کرم پودر در یک آرایش حرفه ای چه جایگاهی دارد؟

کرم پودر یکی از مهمترین عناصر در آرایش روزانه هر خانمی به شمار می رود، بنابراین بهتر است در هنگام خرید آن به عواملی چون نوع پوست خود، تناژ پوست خود و از همه مهمتر سبکی و سنگینی آن در هنگام استفاده توجه کنید.

حتما برای شما نیز پیش آمده است که به دلیل داشتن جوش ها و برآمدگی های متعددی بر روی پوست خود، از دیدن صورت بدون آرایش خود احساس بدی داشته باشید. حال شما می توانید به راحتی با انجام دادن یک آرایش حرفه ای تمامی عیوب روی سطح پوست خود را بپوشانید. کرم پودر یکی دیگر از موادی است که این قابلیت را دارد که تمامی عیوب پوست شما را پوشانده و از همه مهمتر یک آرایش حرفه ای را برای شما به ارمغان بیاورد. کرم پودر در آرایش های ساده و حرفه ای این روزها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و بسیاری از افراد می کوشند تا با شناسایی کردن نوع پوست خود، و خریداری کرم پودر مناسب برای پوست خود آرایش زیبایی را روی پوست خود داشته باشند. در این میان موادی چون کانسیلر، پرایمر و پودرهای فیکساتور نیز می تواند به جذاب شدن آرایش روی پوست شما کمک کنند. حال ما قصد داریم تا در این بخش شما را با داشتن یک آرایش حرفه ای آشنا کنیم.

استفاده از کرم پودر قبل از آرایش حرفه ای

کرم پودر مناسب با توجه به نوع پوست

اگر تا به حال به این موضوع توجه نکرده اید بهتر است بدانید که شما باید کرم پودر خود را براساس نوع پوست خود انتخاب کنید، چرا که در صورت داشتن انتخاب نادرست نمی توانید پوست شادابی برای داشتن یک آرایش حرفه ای داشته باشید. حال ما قصد داریم تا در این بخش تمامی کرم پودرهای مناسب برای پوست های خشک، چرب، مختلط و معمولی را به شما معرفی کنیم.

 برای پوست خشک

افرادی که پوست خشک دارند به هیچ عنوان نباید از کرم پودرهای خشک استفاده کنند. برای این افراد کرم پودرهای چرب مناسب است. کرم پودرهای چرب می تواند سبب چرب شدن و براق شدن پوست های این افراد بشود. کرم پودرهای مایع با پایه های روغنی می تواند گزینه بسیار مناسبی برای پوست های خشک باشد، فقط بهتر است قبل از استفاده از کرم های فاندیشن پوست خود را با مرطوب کننده ها، تر کنید تا پوستتان قابلیت جذب بالایی داشته باشد.

 برای پوست چرب

افرادی که پوست چرب دارند می توانند از کرم پودرهای مات یا بدون چربی استفاده کنند. استفاده از کرم پودرهای مایع و چرب برای این نوع پوست ها می تواند سبب براق شدن بیش از حد آن بشود. استفاده از کرم پودرهای مایع و جامد بر پایه آب و استفاده از پنکیک های خشک برای این پوست ها بیشتر توصیه می شود.

 برای پوست مختلط

افرادی که دارای پوست های مختلط هستند، می توانند از دو مدل کرم پودر بر پایه آب و چربی استفاده کنند. چرا که پوست این افراد از ویژگی های پوست های خشک و چرب به صورت توامان برخوردار است. اگر قصد دارید یک مدل کرم پودر را برای پوست مختلط خود تهیه کنید، بهتر است از کرم پودرهایی که بر پایه آب هستند استفاده کنید.

کرم پودر برای پوست های نرمال

پوست های نرمال یکی از بهترین نوع پوست ها است که در مقایسه با سایر پوست ها، از شفافیت، رطوبت و جوانی بسیاری بالایی برخوردار بوده است. شما می توانید برای این مدل از پوست ها از کرم پودرهای روغنی در فصل زمستان و از کرم پودرهای آبی و سبکتر برای فصول گرم تر سال استفاده کنید.

کرم پودر برای انواع پوست ها

چگونه کرم پودر بزنیم؟

یکی از مهمترین سوالاتی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که چگونه می توان از کرم پودر استفاده کرد. اگر قصد دارید نحوه استفاده از این ماده را بیاموزید بهتر است موارد زیر را به ترتیب انجام دهید.

  • قبل از هرکاری پوست خود را مرطوب کنید
  • اگر می خواستید بیرون بروید، ضد آفتاب فراموش نشود
  • استفاده از پرایمر بعد از ضد آفتاب و مرطوب کننده توصیه می شود
  • فاندیشن پوست  را با اسفنج ها و براش های مخصوص روی سطح پوست پراکنده کنید
  • کرم پودر را روی قسمت های مختلف پوست خود بزنید
  • برای محو کردن کرم پودر از سطح پهن اسفنج استفاده کنید
  • قسمت های زیر چشم را با قسمت نوک تیز اسفنج محو کنید
  • استفاده از کانسیلر پس از کرم پودر را فراموش نکنید

برای پخش کردن کرم پودر براش بهتر است یا اسفنج؟

یکی از مهمترین سوالاتی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که برای پخش کردن کرم پودر از چه ابزاری استفاده کنند؟ همانطور که میدانید بهترین راه برای پخش کردن کرم پودرهای مایع استفاده از اسفنج ها است. حال شما می توانید برای اینکه فاندیشن شما بهتر بر روی پوست صورت شما پخش بشود، از اسفنج مرطوب استفاده کنید. برخی از افراد که پوست های چربی دارند و از پنکیک ها و کرم پودرهای جامد استفاده می کنند بهتر است که از براش های مخصوص کرم پودرها استفاده کنند. یکی دیگر از نکات مهمی که بهتر است در هنگام کرم پودر زدن به آن توجه کنید، این است که اگر از اسفنج برای فید کردن کرم پودر استفاده می کنید، بهتر است به صورت ضربه ای اسفنج را حرکت بدهید تا کرم پودر بهتر بر روی پوست شما پخش شود.

استفاده از کرم پودر

پس

اگر میخواهید یک آرایش حرفه ای داشته باشید بهتر است که به نوع پوست و از همه مهمتر نوع مرطوب کننده و کرم پودر مناسب برای پوست خود وقت بگذارید. بهترین کرم پودرها با گرانترین قیمت ها اگر به صورت اصولی استفاده نشوند، نمی توانند آرایش خوبی را برای شما رقم بزنند. بنابراین در گام اول سعی کنید پوست خود را تمیز و مرطوب کنید، تا بتوانید بیس خوبی را برای آرایش خود به وجود بیاورید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *