده و در صورت تمایل داشتن از این مانیکور به جای مانیکور معمولی استفاده نمایید. این روزها بسیاری از افراد بر این باورند که در ناخن مانیکور شده اگر به روش سنتی مانیکور شودمی تواند سبب از بین رفتن کوتیکول ناخن و در نتیجه از بین رفتن ماتریکس ناخن شود. از این رو بسیاری از ناخن کارها توصیه می کنند که به جای مانیکور ساده از مانیکور روسی استفاده شود. در واقع مانیکور روسی یکی از روش هایی بوده که می توان به جای استفاده از نیپر و عقب زن از سوهان های شنی برای از بین بردن پوست های اضافی ناخن استفاده نمود. بهتر است این نکته را بدانید که این روش تنها به دست افرادی که متخصص هستند انجام می شود و همه افراد نمی توانند با استفاده از این روش پوست های اضافی ناخن خود را از بین ببرند. 

فواید مانیکور روسی

اگر بخواهیم به فواید این روش اشاره کنیم بهتر است این را بدانید که در این روش به دلیل اینکه افراد مبتدی نمی توانند این کار را انجام دهند، بسیاری از افراد با خیالی راحت می توانند به آرایشگاه ها مراجعه نمایند تا این مانیکور برای آنها انجام شود. از طرفی این روش چون هیچ آسیبی به بستر ناخن شما نمی زند می تواند به عنوان یکی از روش های بی خطر برای حمام ناخن شما معرفی شود. از طرفی بسیاری از ما به دلیل بلد نبودن در هنگام استفاده از نیپر و عقب زن به بستر ناخن خود آسیب می رسانیم که این موضوع سبب افزایش عفونت ها و از بین رفتن ماتریکس ناخن ما می شود. 

فواید مانیکور روسی

مانیکور کمبی چیست؟

در اصل این روش یک راه ترکیبی بوده که هر فردی با توجه به نیاز خود از آن استفاده می کند. در واقع مانیکور ترکیبی می تواند این امکان را به شما بدهد که به راحتی تمامی مشکلات مربوط به ناخن و پوست خود را به راحتی از بین ببرید. در این روش اگر فردی با خشکی پوست و ناخن روبه رو باشد برای از بین بردن مشکل او از روغن تراپی و روغن هایی که برای نرم کردن کوتیکول مورد استفاده قرار می گیرد سعی دارند تا از مشکلاتی که برای فرد به وجود آمده است جلوگیری نمایند.

مانیکور کمبی چیست؟

جمع بندی

بسیاری از خانم ها علاقه ای به کاشت ناخن ندارند، ولی به زیبایی ناخن ها و انگشتان دست خود، بسیار علاقه مند هستند. از این رو با استفاده از مانیکور ناخن، سعی می کنند که ظاهر ناخن های خود را زیبا و آراسته نمایش دهند. از این رو با مراجعه کردن به آرایشگاه ها، مانیکور ناخن خود را به متخصصان می سپارند. بهتر است این نوید را به خانم های باسلیقه بدهیم که در صورت تمایل برای یادگیری این مهارت، می توانند با ثبت نام کردن در آموزشگاه های مربوطه تمامی نکات این مهارت مهم را به صورت تخصصی یاد بگیرند.

 

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *