کفسابی پا، روشی نوین برای از بین بردن ترک های پا

فرقی نمی کند که زن باشیم یا مرد، کودک باشیم یا سالمند همه ما با پدیده ترک پا آشنا هستیم، و می دانیم که این موضوع تا چه میزان می تواند سلامتی پای ما را تحت شعاع قرار دهد. ترک پا معمولا برای افرادی پیش می آید که وزن زیادی داشته اند و مرتب سرپا هستند. از این رو خانم های خانه داری که اضافه وزن دارند ترک پا را با عمق وجود احساس کرده اند. حال راهی برای از بین بردن آن وجود دارد؟ این سوالی است که بسیاری از افراد از متخصصین می پرسند، در جواب به این سوال باید گفت بله راه های زیادی برای از بین بردن این ترک های دلخراش وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن لطافت و نرمی پوست را برای بار دیگر حس کنید. یکی از متداول ترین روش های حال حاضر برای از بین بردن ترک های پا، استفاده از پدیکور پا و کفسابی پا است که ما قصد داریم تا در این مقاله به صورت تخصصی در رابطه با کفسابی پا برای شما صحبت کنیم، پس با ما ما همراه باشید.

کفسابی پا، روشی نوین برای از بین بردن ترک های پا

کفسابی پا چیست؟

شاید خیلی از ما ندانیم که کف سابی پا چیست؟ برای درک بهتر این موضوع بهتر است بدانید که کف سابی پا زمانی انجام می شود که سلول های مرده پوست پا، در ناحیه کف پای شما تجمع پیدا کرده اند و به دلیل فشار زیادی که حاصل وزن شما است سبب ترک در کف پا می شود. در واقع این سلول های مرده خاصیت ارتجاعی ندارند و به سرعت با اعمال کمترین نیرویی از هم شکسته شده و سبب ترک و خونریزی در ناحیه پای شما می شوند. کفسابی در واقع به عملی گفته می شود که تمامی سلول های مرده زیر پای شما را از بین برده و از همه مهمتر پوست شما را برای تنفسی دوباره پاکسازی می کند. از مهمترین خواص کفسابی پا می توان به تمیزی، زدودن آلودگی ها و از همه مهمتر آرامش قلب دوم هر فردی اشاره کرد.

کفسابی پا در منزل

بسیاری از ما خانم ها به هیچ عنوان دوست نداریم که به آرایشگاه برویم و بسیاری از کارهای بهداشتی خود را در فضای عمومی آرایشگاه انجام دهیم. بنابراین تنها می توان در این حالت منزل را پیشنهاد کرد، تا شما بتوانید به راحتی بسیاری از کارهای بهداشتی خود را در منزل انجام دهید. برای این کار شما می توانید به راحتی با استفاده از برخی از وسایلی که به راحتی می توانید از سایت های مختلف خریداری کنید، کفسابی پا را انجام دهید. برای کف سابی پا در منزل به یک لگن تمیز، کوکتل پدیکور، نمک پدیکور، سوهان پا، رنده پا، سوهان لیزری پا، اسکراب و روغن های مخصوص برای ماساژ پا نیاز دارید. فقط تنها موضوعی که باید به آن توجه داشته باشدی نحوه استفاده از سوهان پا بوده که در صورت عدم استفاده درست به پاهای خود آسیب میزنند.

کفسابی پا در منزل

کفسابی پا در آرایشگاه

بسیاری از ما به دلیل اینکه در خانه فضای مناسبی برای انجام دادن برخی از کارها نداریم، سعی داریم تا با رفتن به آرایشگاه بسیاری از کارهای خود را در آنجا انجام بدهیم. کف سابی پا در آرایشگاه همانطور که می تواند هزینه بر باشد می تواند برای شما مفید باشد، چراکه افرادی که در آرایشگاه این کار را برای شما انجام می دهند می دانند که چگونه و تحت چه شرایطی باید این کار را برای شما انجام دهند. از این رو توصیه ما این است ک اگر مسئله هزینه آنقدر برایتان مهم نیست، حتما برای انجام شدن پدیکور به آرایشگاه بروید.

آموزش کفسابی پا

برای اینکه بدانید چگونه می توانید کفسابی را انجام دهید، بهتر است که در گام اول خرید وسایل کفسابی پا را انجام داده و سپس پدیکور و کفسابی پا را شروع کنید. در گام اول تصمیم بگیرید که این کار را خودتان می خواهید انجام دهید یا می خواهید که این کار در آرایشگاه برای شما انجام شود. اگر می خواهید که این کار را در خانه انجام دهید بهتر است به این نکات توجه داشته باشید.

آموزش کفسابی پا

ابتدا یک لگن تمیز حاوی آب گرم تهیه کنید

برای شروع پدیکور و کفسابی به یک لگن تمیز نیاز دارید. داخل آن لگن باید با آب گرم پر شود. آب گرم به آبی گفته می شود که پوست شما را نسوزاند و سرد نباشد. بنابراین دمای آب گرم برای هر فردی فرق خواهد کرد.

کوکتل برای نرم کردن پوست پا مفید است

بسیاری از افرادی که ترک پا دارند نیاز دارند تا با استفاده از یک ماده محرک، تمامی سلول های تجمیع شده در کف پا را تحریک کنند. کوکتل ها در واقع می توانند در آب گرم حل شوند و به راحتی بیشتر سلول های مرده تجمیع شده در کف پا را از بین ببرند. کفسابی با کوکتل این امکان را به پوست پای شما می دهد که نرمی و لطافت هرچه سریع تر به پوست پای شما باز گردد.

نمک پدیکور حاوی ویتامین های مختلف است

شما می توانید با استفاده از نمک های پدیکور که در رنگ های مختلف موجود است، ویتامین های مورد نیاز پوست را به آن برسانید. همانطور که می دانید پوست ما به ویتامین های چون ویتامین E، B و A نیاز دارد. از این رو بهتر است در هنگام پدیکور خصوصا کفسابی از این نمک های مخصوص استفاده نمایید.

نمک پدیکور حاوی ویتامین های مختلف است

پای شما به میزان ترک های کف پا داخل کوکتل و نمک می ماند

بسیاری از خانم ها تا به حال از پدیکور و کفسابی برای از بین بردن ترک های پای خود استفاده نکرده اند، طبیعتا با حجم زیادی از سلول های مرده مواجه هستند. بنابراین این افراد بهتر است مدت زمان زیادتری را در محلول نمک پدیکور بگذرانند، تا تمامی سلول های مرده پای آن ها نرم شده و از همه مهمتر از بین برود.

استفاده از اسکراب پا

شما در این مرحله بهتر است که با استفاده از اسکراب پاهای خود را ماساژ بدهید تا تمامی سلول های مرده روی پایتان از سطح پوست خارج شده و لایه برداری عمیق در لایه های مختلف پوست شما صورت بگیرد. در هنگام استفاده از اسکراب به هیچ عنوان از دستکش استفاده نکنید، چرا که عمل ماساژ پا توسط دستکش به درستی انجام نمی شود. جالب است بدانید که وسایل پدیکور پا با وسایل کفسابی پا تا حد زیادی تشابه دارد.

استفاده از اسکراب پا

استفاده از سوهان پا

شما می توانید با استفاده از سوهان پا قسمت های مختلف پای خود را سوهان بکشید. کف پا قسمتی از پا بوده که در مقایسه با سایر قسمت های پا، ترک های کمتری دارد. از این رو بهتر است سوهان را به صورت دورانی بر روی کف پا بکشید. در سایر قسمت های پا می توانید از حرکت های رفت و برگشتی برای از بین بردن ترک های کف پا استفاده نمایید.

استفاده از سوهان پا

استفاده از رنده پا

شما می توانید با استفاده از رنده پا به راحتی تمامی سلول های جمع شده در کف پای خود را از بین ببرید. در هنگام استفاده از این محصول به مسیر رفت و برگشتی که برای رنده کردن استفاده می کنید، دقت نمایید. طرز استفاده از رنده پا به قدری مهم بوده که در صورت استفاده نادرست از آن امکان اینکه روی پاهای خود زخم های زیادی ایجاد کنید، بسیار بالا است. رنده کف پا برای افرادی که ترک پای زیادی دارند توصیه می شود.

استفاده از سوهان لیزری

شما می توانید با استفاده از سوهان لیزری به راحتی هم سلول های اضافی را از سطح پوست خود بردارید و هم اینکه پاهای خود را ماساژ بدهید. بنابراین بهتر است که برای آرامش دادن به سطح پوست خود حتما از سوهان لیزری استفاده نمایید. حرکت رفت و برگشتی روی پا توسط این سوهان می تواند تمام آلودگی های پاهای شما را پاک کند.

استفاده از سوهان لیزری

استفاده از ژل روغن، کرم ترک پا و انواع لوسیون ها 

در وسایل کفسابی پا استفاده از ژل روغن، کرم ترک پا و انواع لوسیون ها دیده شده است، چرا که این محصولات نرمی و لطافت را به پوست پای شما هدیه می کنند. برای این کار بهتر است از این محصولات به ترتیب استفاده کنید تا مشکلی در روند درمان و پیشگیری شما ایجاد نشود.

قیمت دستگاه کف سابی پا

اگر در گوگل جستجو کنید دستگاه کفسابی پا، قطعا با واژه سنگ پا برقی برخورد می کنید. این دستگاه در واقع یک سنگ پا بوده که با جریان برق شهری کار می کند و شما می توانید با استفاده از آن پاهای خود را لایه برداری کنید. قیمت این دستگاه از 100 هزار تومان شروع شده و تا نزدیک 800 هزار تومان نیز می رود. 

پارافین تراپی و کفسابی پا

بسیاری از افراد از پارافین تراپی برای نرمی و لطافت پوست پاهای خود استفاده می کنند. شما می توانید با استفاده از پارافین های بهداشتی که در داروخانه ها فروخته می شود برای نرمی و لطافت پوست پای خود از آن استفاده نمایید. پارافین تراپی در کنار کفسابی پا می تواند به شما کمک کند تا نرمی و لطافت پوست خود را برای بار دوم حس کنید.

پارافین تراپی و کفسابی پا

قیمت کفسابی پا

اگر می خواهید پدیکور ناخن و کفسابی پا را در یکی از بهترین آرایشگاه های شهر خود انجام دهید بهتر است بدانید که قیمت ها در هر منطقه و شهری فرق می کند. پدیکور و کفسابی پا کاری وقت گیر بوده و زحمت های زیادی دارد. از این رو هر قیمتی که در هر آرایشگاهی برای اینکار اختصاص یابد، کاملا منصفانه بوده است.

در آخر

  • کفسابی پا راهی موثر برای از بین بردن ترک های پای شما است
  • کفسابی پا موجب آرامش، لطافت  نرمی پوست شما می شود
  • کفسابی پا در کنار پدیکور برای تمیزی قلب دوم شما لازم است

اگر شما هم از کفسابی پا و پدیکور استفاده می کنید، مایه افتخار تیم ماست که نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در خصوص این موضوعات با تیم اول نظر در میان بگذارید، تا ما در جهت رشد و آگاهی بخشیدن به بانوان سرزمینمان بیشتر تلاش کنیم.

3.6/5 - (12 امتیاز)

One Reply to “کفسابی پا، روشی نوین برای از بین بردن ترک های پا”

  1. Parvaz گفت:

    واقعا عالیه
    من خیلی از ترک پاهام خجالت میکشیدم وهرماده ای رو امتحان کردم جواب نداد این بهترین وآسان ترین راه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *