چرا ماسک صورت برای تمامی پوست ها ضروری است؟

اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که سلامتی پوست و صورتتان برایتان ارزشمند است بهتر است بدانید که ماسک صورت می تواند یکی از مهمترین بخش های روتین های هفتگی و ماهیانه برای پوست شما به شمار برود. ماسک صورت از جهاتی برای پوست شما به یک الزام تبدیل شده است، چرا که میتواند تمامی جرم های موجود بر روی پوست صورت شما را تا حد زیادی کاهش دهد. بنابراین شما می توانید با استفاده از ماسک های صورت با توجه به نوع پوست خود، سلامتی و زیبایی پوست خود را چندین برابر کنید. برخی از افراد پس از مدتی دچار تیرگی پوست می شوند، بنابراین یکی از راه های موثر برای کم کردن تیرگی پوست استفاده از انواع ماسک ها بوده که سبب می شود پوست شما سبک شده و در نتیجه روشن تر وشفاف تر به نظر برسد. از ماسک های صورت می توان پس از لایه برداری و پاکسازی پوست برای آبرسانی و مرطوب کردن پوست استفاده کرد.

ماسک صورت برای تمامی صورت ها

انواع ماسک های موجود برای استفاده تمامی پوست ها

اگر به تازگی می خواهید از انواع ماسک ها استفاده کنید، بهتر است با انواع آن ها آشنا شوید. به طور کلی ماسک ها به صورت ورقه ای(نقابی) و کرمی هستند. در این میان ماسک های ورقه ای برای مصارف خانگی بسیار مفید تر بوده ولی افرادی برای ماسک های صورت به آرایشگاه ها مراجعه می کنند، در آنجا بیشتر از ماسک های کرمی برای پوست آنها استفاده می کنند. بنابراین شما می توانید با شناسایی کردن نوع پوست خود، یکی از بهترین انواع ماسک ها را برای پوست خود خریداری کنید. ماسک های ورقه ای به صورت یکبار مصرف بوده است و پس از بازکردن آن می توانید به راحتی بر روی پوست خود بکشید، ماسک های ورقه ای بهترین گزینه برای سفر بوده و نیازی به آبکشی و شستشوی صورت ندارد و از طرفی شما می توانید از این ماسک ها به مدت 10 الی 15 دقیقه بر روی پوست خود استفاده کنید. ماسک های کرمی حالت خمیری داشته و با یک عدد براش می توان به راحتی بر روی سطح پوست پخش کرد. از طرفی این ماسک ها برای پوست های مختلط مناسب تر بوده و می تواند نیازهای پوستی این افراد را برطرف کند.

استفاده از ماسک ها

چرا باید از ماسک های صورت استفاده کنیم؟

اگر تا به امروز از ماسک ها استفاده نکرده اید بهتر است بدانید که به چه دلیل از آن ها استفاده می کنیم. لایه برداری یکی از مراحل روتین های هفتگی به شمار می رود. بنابراین شما می توانید پس از لایه برداری برای اینکه رطوبت مورد نیاز پوست خود را به آن برسانید از انواع ماسک های ورقه ای و کرمی با توجه به نیاز پوستی خود استفاده کنید. حال ما در این بخش قصد داریم شما را با دلایل استفاده از انواع ماسک ها آشنا کنیم تا بتوانید به راحتی نیازهای پوستی خود را برطرف کنید.

  • باز شدن منافذ پوست و از بین رفتن انواع جوش های سرسیاه
  • تمیز شدن پوست
  • درخشان شدن پوست

چگونه از ماسک ها استفاده کنیم؟

اگر می خواهید از ماسک ها استفاده کنید بهتر است بدانید که قبل از استفاده از ماسک ها باید پوست خود را تمیز کنید، برای این کار بهتر است از شوینده صورت و تونربرای تنظیم شدن PHصورت خود قبل از گذاشتن ماسک استفاده کنید. پس از استفاده از تونر می توانید ماسک خود را بر روی پوست خود قرار دهید و اگر از ماسک های کرمی استفاده می کنید، می توانید به وسیله یک براش آن را به پوست خود بمالید. یکی دیگر از نکاتی که بهتر است به آن توجه کنید، استفاده از مرطوب کننده ها پس از استفاده از ماسک ها است، که سبب مرطوب شدن سطح روی پوست شما می شود. مدت زمانی که ماسک های ورقه ای می توانند بر روی پوست شما بمانند، بین 10 الی 15 دقیقه است ولی این زمان برای استفاده از ماسک های کرمی می تواند بین 30 الی 45 دقیقه باشد.

چگونگی استفاده از ماسک ها

دانستن این نکات الزامی است

بسیاری از افراد در زمان استفاده از ماسک ها این نکات را نمی دانند و ندانستن این موضوعات ساده تاثیرگذاری ماسک ها را بر روی پوست آنها به حداقل می رساند. بنابراین ما قصد داریم تا در این بخش شما را با این نکات الزامی آشنا کنیم.

  • مدت زمان ماسک های نقابی حداکثر 15 دقیقه و مدت زمان ماسک های کرمی حداکثر 45 دقیقه است.
  • قبل از حمام رفتن استفاده از ماسک ها توصیه می شود.
  • برای نفوذ بهتر ماسک ها در پوست، حتما پوست خود را شستشو بدهید.
  • اگر از ماسک های کرمی استفاده می کنید، بهتر است صورت خود را با آب سرد شستشو بدهید.
  • پس از استفاده از ماسک ها، استفاده از مرطوب کننده ها را جدی بگیرید.
  • در صورت ایجاد جوش و قرمز شدن پوست، دیگر از ماسک های صورت استفاده نکنید.
  • برای شستشو ماسک های کرمی از شوینده های صورت استفاده نکنید.

بنابراین

اگر قصد دارید از ماسک ها استفاده کنید می توانید بسته به نوع پوست خود، در هفته یک یا دوبار این کار را انجام دهید. استفاده از ماسک ها بعد از لایه برداری برای مرطوب شدن پوست توصیه می شود. بسیاری از ماسک ها با اهداف گوناگونی چون درخشش صورت، جوان شدن پوست و آبرسانی به پوست مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین شما می توانید به راحتی از طریق استفاده از انواع ماسک ها تمامی نیازهای پوست خود را برطرف کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *