ژلیش ناخن زیبایی دستان شما است

همانطور که باید به سلامتی پوست دست اهمیت بدهیم. باید به زیبایی و سلامت ناخن توجه لازم را کرد. مانیکور ناخن و پدیکور ناخن ها به ظاهر زیبا و سلامت ناخن ها کمک میکند و ژلیش ناخن از دیگر خدمات نوین زیبایی ناخن است، خانم ها برای این خدمات همیشه هزینه ی کافی رو در نظر میگیرند.

اما کمتر کسی اطلاعات کامل در مورد مزایا و معایب آن دارد. و ممکن است سوالاتی مطرح شود که ژلیش ناخن چیست و با کاشت ناخن چه تفاوتی دارد؟ عوارض و مزایای ژلیش چیست؟ و یا ممکن است برای خانم های مذهبی حکم شرعی ژلیش ناخن اهمیت داشته باشد.

در این مقاله از سایت اول نظر با ما همراه باشید تا جواب تمام سوال هایتان در ارتباط با ژلیش ناخن را به شما بدهیم.

ژلیش ناخن زیبایی دستان شما است

ژلیش ناخن چیست؟

ژلیش به زدن لاک ژل به ناخن گفته میشود. به لاک های کلاسیک که با ژل اکریلیک ترکیب شده اند لاک ژل گفته میشود. افرادی که فرصت کافی برای ترمیم لاک خود ندارند ژلیش گزینه ی مناسبی است. به نسبت لاک های معمولی ماندگاری بیشتری دارد و از بابت هزینه به نسبت کاشت ناخن قیمت مناسب تری دارد.

تمدید ژلیش ناخن

ژلیش ناخن برخلاف تصور ترمیم نیاز ندارد و می شود به راحتی آن را تمدید کرد.

با گذشت زمان و رشد ناخن، حدودا بعد از دوهفته بین ریشه ناخن و لاک فاصله ایجاد میشود. میتوان لاک ژلی قبل را پاک کرده و بعد از آن دوباره لاک ژل زد. و یا میتوان توسط متخصصین این کار لاک ژل دوباره روی قبلی قرار بگیرد.

مراقبت های بعد از ژلیش

برای ماندگاری بیشتر ژلیش باید نکاتی را بعد از انجام آن رعایت کرد.

طبیعی ست که هر چه دستتان بیشتر در معرض آلودگی محیطی و مایعات قرار بگیرد، لاک ژل شما زودتر نیاز به ترمیم دارد.

بهتر است زمان شستشوی ظروف و یا کارخانه از دستکش استفاده کرد تا ناخن ها کمتر در معرض مواد شوینده قرار بگیرد.

مراقبت های بعد از ژلیش

ریمو ژلیش در خانه

اگر با تکنسین ناخن خود فاصله داشتین و میخواستین که لاک ژل خود را پاک کنید باید مراحل زیر را به ترتیب و دقیق انجام دهید.

در ابتدا باید گفت هیچگاه سعی نکنید ژلیش خود را به صورت فیزیکی و لایه لایه با ابزار جداکنید. این کار باعث آسیب به ناخن ها میشود. و با استفاده از مواد پاک کننده اینکار را انجام دهید.

ابتدا گوش پاک کن و یا پنبه را به محلول های پاک کننده ی ناخن یا استون 100 آغشته کرده. پیشنهاد ما محلول های پاک کننده است زیرا آسیب کمتری نسبت به استون به پوست اطراف ناخن وارد میکند.

پنبه را به آرامی روی سطح نناخن کشیده و اجازه دهید تمام قسمت های ناخن با این مواد ترکیب شود.

ناخن ها را با فویل آلومینیومی پوشانده و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه مواد روی ناخن ها بماند.

وقتی ژلیش پاک شد دست ها را شستشو داده و با حوله خشک کنید و از کرم های مرطوب کننده و یا روغن های مخصوص پوست ها و کوتیکول های اطراف ناخن استفاده کنید.

روش دیگری هم ریمو ژلیش وجود دارد و میتوان با استفاده از پد ریمو ژلیش که در بازار وجود دارد استفاده کرد. بدو نیاز به محلول پاک کننده فقط کافی ست روی ناخن قرار بگیرد و بعد از نرم شدن ژل با ابزار لاک رو برداشت.

روش دیگری که به ابزار های تخصصی تر نیاز است استفاده از سوهان های برقی است.

این عمل باید به صورت حرفه ای انجام شود. زیرا اگر بیش از حد به این سوهان فشار وارد شود و عمیق بشود لایه های ناخن اصلی را از بین میبرد. و باید فقط لایه های ژل پاک شود.

از دیگر روش ها میتوان به ژل ریموور اشاره کرد. این لاک را باید روی لاک ژل زد و بعد از گذشت 15 الی 20 دقیقه ژلیش نرم میشود و با عقب زن میتوان آن را از سطح ناخن جدا کرد.

آخرین روش استفاده از دستگاه ریموور ژلیش است. در این روش نوین برای پاک کردن و تمدید ژلیش، انگشتان خود را در دستگاه قرار میدهند و بعد از گذشت 5 دقیقه به وسیله ی گرما این ژل از ناخن جدا میشود.

ریمو ژلیش در خانه

ماندگاری و دوام ژلیش ناخن

ماندگاری و مقاومت این لاک بیشتر لاک های معمولی است. اما مدت زمان آن بستگی به کیفیت لاک ژل، اجرای خوب آن توسط تکنسین و مراقبت های بعد از آن دارد.

دوام لاک ژل یک ماه و شاید بیشتر میباشد. مناسب برای وقتی که در یک ماه چند مراسم و مهمانی دعوت هستید.

سلامتی دستان با ژلیش

در افرادی که ناخن های زرد و حساسی دارند پیشنهاد میشود از ژلیش استفاده نکنند. زیرا در ژلیش چند لایه مواد لاک قرار میگرد و مانع رسیدن اکسیژن به ناخن و تنفس آن میشود. و به علت ماندگاری بالای این لاک متخصصان پیشنهاد میکنند هر چند باری که اینکار انجام میشود حتما دوره ای را به ناخن ها استراحت بدهید. انجام مکرر این کار باعث زردی ناخن میشود.

در افرادی که عادت اشتباه جویدن ناخن را دارند نباید ژلیش انجام دهند. مواد سازنده ی لاک ژلیش به دستگاه گوارش آسیب میزند.

باید از کیفیت و مرغوبیت مواد مصرفی در مراکز معتبر که مجوز صنفی دارند، اطمینان پیدا کنید.

 سلامتی دستان با ژلیش

تفاوت ژلیش و کاشت ناخن

اگر به زیبایی ناخن های خود اهمیت زیادی میدهند باید با واژه های کاشت ناخن و ژلیش آشنا باشید. هر دوی این خدمات باعث زیبایی ناخن ها میشوند، اما تفاوت هایی با یکدیگر دارند که گاها بانوان این دو را اشتباه میگیرند.

در کاشت ناخن از مواد پلاستیکی و یا پودری استفاده میشود. اما مواد سازنده ی ژلیش ناخن مثل لاک های معمولی ست ولی با فرمول متفاوت تر.

ژلیش مانند لاک های دیگر خشک نمیشود. و حتما نیاز به استفاده از دستگاه مخصوص است.

هزینه ی کاشت ناخن تقریبا دو برابر ژلیش است.

با کاشت ناخن میتوان ناخن ها را ضخیم و بلند کرد ولی در ژلیش ناخن ها طراحی و دیزاین میشود و در اندازه ی آن تاثیری ندارد.

به علت چسبنندگی بالای مواد کاشت ناخن به ژلیش احتمال کنده شدن ناخن از بستر پوست وجود دارد.

در کل کاشت ناخن برای سلامتی مضر تر است و ممکن است باعث ابتلا به بیماری های پوستی و ایجاد قارچ ناخن میشود.

حکم شرعی ژلیش ناخن

از آنجا که تمایل افراد روز به روز به زیبایی ناخن ها بیشتر میشود. مراجعه عظام در این مورد به سوالات پاسخ دادند و حکم آن را درباره ی وضو و غسل اعلام نمودند.

برخی از آن ها بر این باور بودند که خود این امر مشکلی ندارد ولی وضو و غسل باطل است. مانند آیت الله مکارم شیرازی.

اما علمایی مانند آیت الله خامنه ای فتوا دادند، در صورت کاشت ناخن برای وضو و غسل باید مانع و لو به صرف هزینه ممکن- برطرف شود و در صورتی که برطرف کردن آن ممکن نیست یا مشقت غیر قابل تحمل دارد باید وضو جبیره‌ای بگیرد.

آیت الله صانعی در اینباره گفتند وضوی جبیره جایز است. دین آمده که رفاه و آسایش برای مردم بیاورد. دین قانونی است که مردم راحت تر زندگی کنند؛ نه اینکه برای مردم ایجاد سد کند.

حکم شرعی ژلیش ناخن

عوارض و مزایای ژلیش

در ابتدا باید گفت هیچ گونه خدمات زیبایی بدون عوارض نیست. در صورت استفاده از لاک های با کیفیت و اصل مخصوص ژلیش اینکار کم عارضه ست.

عوارض اصلی ژلیش مربوط به دستگاه و مراحل ریمو ژلیش است.

حتما قبل از استفاده از دستگاه UV و LED ضد آفتاب و یا دستکش های مخصوص مانیکور که انگشت ندارند، فراموش نشود. زیرا اشعه ی فرابنفش از اشعه هایی ست که منجر به سرطان پوست میشود. پس در حین انجام این کار باید از پوست دست مراقبت کرد.

ژلیش ها باید به روش صحیح ریمو و یا پاک شوند. نه با ابزار تیز و برنده که ناخن ها و پوست اطراف آن آسیب نبینند.

از مزایای ژلیش میتوان به ماندگاری بالا و عدم لب پر شدن اشاره کرد.

براق تر و مقاوم تر از لاک های معمولی است.

ساختار دستگاه ژلیش ناخن یا لاک خشک کن چیست

ناخن های ژلی اولین بار در اوایل دهه 1980 در ایالات متحده ظاهر شدند ، اما با موفقیت محدودی روبرو شدند. در آن زمان ، تولید کنندگان چراغ های ژل و خود ژل نیروها را متحد نکرده بودند و هنوز مطابقت دقیق شدت نور با ژل را تشخیص نداده بودند. به زودی فناوری ها و مشتریان ناخن دریافتند که استفاده از نور اشتباه یا استفاده زیاد از ژل باعث احساس سوزش در نوک انگشتان مشتری می شود. علاوه بر این ، آموزش در مورد استفاده از ژل محدود بود ، و باعث می شد که فناوری ناخن در مورد این محصول در تاریکی باقی بماند، در اواخر دهه 80، بسیاری از شرکت ها محصولات ژل خود را از بازار بیرون کشیده بودند.

اما در اواخر دهه 90، ناخن های ژلی به صحنه ناخن های ایالات متحده بازگشتند ، اکنون فرمول های بسیار بهبود یافته ای دارند که برای کار با طول موج و شدت نور دقیق طراحی شده اند.

لاک های ژل مانند دیگر لاک ها در معرض هوا خشک نمیشوند و نیاز به نور فرابنفش این دستگاه برای انجام این کار است. این دستگاه بین یک تا پنج لامپ دارد. و وقتی اشعه ی فرابنفش به مولکول های لاک ژل برخورد میکند با انجام واکنش های شیمیایی ساختار لاک تغییر کرده و به پلیمری را ایجاد میکنند که ما آن را ژلیش میشناسیم.

گاها مشتریان دست خود را به علت گرما بیرون میکشند. این اتفاق وقتی پیش میاید که واکنش شیمیایی به سرعت انجام شده باشد. و ناسازگاری بین ژل و نور ژل این مشکل را ایجاد میکند.

وقتی از لایه های ضخیم ژل استفاده میشود، اجازه نمی دهد نور به لایه های زیرین برسد پس باید لایه ی نازکی از ژل را روی ناخن کشید.

ژلیش ناخن ها در زنان باردار

ژلیش ناخن از مواد نفتی و صنعتی ساخته شده و احتمال اینکه از طریق ناخن جذب شود و عوارض خطرناکی داشته باشد هست.

مدل ژلیش ناخن

تنوع زیادی در طراحی و دیزاین ژلیش وجود دارد. به علت ماندگاری بالای آن میتوان بر اساس تغییر فصول یا مناسباتی مثل شب یلدا، سال نو، کریسمس

قیمت ژلیش ناخن

قیمت ژلیش ناخن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

قد ناخن: هر چقدر که ناخن بلند باشد، مواد بیشتری برای طراحی آن استفاده می شود و طبیعی ست که قیمت آن بیشتر میشود.

کیفیت و برند لاک ژل: در بازار انواع لاک های ژل با تنوع بالا وجود دارد و مثل هر کالای دیگری قیمت های متفاوت دارد.

نوع آرایشگاه: علاوه بر قیمت پایه، هر شخصی بنا به تخصص خود قیمت خدماتی که ارائه می دهد را مشخص میکند.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *