مزوتراپی مو

زندگی شهرنشینی این روزها در کنار مزایایی که برای ما دارد می تواند آسیب های فراوانی به ما وارد کند. این آسیب ها به قدری زیاد بوده که سبب بروز هرگونه مشکلی در بدن ما می شود. در واقع ماحصل زندگی شهری جز استرس و مشکلاتی که به مرور در بدن ما ایجاد میشود، چیزی ندارد. یکی از ماحصل آن ریزش مو و کم پشت شدن مو بوده که در شهرهای بزرگ به دلیل آلودگی هوا این یک امر طبیعی است. این روزها با پیشرفت علم بشر کوسیده تا با استفاده از برخی از روش ها مشکل ریزش مو در افراد را از بین ببرد، در این میان مزوتراپی مو یکی از روش هایی بوده که در آن با استفاده از تزریق به سر، برخی از مواد معدنی، ویتامین ها و تنظیم کننده های هورمونی در رگ های سر تزریق می شود. این روش به عنوان یک روش کم تهاجم سبب تحریک رگ ها و فولیکول های مو می شود.

مزوتراپی مو

اسم آمپول مزوتراپی مو

بسیاری از افراد که دچار ریزش مو شده اند در نظر دارند تا با استفاده از روش مزوتراپی مو، از ریزش بی رویه موهای خود جلوگیری کنند. این افراد می توانند با استفاده از آمپول کوکتل مزو از فواید این روش استفاده کنند. شما می توانید برای استفاده از این آمپول به یک کلینیک زیبایی رفته و با مشورت گرفتن از پزشک معالج خود، یکی از انواع آمپول های کوکتل مزو را برای مزوتراپی مو خود انتخاب نمایید.

مزوتراپی مو با دستگاه

زمانی که به پزشک مراجعه می کنید و در خصوص ریزش موهای خود با او مشورت می کنید پزشک معالج شما با توجه به سوابق بیماری شما و نحوه ریزش موهای شما تصمیم می گیرد تا مزوتراپی را با آمپول انجام دهد و یا با دستگاه، از این رو اگر جزو افرادی بودید که برای مزوتراپی باید از دستگاه استفاده کنید، بهتر است بدانید که این دستگاه چیست و چگونه کار می کند؟

مزوتراپی مو با دستگاه

دستگاه مزوتراپی مو مزوگان

به این روش مزونیدلینگ گفته می شود. در این روش دستگاه مزوگان که به صورت یک تفنگ بوده تزریق را به سرعت انجام داده و از طرفی چون تزریق در این روش با سرعت بسیار بالایی انجام می پذیرد، احساس درد در بیمار وجود ندارد.از دیگر ویژگی های این روش مزوتراپی تعیین دوز موادی بودده که برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه مزوتراپی مومیکرونیدلینگ

یکی دیگر از روش های مزوتراپی مو استفاده از این روش بوده که با ایجاد منافذ بسیار بر روی لایه ابتدایی پوست، می توان عمق نفوذ مواد را افزایش داد. در این روش مواد بر روی سر اسپری شده و پزشک سر را ماساژ داده تا مواد جذب سریع تری روی پوست داشته باشد.این روش سبب تحریک کلاژن سازی در پوست سر شده است.

دستگاه مزوتراپی مو بدون سوزن

این دستگاه از نوع الکتریکی با فرکانس پایین بوده که باعث افزایش نفوذ مواد بر روی منافذ سر می شود. این روش سبب شده تا فرد احساس درد نداشته و راحت تر بتواند عمل مزوتراپی مو را انجام دهد.

مزوتراپی مو در خانه

شما می توانید در صورتی که مایل باشید در خانه این کار را برای موهای خود انجام دهید. برای اینکار باید از یک وسیله ای نام درمارولر استفاده کنید. این دستگاه به صورت مکانیکی بوده و باعث باز شدن منافذ پوست، سر و بدن شما می شود. شما می توانید از سایز 0.5 آن برای پوست صورت خانم ها،از سایز 1 برای پوست صورت و گردن آقایان و از سایز1.5 و 2 می توانید برای درمان پوست سر و بدن استفاده کنید. برای مزوتراپی پوست سر شما می توانید موهای خود از فرق سر به فاصله یک سانتی متر از یکدیگر جدا کرده و به وسیله درمارولر در یک سمت از قسمت ابتدایی مو تا انتهای مو با استفاده از این وسیله پوست سر را ماساژ دهید. توجه کنید که کل پوست سر را باید دوبار درمارولر بکشید و سپس با استفاده از مواد مزوتراپی که در داروخانه موجود است، پوست سر خود را مزوتراپی کنید.پس از استفاده از مواد مزوتراپی با استفاده از کلاه رنگ موها را پوشانده و 4 ساعت باید استراحت داده شود تا بعد از آن به حمام بروید.

مزوتراپی مو در خانه

هزینه ۱۰ جلسه مزوتراپی مو

اگر می خواهید مزوتراپی را نزد یک پزشک متخصص انجام دهید، باید بدانید که شما برای انجام این کار باید 10 جلسه پشت سرهم را بگذرانید تا بتوانید از تاثیر خوب این تراپی مو استفاده کنید.هزینه هر جلسه مزوتراپی در کلینک 1000000 بوده که 10 جلسه آن معادل 10000000 خواهد بود. از این رو بهتر است در ابتدا به پزشک مراجعه کرده و در مورد نوع ریزش موهای خود و سوابق بیماری های مختلف خود با او صحبت کنید پس از مشاوره گرفتن از پزشک، او برای شما با در نظر داشتن شرایط شما تعداد جلسات مزوتراپی مو را مشخص خواهد کرد. شما می توانید با انجام مزوتراپی مو در کلینک های زیبایی، این کار تخصصی را نزد یک فرد متخصص بدون هیچگونه نگرانی انجام دهید.

حسن ختام

مزوتراپی مو در واقع یک روش کم تهاجم مو بوده که از طریق آن می توان از ریزش بی رویه موها جلوگیری کرد. تحریک ریشه مو و فولیکول آن سبب شده تا مو بتواند دوباره به حالت رشد دربیاید. مزوتراپی مو در کلینک های زیبایی به وسیله دستگاه هایی چون مزوگان و میکرونیدلینگ انجام می شود. از این رو شما می توانید با مراجعه به یک پزشک پوست، در این خصوص سوال بپرسید که کدامیک از این روش ها برای مزوتراپی موهای شما بهترین است

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *