پرایمر ناخن چیست؟

استفاده از پرایمر در کاشت ناخن سبب شده تا با تنظیم شدن ph ناخن و مواد کاشت بتوان یک کاشت خوب داشت. در واقع پرایمر به عنوان یک ماده مهم در کاشت ناخن به شمار می رود. در کاشت مواد پودری از پرایمر اسیدی و در کاشت مواد ژل از پرایمر غیر اسیدی استفاده می کنند. شما میتوانید با استفاده از این ماده در ابتدای کار پس از انجام مانیکور ناخن به چسبندگی بیشتر مواد بر روی ناخن طبیعی خود کمک کنید. برای خشک شدن این ماده نیازی به استفاده از دستگاه یووی ندارید و شما به راحتی می توانید با زدن یک لایه پرایمر بر روی ناخن کاشت ناخن را شروع کنید. در واقع این ماده چسب دوطرفه بین ناخن طبیعی و مواد کاشت ناخن است و بهتر است بدانید که نمونه اسیدی نسبت به نمونه غیر اسیدی آسیب بیشتری به ناخن شما می زند.

پرایمر ناخن چیست؟

طریقه استفاده از پرایمر ناخن

اگر میخواهید به تازگی کاشت ناخن را شروع کنید بهتر است بدانید که طریقه استفاده از پرایمر ناخن به چه صورت است. شما می توانید پس از انجام مانیکور ناخن با زدن یک لایه از این ماده بر روی ناخن و خشک شدن آن کار کاشت انجام دهید. در نظر داشته باشید که نمونه اسیدی نسبت به پرایمر غیر اسیدی برای خشک شدن به مدت زمان زیادی احتیاج دارد. در نظر داشته باشید که از یک لایه نسبتاً نازک برای پوشاندن سطح ناخن خود استفاده کنید. این محصول به راحتی در هوای آزاد خشک شده و نیازی به استفاده از دستگاه یووی نیست.

قیمت پرایمر ناخن

اگر قصد دارید از پرایمر برای کاشت ناخن خود استفاده کنید ابتدا باید مشخص کنید که از کدام کاشت می خواهید کمک بگیرید. شما برای کاشت ناخن با مواد ژل نیاز به نمونه های غیر اسیدی دارید. شما میتوانید این محصول را در تاریخ فروردین ۱۴۰۲ به قیمت ۲۴۰ هزار تومان و نمونه اسیدی را که برای کاشت پودری مورد استفاده قرار می گیرد به قیمت ۱۹۲ هزار تومان تهیه کنید. در نظر داشته باشید که این قیمت ها بر اساس قیمت های داخل سایت های فروش مواد کاشت ناخن است. قیمت پرایمر ناخن nbi در بازار بین ۱۱۸ هزار تومان تا ۲۱۳ هزار تومان است.

قیمت پرایمر ناخن

پرایمر و ضد قارچ ناخن

استفاده از پرایمر و ضد قارچ سبب شده است تا شما بتوانید یک کاشت ناخن بسیار خوب داشته باشید. استفاده از پرایمر اسیدی و غیر اسیدی سبب شده تا شما چسبندگی لازم به این سطح ناخن طبیعی و مواد کاشت را افزایش دهید. دراصل از این ماده به عنوان یک چسب دوطرفه برای متعادل سازی ph ناخن طبیعی و مواد کاشت به شمار می رود. شما میتوانید برای اینکه یک کار خوب داشته باشید از یک لایه نازک پرایمر پیش از انجام کاشت ناخن استفاده کنید. ضد قارچ ناخن در واقع به ناخن طبیعی شما کمک کرده تا دچار میکروب و قارچ نشود. پس از انجام دادن مانیکور ناخن به دلیل اینکه لایه زیر ناخن شما باز شده امکان تجمع قارچ در آن ناحیه بیشتر است. از این رو توصیه می شود از داغ قارچ پیش از انجام کاشت ناخن استفاده کنید.

پرایمر ناخن چه زمانی استفاده میشود؟

پاسخ این سوال بسیار آسان است شما باید از پرایمر ناخن پیش از انجام کاشت ناخن استفاده کنید. در واقع این محصول سبب شده تا مواد کاشت ناخن به راحتی بر روی سطح ناخن شما قرار گرفته و شما بتوانید ۱ کاشت خوب داشته باشید. پس از انجام مانیکور ناخن باید از پرایمر و ضد قارچ استفاده کنید. پس از آن نوبت به بیس ژل برای کاشت ناخن مواد ژلیش میرسد.

اگر در کاشت ناخن پرایمر نزنیم چه میشود؟

اگر پیش از انجام کاشت ناخن از پرایمر استفاده نکنید احتمال اینکه کاشت ناخن به صورت قالبی جدا شود بسیار بالاست. بنابراین سعی کنید در کاشت ناخن پیش از مواد گذاری از این ماده استفاده کنید. بهتر است بدانید که برای کاشت ناخن با مواد پودر از نمونه اسیدی و برای کاشت ناخن ژلیش از نمونه غیر اسیدی استفاده می شود. کاشت ناخن بدون این ماده در واقع تنها تا ۲۴ ساعت دوام می آورد و پس از این مدت از روی سطح ناخن طبیعی شما جدا خواهد شد.

اگر در کاشت ناخن پرایمر نزنیم چه میشود؟

بهترین مارک پرایمر ناخن

بسیاری از افراد در تلاش هستند تا با استفاده از بهترین پرایمر ناخن به یک کاشت عالی کمک کنند. شما میتوانید برای کاشت ناخن از محصولاتی چون ای آن ام، نوباراکس، آمریکا پیگمنت و اینوا استفاده کنید. در حال حاضر این برندها در بازار به عنوان بهترین محصولات ناخن برای کاشت معرفی می شوند. پرایمر ناخن nbi مناسب برای کاشت پودر بوده و افرادی که پوست حساسی دارند بهتر است از این محصول استفاده نکنند.

عوارض پرایمر اسیدی ناخن

کدام دسته از خانم‌هایی که از کاشت ناخن پودری استفاده می کنند با پرایمر اسیدی آشنایی دارند به طور کلی زمان خشک شدن نمونه های اسیدی نسبت به نمونه های غیر اسیدی بیشتر بوده و اینکه این این ماده نسبت به پرایمر غیر اسیدی ضرر بیشتری داشته است. استفاده از نمونه اسیدی برای طولانی مدت سبب زرد شدن ناخن پس از ریمو ناخن میشود. از این رو توصیه ما این است که از کاشت ناخن ژل به جای کاشت ناخن پودر استفاده کنید. نمونه اسیدی ناخن به دلیل بستن مسیر هوا در بین ناخن و مواد کاشت سبب شده ناخونه طبیعی شما پس از مدتی تغییر رنگ بدهد.

از کجا بفهمیم پرایمر اسیدی است؟

پرایمر اسیدی در کاشت ناخن پودر ریز به کار میرود. شما میتوانید با استفاده از این نوع پرایمر یک کاشت ناخن عالی داشته باشید. نمونه اسیدی نسبت به نمونه غیر اسیدی از میزان بالایی اسید متا کلریک برخوردار است. وجود این اسید به میزان بالا سبب شده تا چسبندگی این نوع محصول بالا برود. برای خشک شدن این پرایمر به پنج دقیقه زمان نیاز است. پس از خشک شدن این محصول بر روی ناخن، سفیدی زیادی بر روی ناخن شما دیده میشود. بهتر است بدانید که اگر این محصول بر روی پوست دست شما ریخته شود امکان سوختگی زیادی دارد.

از کجا بفهمیم پرایمر اسیدی است؟

انواع پرایمر ناخن

همانطور که میدانید این ماده انواع مختلفی دارد. شما در بازار میتوانید دو نوع از این محصول را خریداری کنید. پرایمر اسیدی و پرایمر غیر اسیدی. همانطور که گفته شد نمونه های اسیدی برای کاشت ناخن پودری مناسب بوده ونمونه های غیر اسیدی برای کاشت ناخن با مواد ژل مناسب است. شما می توانید با توجه به نوع کاشت ناخن خود یکی از انواع این پرایمر ها را برای کاشت ناخن انتخاب کنید. پرایمر اسیدی برای کاشت ژل امکان پذیر نبوده و نمی تواند چسبندگی مورد نظر شما را ایجاد کند.

از کجا بفهمیم پرایمر ناخن خراب شده؟

خرابی پرایمر در صورت عدم توجه شما میتواند باعث جدا شدن ناخن از روی ناخن طبیعی شما شود. از این رو در نظر داشته باشید که به تاریخ انقضای آن توجه کنید. ممکن است که محصول شما تاریخ انقضایش باطل نشده باشد ولی پراید خراب شده باشد برای متوجه شدن این موضوع باید در نظر داشت که وقتی بوی محصول تغییر کرده آن محصول خراب شده است. به این موضوع توجه کنید که هر پرایمر نهایتاً تا دو سال پس از باز شدن درب آن مورد استفاده قرار می گیرد.

درمان حساسیت به پرایمر ناخن

برخی از افراد به دلیل داشتن پوست حساس در برخورد با این محصول دچار حساسیت می شوند. این افراد بهتر است که برای درمان حساسیت خود این کارها را انجام دهند.

  • بهتر است پیش از درمان اگر پوست حساسی دارید حداقل امکان از کاشت ناخن استفاده نکنید.
  • اگر پوست شما دچار اگزمای فصلی شده بهتر است تا بهبود پوست خود کاشت ناخن انجام ندهید.
  • بهتر است در صورت بروز هرگونه حساسیت به پزشک متخصص مراجعه کنید.
  • استفاده از برخی از پماد ها می تواند به بهبود حساسیت شما کمک کند.

اگر با وجود پوست حساس علاقه مند هستید که کاشت ناخن داشته باشید به شما توصیه می کنیم که از ژلیش ناخن استفاده کنید. در واقع در ژلیش ناخن از مواد کاشت استفاده نمی شود و تنها با استفاده از یک لاک ژل میتوان سطح ناخن طبیعی خود را زیباتر کنید.

حسن ختام

به یاد داشته باشید که استفاده از این محصول در کاشت ناخن حرف اول را میزند. شما پس از انجام مانیکور ناخن باید با استفاده از یک پرایمر می توانید چسبندگی بین سطح ناخن خود و مواد کاشت را بالا ببرید. در واقع پرایمرها در دو نوع تولید شده و شما می توانید با توجه به نوع کاشت خود یکی از آنها را انتخاب کنید. به طور کلی محصولات اسیدی برای کاشت ناخن با پودر و محصولات غیر اسیدی برای کاشت ناخن با ژل مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این محصولات به همراه ضد قارچ می تواند به کیفیت بالای کاشت ناخن شما کمک کند. در نظر داشته باشید که پرایمر اسیدی می‌تواند آسیب بیشتری به ناخن های شما بزند از این رو بهتر است از کاشت با مواد ژل استفاده کنید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *