سالید ژل

خانم های امروزی به این موضوع آگاه هستند که زیبایی تنها به داشتن موهای زیبا، پوست با طراوت و سیمای آرایش شده ختم نمی شود. بلکه این روزها زیبایی و آراستگی ناخن ها نیز موضوع مهمی به شمار می رود. از این رو ناخن کاشت می تواند یک گزینه بسیار مهم برای افرادی که می خواهند ناخن های زیبایی داشته باشند، به شمار برود. در این میان کاشت ناخن با ژل این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. تنوع مواد ژل نسبت به کاشت ناخن با پودر بسیار بالا است. سالید ژل در مقایسه با سایر مواد کاشت نوچی نداشته و همین موضوع سبب شده تا در هنگام کاشت نیازی به استفاده از پد و کلینزر نداشته باشید. سالید ژل ها نسبت به سایر ژل ها حالت جامدی داشته و کمی سفت است، از این رو در مقایسه با سایر ژل ها سریع تر داخل دستگاه یو وی خشک می شود. حال ما قصد داریم تا در این مقاله شما را با این ماده کاشت بیشتر آشنا کنیم تا در صورت تمایل برای کاشت ناخن از این ماده استفاده کنید.

سالید ژل

سولید ژل چیست؟

سولید ژل یا همان سالید ژل در اصل یک بیلدر خمیری بوده که بدون استفاده از قلم کاشت می توان از آن برای کاشت های سریع و آسان استفاده کرد. این ماده برای افرادی که می خواهند از قالب برای کاشت استفاده کنند، توصیه می شود. از طرفی این ماده برای افراد مبتدی و ناخن کارهایی که میخواهند سریع کار انجام دهند بسیار مناسب است. این ماده به دلیل حالت خمیری که دارد به هیچ عنوان از قالب بیرون نزده و همین موضوع می تواند برای افرادی که مبتدی هستند و کار با قلم کاشت را بلد نیستند راحت باشد. از این رو استفاده از سولید ژل در کنار ژلیکس ناخن می تواند برای افراد مبتدی بهترین گزینه به شمار برود.

سالید ژل ژل پارتی

یکی از برندهای معتبر و محبوب در بین ناخن کارها، ژل پارتی بوده که شما می توانید از این برند برای کاشت ناخن های خود استفاده کنید. از مهم ترین ویژگی این نوع سالید ژل می توان به استفاده سریع و آسان اشاره کرد.  سالید ژل پارتی نیز یکی از مواد کاشت ناخن بوده که این روزها بسیاری از ناخن کارها و خانم هایی که در خانه کار کاشت ناخن انجام می دهند، این ماده را انتخاب می کنند. از ویژگی های مهم این برند می توان به نداشتن نوچی ژل، چسبندگی بالا، خشک شدن سریع، کاشت راحت و زیبایی آن اشاره کرد. این برند کوشیده است تا با تولید سالید ژل های با کیفیت نیاز مشتریان را برطرف کند. در هنگام خرید این برند توجه کنید که حتما عبارت (NO WIPE) روی آن نوشته شده باشد.

سولید ژل کاشت ناخن

برخی از افراد سالید ژل را سولید ژل تلفظ می کنند، چرا که این ژل ها به حالت جامد بوده و در زبان انگلیسی به جامد (SOLID ) گفته می شود. سولید ژل کاشت ناخن یک محصول جدید و پر طرفدار بوده که این روزها بسیاری از ناخن کارها از آن برای کاشت سریع و بی دردسر استفاده می کنند. فقط در نظر داشته باشید که استفاده از این ماده سوهان کشی را برای شما سخت خواهد کرد چرا که حالت جامد این ژل سبب شده تا استحکام آن بالا باشد. از این رو شاید همین موضوع برای برخی از ناخن کارهای مبتدی می تواند سخت باشد. بنابراین اگر خودتان می خواهید در خانه این کاشت را انجام دهید باید بدانید که این کاشت نیازمند مهارت و تمرین بسیار است. بنابراین تصور نکنید که شما در بار اول کاشت، قطعا می توانید یک کاشت بی عیب و نقص داشته باشید. شما میتوانید برای کاشت ناخن با سولید ژل از تیپ، قالب و فرمر استفاده کنید.

سولید ژل کاشت ناخن

سالید ژل ناخن

سالید ژل ناخن به صورت کاسه ای بوده و همین حالت خمیری آن سبب شده تا این ماده برای مدت زمان طولانی تری باقی بماند. سالید ژل ها از خانواده هارد ژل ها بوده و مانند پلی ژل می تواند استحکام بالایی داشته باشد.شما می توانید برای استفاده از این محصول به راحتی کمی از آن را با توجه به قد ناخن برداشته و روی ناخن گذاشته و بدون دخالت هیچ گونه قلمی شکل بدهید. سالید ژل ناخن یک محصول جدید بوده که نسبت به سایر ژل ها جامد تر و بافت خمیری دارد. از این رو در کنار آسانی که دارد می تواند در سوهان کشی و دورگیری برای شما مشکل ایجاد کند.

سالید ژل قیمت

اگر می خواهید این ماده را برای کاشت ناخن خریداری کنید باید بدانید که این ماده برای افراد مبتدی و ناخن کارهایی که می خواهند کار سریع و بدون دردسر انجام دهند، مناسب است. لازم به ذکر است که آگاه باشید در بازار برندهای متفرقه این محصول را با کیفیت پایین تولید کرده اند و حالت خمیری نداشته و شبیه به سایر ژل های مایع است. این محصول در بازار و سایت های معتبر فروش با قیمت های مختلف به فروش می رسد. از این رو شما می توانید به راحتی با مراجعه به سایت های معتبر از تخفیف های ماهانه آنها استفاده کنید.

مزایای استفاده از سالید ژل

اگر می خواهید از سالید ژل استفاده کنید، بهتر است بدانید که مزایای این ماده چه بوده و چرا بسیاری از ناخن کارها استفاده از این ماده را بر سایر مواد ترجیح می دهند؟

کاشت سریع

کاشت ناخن آسان

مناسب برای افراد مبتدی

مناسب برای ناخن کارهایی که می خواهند کاشت سریع داشته باشند

مناسب برای کاشت در خانه

عدم نیاز به قلم کاشت

عدم نیاز به آموزش مفصل

ماندگاری بالا

چسبندگی زیاد

مناسب برای استفاده از تیپ، قالب و فرمر

 

مزایای استفاده از سالید ژل

معایب استفاده از سالید ژل

تمامی مواد کاشت در کنار محاسنی که دارند می توانند معایبی نیز داشته باشند. بهتر است بدانید که معایب این ماده بسیار کم بوده و به راحتی می توان از آن چشم پوشی کرد. ولی به طور کلی از مهم ترین عیوب این ماده می توان به سوهان کشی سخت، مدت زمان بیشتر برای خشک شدن، استفاده از  UV انگشتی در کنار استفاده از دستگاه یو وی، نیاز به تمرین بیشتر برای افراد مبتدی و امکان شکستن سر سوهان اشاره کرد.

آموزش کاشت با سالید ژل و قالب

حال که با این ماده آشنایی پیدا کردید، قطعا برایتان هیجان انگیز خواهد بود که با روش های کاشت این ماده بیشتر آشنا شوید. برای کاشت سولید ژل و قالب بهتر است ابتدا قالب های مورد نیاز برای هر ناخن را انتخاب کرده و سپس کار را شروع کنید. برای آموزش کاشت سولید ژل با قالب بهتر است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

آموزش کاشت با سالید ژل و قالب

مانیکور ناخن را انجام دهید

ابتدا برای هر روش کاشتی باید مانیکور ناخن را انجام دهید. برای این کار نیاز دارید به یک سوهان برقی، نیپر، عقب زن و کوتیکول ریمور به یادداشته باشید که یک کاشت زیبا نیازمند یک مانیکور ناخن خوب است. در واقع یک مانیکور تمیز می تواند فونداسیون یک کاشت خوب و حرفه ای باشد.

ضد قارچ، پرایمر غیر اسیدی و بیس ژل فراموش نشود

پس از مانیکور ناخن نوبت به زدن ضد قارچ و پرایمر غیر اسیدی می رسد. استفاده از ضد قارچ سبب شده تا اگر در اثر مانیکور زخم یا التهابی بر روی پوست شما ایجاد شده بود، بتوانید با ضد قارچ از تجمع میکروب ها و انواع قارچ ها جلوگیری کنید. استفاده از پرایمر غیر اسیدی برای استفاده از مواد ژل می تواند گزینه خوبی به شمار برود. از این رو اگر قصد دارید با خانواده ژل ها کاشت ناخن انجام دهید بهتر است که از پرایمر غیر اسیدی استفاده نمایید. حتما این نکته را می دانید که پیش از استفاده از هر مدل ژلی برای کاشت باید از یک لایه بیس ژل برای آماده سازی بستر ناخن برای کاشت استفاده نمایید.

قالب مورد نظر برای ناخن های خود را انتخاب کنید

برای تک تک انگشتان خود باید قالب مورد نیاز خود را انتخاب کنید. برای اینکار می توانید قبل از شروع به کار قالب را بر روی ناخن های خود تست کرده و سایز مناسب را برای انگشتان خود انتخاب نمایید.

قالب را داخل سالید ژل کنید

نکته ای که باید تذکر بدهیم این است که سعی کنید این کاشت را با دستکش انجام دهید و اگر نمی خواهید از دستکش استفاده کنید، دست های خود را بشوید و با استفاده از کلینزر چربی های اضافی دست های خود را از بین ببرید. قالب را به داخل سالید ژل هدایت کرده و مقداری از آن را به وسیله قالب بردارید و سپس آن را با انگشت خود بر روی سطح قالب پخش کنید.  بهتر است  قسمت های ریشه و دیواره ها مواد کمتری داشته باشد.در نظر داشته باشید که پس از قرار دادن قالب بر روی ناخن، با استفاده از یک یو وی انگشتی که بهتر است به میز ناخن شما متصل شود، ژل را خشک کنید. پس از اینکه مدت زمان خشک شدن با یو وی انگشتی تمام شد، به سراغ دستگاه یو وی بروید و به مدت 60 ثانیه انگشت خود را داخل یو وی قرار دهید. پس از اتمام این مدت می توانید انگشت خود را از یو وی بیرون آورده و سپس قالب را از ناخن جدا کنید. اگر ژل کاور بیشتری داشت باید مدت زمان بیشتری داخل دستگاه بماند.

دورگیری کنید

بهتر است پس از اینکه قالب را از روی ناخن برداشتید، دورگیری ناخن را انجام دهید. پس از دورگیری می توانید با استفاده از یک سوهان دستی ناخن را به شکل مورد نظر خود دربیاورید. بهتر است از سوهان دستی 100/180 استفاده کنید.

لاک ژل فراموش نشود

برخی از افراد از سالید های رنگی برای کاشت ناخن استفاده می کنند که همین موضوع سبب می شود که نیازی به استفاده از لاک ژل نداشته باشند. ولی اگر از ژل های بی رنگ استفاده کردید به شما توصیه می کنیم که برای زیبایی بیشتر ناخن های خود از یک لاک ژل با کیفیت استفاده کنید. شما می توانید برای استفاده از لاک ژل یکبار آن روی ناخن خود زده و سپس آن را خشک کرده و دوباره لایه دیگری از لاک ژل را بر روی ناخن خود زده و سپس آن را داخل یو وی خشک کنید . در نهایت برای درخشش بیشتر لاک ژل باید از تاپ ژل استفاده کنید که برای اینکار پس از اتمام استفاده از تاپ ژل می توانید دستان خود را داخل یو وی به  مدت 60 ثانیه قرار داده و از کاشت ناخن خود لذت ببرید.

آموزش کاشت سالید ژل با فرمر

در این بخش قصد داریم شما را با کاشت سالید ژل با فرمر آشنا کنیم. برای اینکار بهتر است کارهای که می گوییم را به ترتیب انجام دهید تا کاشت شما تمیز باشد.

آموزش کاشت سالید ژل با فرمر

زیر سازی را انجام دهید.

از ضد قارچ، پرایمر غیر اسیدی و بیس ژل پیش از کاشت ناخن استفاده کنید.

فرمر را بر روی ناخن فیکس کنید.

کمی از سالید را برداشته و از ریشه ناخن آن را روی ناخن قرار دهید.

سالید ژل را با انگشت بر روی ناخن و فرمر پخش کنید.

سالید ژل را بر روی ریشه و دیواره های ناخن با انگشت پخش کنید.

سعی کنید برای مدل های کوتاه از فرمر استفاده کنید.

کناره ها را جمع کنید و سعی کنید ژل را تا حد امکان پخش کنید.

پس از مواد گذاری به مدت 10 ثانیه ناخن را داخل یو وی انگشتی قرار دهید.

به مدت 60 ثانیه داخل دستگاه یو وی قرار دهید.

با استفاده از سر سوهان ولکانو از حجم مواد کم کنید.

دورگیری ناخن را انجام دهید.

آموزش ژلیکس با سالید ژل

همانطور که می دانید ژلیکس ناخن یکی از روش های راحت و سریع بوده که بسیاری از خانمها از این روش برای یک کاشت سریع و بدون دردسر استفاده می کنند. شما می توانید با استفاده از قالب های ژلیکس و سالید ژل یک کاشت محکم و ماندگار را برای خود ایجاد کنید. در همین راستا ما در این بخش سعی داریم تا شما را با این روش کاشت بیشتر آشنا کنیم.

زیر سازی را به دقت انجام دهید.

ضدقارچ، پرایمر غیر اسیدی و بیس ژل را بزنید.

تیپ مورد نظر خود را برداشته و آن را داخل سالید ژل کنید.

کمی از سالید ژل کلیر را برداشته و با انگشت خود درون تیپ پخش کنید.

سپس تیپ را بر روی ناخن گذاشته و اضافات ژل را که از لبه آزاد بیرون زده را پاک کنید .

ناخن را به مدت 60 ثانیه داخل یو وی بگذارید.

دورگیری کنید.

با استفاده از یک سوهان دستی مناسب تیپ را به فرمی که می خواهید دربیاورید.

و در نهایت اگر تمایل دارید می توانید با یک لاک ژل زیبا، ناخن کاشت خود را زیباتر کنید.

در بین این سه روشی که با سالید ژل انجام شد می توان با صراحت گفت که سالید ژل با ژلیکس و قالب راحت تر از فرمر است. از این رو شما می توانید با استفاده از قالب و ژلیکس این کاشت زیبا را در خانه به آسانی انجام دهید.

حسن ختام

به عنوان آخرین مطلبی که در اینجا بیان می کنیم، بهتر است این نکته را یادآور شویم که سالید ژل یک هارد ژل بوده که چسبندگی آن در مقایسه با سافت ژل ها بالا است. شما می توانید از این ماده و هم خانواده آن پلی ژل برای چسباندن ژلیکس بر روی ناخن طبیعی استفاده کنید. از طرفی اگر ماندگاری کاشت ناخنتان برایتان اهمیت دارد به شما توصیه  می کنیم که حتما از سالید ژل ها یا خانوده هارد ژل ها برای کاشت استفاده کنید. مهم ترین دلیل برای محبوبیت این ماده کاشت سریع و بی دردسر آن بوده که همین موضوه سبب شده تا بسیاری از خانم ها تمایل داشته باشند که از این روش در منزل استفاده بکنند. شما می توانید با استفاده از انگشت خود این کاشت را انجام دهید. در نظر داشته باشید که با دستکش کار کنید، چراکه انگشتان شما دارای چربی بوده و همین موضوع سبب جدا شدن کاشت می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

One Reply to “سالید ژل”

  1. ناشناس گفت:

    سالید ژلم سفت شده چه جوری نرمش کنم استفاده بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *