کاشت مژه

بر همگان عیان است که زیبایی و گیرایی چشمان شما چه تاثیری بر روی زیبایی شما می‌گذارد. از این رو کاشت مژه می‌تواند بر روی زیبایی چشمان و زیبایی صورت شما تاثیر مثبتی بگذارد‌. شما با انجام دادن کاشت مژه علاوه بر بزرگ کردن چشم های کوچک خود می توانید بر روی میکاپ صورت خود نیز تاثیر بگذارید. همان طور که می‌دانید کاشت مژه انواع مختلفی دارد که هر فردی با توجه به نیازهای خود انتخاب می‌کند که مژه های آن به صورت طبیعی و یا بصورت کاملا مصنوعی انجام شود. داشتن مژه های طبیعی به خصوص مژه هایی که به صورت هیدن باشند، می تواند سبب شود که مژه‌های شما حالت مصنوعی نداشته باشد.

کاشت مژه

کاشت مژه کلاسیک

یکی از روش های کاشت مژه، روش کلاسیک است. روش کاشت کلاسیک به این صورت است که مژه کار از مژه های تکی و کوچک برای چسباندن به مژه های طبیعی و پرپشت کردن آنها استفاده می کند. این روش برای افرادی مناسب بوده که مژه های کم پشت و متوسطی دارند از این رو هر کسی نمی توانند از این روش استفاده کند. در میکاپ های عروس از کاشت مژه کلاسیک استفاده می شود استفاده از مژه های تکی و چسباندن آن به مژه‌های طبیعی سبب می‌شود تا میکاپ عروس طبیعی تر و زیباتر به نظر بیاید. برخی افراد این روش کاشت مژه را نیز به عنوان اکستنشن مژه معرفی می کنند.

کاشت مژه کلاسیک

کاشت مژه دائم

روش کاشت مژه دائم یکی از روش هایی بوده که هر فردی تمایل ندارد از آن استفاده کند از این رو این روش می تواند برای افرادی مناسب باشد که مژه های آنها بر اثر سوختگی، تصادف و یا مشکلات پوستی از بین رفته است. برای استفاده از این روش شما به یک پزشک حرفه ای و متخصص نیازمند هستید چرا که این روش در آرایشگاه های معمولی انجام نمی‌شود بنابراین شما باید از یک پزشک متخصص برای پیوند موی طبیعی از بدن خود برای کاشت استفاده نمایید.

کاشت مژه ۶ ماهه

برخی از افراد تمایل دارند که از روش های موقت استفاده نمایند. کاشت مژه ۶ ماهه برای افرادی که دوست دارند برای مدت زمان کوتاهی مژه های ‌زیبا و پرپشت داشته باشند، مناسب است. از این رو این روش به عنوان یکی از روش های موقت کاشت مژه در بین مژه کاران و مشتریان شناخته می شود. اگر بخواهیم در مورد این روش به طور مفصل توضیح دهیم شما باید بدانید که این کاشت به این معنا نیست که شما در طول مدت ۶ ماه دارای مژه های موقت هستید این روش به معنای این است که شما در طول یک سال یا شش ماه به مژه های خود و چشمان خود باید استراحت بدهید. به طور مثال شش ماه سال مژه‌های شما به صورت کاشت موقت بوده و شش ماه باقی سال مژه‌های شما به حالت طبیعی بوده و شما به مژه های خود استراحت خواهید داد. در این روش از یک نوع چسب نیمه دائم برای کاشت استفاده می شود.

کاشت مژه والیوم

اگر طرفدار کاشت باشید قطعاً با کاشت مژه والیوم  آشنایی دارید. در واقع این روش می تواند مژه های شما را پرپشت و حجیم تر نشان دهد. در این روش دربین هر مژه طبیعی شما دو تا پنج مژه مصنوعی چسبیده می شود و همین موضوع سبب پرپشت شدن مژه های شما میشود. از تفاوت های مهم بین روش والیوم و کاشت مژه کلاسیک می توان به حجیم بودن این روش نسبت به روش کلاسیک و چسبیدن ۲ یا ۵ مژه به تارهای مژه طبیعی اشاره کرد.

کاشت مژه والیوم

کاشت مژه گربه ای

بسیاری از خانم ها همیشه علاقه داشتند که حالت چشمان آنها مانند حالت چشمان گربه باشد برای این منظور کاشت مژه گربه ای می تواند راهگشا باشد. این روش برای افرادی که چشمان گردی دارند می تواند مناسب باشد از طرفی افرادی که فاصله دو چشم آنها با یکدیگر بسیار کم است نیز می توانند از این روش استفاده کنند. این روش برای خانم هایی که تمایل دارند میکاپ ویژه‌ای در مناسبت های خاص داشته باشند، می تواند مناسب باشد.

کاشت مژه اسپایکی

اگر اهل کاشت مژه باشید قطعاً با کاشت مژه اسپایکی آشنایی دارید. در واقع این روش برای افرادی مناسب بوده که چشمان حساسی داشته اند. در برخی از موارد در این روش از موی سمور و ابریشم استفاده می شود ولی آن دسته از خانم هایی که چشمان حساسی دارند می توانند از مواد طبیعی استفاده کنند. روش کاشت به این صورت بوده که مژه ها به صورت تکی تکی چسبانده می شود. شما می توانید با توجه به سلیقه خود مژگان خود را حجیم یا طبیعی جلوه دهید.

کاشت مژه اسپایکی

کاشت مژه عروسکی

یکی دیگر از روش های نوین کاشت مژه، روش عروسکی بوده است. شما می توانید با این روش، مژه های خود را به صورت زیبا و طبیعی در بیاورید. در این روش شما با توجه به سلیقه خود انتخاب می کنید که حجم مژه هایی که بر روی مژه های طبیعی شما چسبانده می شود به چه صورت باشد.

عوارض کاشت مژه

همانطور که می‌دانید تمامی روش های زیباسازی و جوانسازی پوست و چهره در کنار زیبایی بخشیدن به سیمای شما می‌تواند عوارضی نیز برای پوست، مو و زیبایی شما ایجاد کند. عوارض کاشت مژه برای افرادی می تواند مشکل ساز باشد که چشمان حساسی دارند و این به این معنا نیست که تمامی افرادی که کاشت انجام می دهند دچار این مشکلات می شوند. اگر چشمان شما جزو چشمان حساس به حساب می آید باید در انتظار چشمان پر از خون، سوزش، خارش و پر شدن اشک در چشم در طول سه روز پس از کاشت باشید. در برخی از افراد التهاب چشم و قرمزی می تواند از موارد شایع در بین افرادی که از این روش ها استفاده می کنند به شمار برود.

عوارض کاشت مژه موقت

اگر از آن دسته از خانم هایی هستید که دوست دارید مژگان شما زیباتر شود، باید بدانید که اگر به هر دلیلی پوست و چشم شما حساس باشد احتمال اینکه دچار عارضه‌های پوستی بشوید بسیار بالا است. در برخی از موارد دیده شده که یک فرد پس از چندین بار کاشت مژه دچار عوارضی چون اگزما، حساسیت های پوستی،افتادگی و تورم پلک شده است از این رو اگر دچار این عوارض شده اید باید بدانید که چشمان شما نسبت به مواد مصرفی حساسیت داده است و باید سریعاً به پزشک متخصص چشم مراجعه نمایید. اگر روش های موقت را انتخاب کرده اید به شما توصیه می کنیم که این کار را نزد افراد حرفه ای و متخصص انجام دهید و قبل از استفاده از محصولات مصرفی از سلامت و کیفیت آن مطمئن شوید.

عوارض کاشت مژه موقت

عوارض کاشت مژه دائم توسط پزشک

همانطور که می‌دانید بسیاری از افراد مجبور به استفاده از روش های دائم هستند و این افراد باید حتما تحت نظر یک پزشک متخصص، کاشت مژه خود را انجام دهند، حال در برخی از موارد دیده شده که پلک و چشم آن فرد دچار حساسیت شده است. از این رو باید بدانید که اگر این کار را تحت نظر پزشک متخصص انجام داده اید جای هیچ نگرانی نیست ولی ممکن است بر اثر قانون احتمالات که نباید آن را نادیده گرفت مژه، پلک و چشمان شما دچار التهاب و ورم و قرمزی شود که جای هیچ گونه نگرانی وجود نداشته و طی ۳ الی ۵ روز این عوارض از بین خواهد رفت.

ماندگاری مژه موقت

اگر از روش های موقت استفاده می کنید قطعاً باید بدانید که ماندگاری آن بر روی مژه های شما تا چه مدت به طول می انجامد. به طور کلی ماندگاری مژه موقت بین ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد که برخی از مژه کاران برای افزایش این طول مدت از یک برس شخصی برای برس کشیدن مژه های شما استفاده می کنند که این کار سبب می‌شود تا یک الی ۲ هفته ترمیم مژه شما به تعویق بیفتد.

نگهداری کاشت مژه موقت

همیشه انجام دادن یک روش زیبایی به تنهایی نمی تواند مهم باشد و نگهداری از آن می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. نگهداری از هرگونه اکستنشن نیز می تواند برای بسیاری از افراد مهم تلقی شود. در همین راستا ما در تلاش هستیم تا روش های نگهداری از کاشت را به شما آموزش دهیم. در نظر داشته باشید که همیشه آب می تواند دشمن هر گونه چسبی باشد آن هم چسب کاشت مژه موقت، برای اینکار بسیاری از مژه کاران توصیه می‌کنند که تا ۴۸ ساعت پس از اکستنشن به هیچ عنوان به پلک های خود آب نزنید. به یاد داشته باشید که پس از اکستنشن به هیچ عنوان از محصولات آرایشی چون ریمل، فرمژه، خط چشم، سایه ابرو و سایه چشم استفاده نکنید چرا که چربی موجود در این مواد می‌تواند سبب از بین رفتن تاثیرگذاری چسب کاشت مژه شما شود. در نظر داشته باشید که پس از کاشت مژه شما نمی توانید از هر شوینده صورت ای برای شستشوی پوست خود استفاده کنید و حتماً باید از شوینده هایی استفاده کنید که سبب تحریک شدن چسب مژه شما نشود بسیاری از متخصصان بر این باورند که شامپو بچه می تواند گزینه خوبی باشد. مهمترین نکته ای که باید در این بخش یادآور شویم این است که در هنگام خواب بر روی بالش، صورت خود را قرار ندهید تا مژگان شما مستقیماً با بالش در ارتباط نباشد.

مراقبت از کاشت مژه هیدن

همان‌طور که می‌دانید کاشت مژه هیدن یکی از روش های پر کاربرد و پر طرفدار در بین خانم‌ها هست ما در این بخش قصد داریم به روش‌های مراقبتی از کاشت مژه هیدن بپردازیم.

  • تا ۲۴ ساعت از برخورد آب به پلک های خود، جلوگیری کنید
  • هنگامی که در حمام هستید به مژه های خود فشار نیاورید
  • از هر مواد آرایشی برای آرایش چشمان خود استفاده نکنید
  • با یک فرد متخصص در خصوص نگهداری آن صحبت کنید
  • در صورت بروز هرگونه عوارض، به پزشک متخصص مراجعه نمایید
  • از شوینده های ملایم برای شستشوی صورت به خصوص چشم های خود استفاده کنید
  • از مالیدن چشمان خود خودداری کنید

شستن صورت پس از کاشت مژه

به یاد داشته باشید که تا ۲۴ ساعت نباید هرگونه آب یا رطوبت ای بر روی مژه های شما ریخته شود. بسیاری از مژه کاران توصیه میکنند که تا ۴۸ ساعت پس از کاشت مژه به هیچ‌عنوان نه به حمام بروید و نه صورت خود را بشویید شما پس از طی کردن ۴۸ ساعت پس از کاشت می توانید صورت خود را با شوینده های ملایم که ph مناسبی دارند شستشو دهید. در این میان استفاده از شامپوی بچه، شوینده های ملایم که به صورت فوم صورت نیستند می‌تواند برای شستشوی صورت شما مناسب باشند.

مراقبت از کاشت مژه هیدن

فوم شستشوی مژه اکستنشن

اگر میخواهید تحت هیچ عنوان پس از کاشت مژه به مژه های شما آسیبی وارد نشود باید از فوم شستشوی مخصوص استفاده کنید. بسیاری از مژه کاران فوم شستشوی بلفامد را به عنوان یک فوم شستشوی مناسب معرفی می کنند،از این رو شما می توانید این محصول را از سایت های معتبر سفارش دهید. به یاد داشته باشید که برای شستشوی مژه خود نباید هیچگاه از انگشتان خود استفاده کنید در عوض شما باید از یک براش مخصوص برای این کار استفاده کنید.

نحوه شستن مژه اکستنشن

برای شستن مژه های اکستنشن خود بهتر است که ابتدا مژه های خود را با آب گرم مرطوب کنید و سپس با استفاده از براش شوینده، کمی از فوم شستشو را بر روی آن ریخته و آن را با فشار کم به سمت مژه های خود حرکت دهید. به یاد داشته باشید که فشار دست شما باید به صورت آرام باشد و از همه مهمتر براش را از راست به چپ و از چپ به راست به صورت یکطرفه نکشید. برای خشک کردن مژه های خود نیازی به باد سشوار نیست و مژه های شما باید به صورت طبیعی خشک شوند. استفاده از محصولاتی که دارای چربی هستند و یا گوش پاک کن ها برای تمیز کردن مژه ها توصیه نمی شود.

بهترین شامپو برای شستشوی چشم

در بین تمامی محصولاتی که برای شستشوی چشم و پلک شما مورد استفاده قرار می گیرد، دو برند در بین استفاده کنندگان بسیار شناخته شده است. اولین برند ارگوسول و دومی برند آیسول است. شما می توانید از بین دو محصول شوینده مناسب برای شستشوی چشم و پلک خود را انتخاب نمایید. در نظر داشته باشید که شما در صورتی که چشمان حساس و پلک های حساسی دارید نیز می توانید از این محصول برای شستشوی روزانه چشم های خود استفاده کنید.

جمع بندی

ما در این مقاله در مورد تمامی روش های اکستنشن مژه به شما خوانندگان همیشگی توضیحات مختصری دادیم. حال شما می توانید با مراجعه به آرایشگاه های معتبر محله خود کاشت را در یکی از آن آرایشگاه ها انجام دهید. در نظر داشته باشید که نوع کاشت انتخابی شما می تواند تاثیر زیادی بر روی چهره و میکاپ نهایی شما بگذارد از این رو اگر می خواهید برای جشن عروسی خود کاشت مژه انجام دهید باید در نظر داشته باشید که میخواهید چشمان شما به چه صورت باشد اگر به مژه های پرپشت و حجیم علاقمند هستید می توانید از کاشت مژه والیوم و اگر از کاشت مژه نچرال لذت می‌برید می‌توانید از کاشت کلاسیک استفاده نمایید. در حسن ختام این مقاله لازم به ذکر است که بگوییم کاشت در کنار تمامی زیبایی که به چهره شما می دهد ممکن است عوارضی برای چشم، پلک و مژه های شما ایجاد کند در این صورت اگر دچار این مشکلات شدید، سریعاً به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *