چگونه می توان با اسکراب، پوست شفاف داشت؟

همه افراد به خصوص خانم ها دنبال پوستی شفاف و زیبا می گردند. بنابراین برای اینکه بتوانند پوستی شفاف و زیبا داشته باشند هزینه های زیادی را صرف پاکسازی پوست خود می کنند. ولی ما در این مقاله قصد داریم تا یکی از ارزان ترین راه های شفاف سازی پوست را به شما معرفی کنیم. اسکراب یکی از راه های کم هزینه برای پاکسازی و شفاف سازی پوست صورت و بدن است. یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که شما باید با توجه به نوع و جنس پوست خود به صورت هفتگی پوست صورت و بدن خود را لایه برداری کنید. شاید برای شما جالب باشد که اسکراب چگونه می تواند سبب شفاف شدن پوست شما شود؟ برای پاسخ دادن به این سوال بهتر است به این نکته اشاره کنیم که یکی از مهمترین وظایف اسکراب ها، از بین بردن سلول های مرده پوست است و با خارج کردن آن از روی پوست سبب می شود تا سلول های جدید به راحتی در سطح پوست رشد پیدا کرده و از بروز جوش ها، آکنه ها و برآمدگی های پوستی جلوگیری می شود.

اسکراب پوست صورت

لایه برداری پوست مخصوص کدام نواحی از بدن است؟

آیا شما نیز تابه حال از اسکراب ها استفاده نکرده اید؟ اگر پاسختان مثبت است، بهتر است بدانید که شما می توانید با استفاده از اسکراب بیشتر نواحی بدن خود را لایه برداری کرده و سلول های مرده را از آن نواحی از بین ببرید. پوست صورت، پا، دست، قوزک پا، آرنج ها و زانوها بیشتر از هر نواحی به اسکراب نیاز دارند. چرا که در این نواحی بیشتر از هر نقطه ای در بدن، سلول های مرده وجود دارد که شما می توانید با انجام دادن اسکراب، به رشد مجدد سلولهای جدید پوست کمک کنید.

اسکراب راهی برای از بین بردن سلول های مرده

اسکراب کردن پوست می تواند یکی از راه های مفید و موثر برای جوانسازی پوست شما به شمار برود. بنابراین اگر قصد دارید تا که روند پیر شدن پوست خود را کند بکنید می توانید به راحتی با استفاده از اسکراب در طول هفته با از بین بردن سلول های مرده و قدیمی سلول های جدید را جایگزین سلول های قدیمی کرده و از تیرگی و پیر شدن پوست خود جلوگیری کنید. شما می توانید با  استفاده کردن از اسکراب به صورت هفتگی تمامی تیرگی های بدن خود را به راحتی پاک کنید. در بسیاری از نقاط بدن به دلیل تجمع سلول های قدیمی تیرگی های زیادی در آن ناحیه دیده می شود.

اسکراب مناسب چه افرادی است؟

اسکراب کردن پوست همانطور که می تواند برای بسیاری از افراد مفید باشد، ولی روشی مناسب برای لایه برداری همه پوست ها نیست. بهتر است اگر پوست شما حساس است از اسکراب ها استفاده نکنید، چرا که لایه برداری کردن در پوست های حساس سبب می شود تا احتمال بروز آکنه ها و انواع جوش ها بر روی پوست افراد افزایش پیدا کند. بنابراین اسکراب می تواند برای افرادی که پوست چرب، خشک، مختلط و معمولی دارند مناسب و مورد استفاده قرار بگیرید. بسیاری از افراد برای از بین بردن جوش های سرسیاه خود از اسکراب ها استفاده می کنند.

اسکراب پوست مناسب افراد

بهترین زمان برای لایه برداری پوست

اگر تا به حال با استفاده از انواع اسکراب ها پوست صورت خود را لایه برداری نکرده اید، بهتر است با زمان مناسب برای لایه برداری پوست خود آشنا شوید. برای شروع کار شما می توانید در گام اول پوست صورت یا بدن خود را مرطوب کرده تا رطوبت در سطح پوست شما بماند، سپس اسکراب را بر روی پوست خود زده و چند دقیقه ای صبر کنید، تا اسکراب بتواند به راحتی پوست شما را لایه برداری کند، سپس می توانید پوست خود را شستشو داده و با حوله ای نرم خشک کرده و از مرطوب کننده های متناسب با پوست خود، از خشکی پوست خود جلوگیری کنید. برخی از افراد ترجیح می دهند که از اسکراب زمانی که در حمام هستند استفاده کنند، چرا که پوست هنوز مرطوب بوده و امکان آبکشی و شستشوی پوست در حمام راحت تر است.

بهترین روش استعمال اسکراب

اسکراب ها نیز مانند سایر کرم های مورد استفاده خانم ها، روشی های منحصر به فردی برای استفاده دارد. بنابراین اگر قصد استفاده از اسکراب را دارید بهتر است به صورت دورانی اینکار را انجام دهید. اعمال فشار زیاد بر روی نواحی چون پوست صورت، گونه ها، گردن می تواند کار درستی نباشد. بهتر است برای انجام دادن اسکراب، این کار را از صورت خود شروع کنید و سپس به بدن خود بروید. زانوها و آرنج ها به دلیل داشتن تیرگی های زیاد، بیشتر از هر ناحیه ای به اسکراب کردن نیاز دارد. پس از استفاده از اسکراب و ماندن آن بر روی بدن به مدت چند دقیقه نوبت به شستشوی آن می رسد که بهتر است نگذارید این مدت طولانی شود، چرا که سبب خشکی پوست شما می شود. بنابراین شما می توانید پس از شستشوی اسکراب از روی پوست خود، از لوسیون ها و کرم های مرطوب کننده برای بدن و صورت خود استفاده کنید تا پوست شما دچار خشکی نشود.

روش استعمال اسکراب

بنابراین:

  • اگر می خواهید پوستی شاداب و باطراوت داشته باشید،در هفته پوست خود را اسکراب کنید.
  • اگر می خواهید سلول های مرده پوست خود را خارج کنید، استفاده از اسکراب ها به شما کمک می کند.
  • اگر می خواهید پوست شما نفس بکشد، استفاده از اسکراب الزامی و ضروری است.
  • برای از بین بردن جوش های سر سیاه می توانید با اسکراب کردن، آن ها را از بین ببرید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *