کوکتل پدیکور خانگی 

دیگر خانم های این دوره و زمانه آگاه شده اند و می دانند که زیبایی آنها تنها در گرو زیبایی صورت و اندام آن ها نیست، بلکه در کنار همه این ها زیبایی ناخن های دست و پا نیز می تواند اعتماد به نفس آن ها را تا حد زیادی بالا ببرد. این روزها شاید مانیکور ناخن و پدیکور یکی از ابتدایی ترین روش ها برای تمیز و زیبا کردن ناخن های دست و پاها باشد، ولی بهتر است بدانید که این دو روش یکی از اصول زیرسازی در انواع کاشت ناخن به شمار می رود. حال انجام دادن مانیکور و پدیکور نیازمند مواد و ابزاری است که شما بدون داشتن آن ها نمی توانید از پس مانیکور و پدیکور ناخن های خود بربیایید. کوکتل پدیکور یکی از موادی است که با ایجاد حباب های زیبایش می تواند حس تازگی را به پاهای شما القا کند. از طرفی استفاده از این کوکتل ها در بسیاری از سالن های زیبایی به یک الزام در انجام پدیکور ناخن تبدیل شده است. حال اگر می خواهید با طرز ساخت کوکتل های خانگی بیشتر آشنا شوید، بهتر است این مقاله را از دست ندهید و تا انتهای آن همراه ما بمانید.

کوکتل پدیکور خانگی

کوکتل پدیکور چیست؟

پدیکور ناخن در واقع به عمل پاکسازی ناخن های پا گفته می شود، حال در این فرآیند استفاده از موادی که تمیزی را به دنبال داشته باشد، ضروری است. به طور مثال کوکتل پدیکور و کوتیکول ریمور دو ماده ای هستند که می توانند سبب نرم شدن کوتیکول های دور ناخن پا شوند و به از بین رفتن ان ها کمک کنند. از طرفی کوکتل پدیکور زمانی که با آب ترکیب می شود به دلیل داشتن جوش شیرین که در علم شیمی به ان سدیم هیدروژن کربنات می گویند، می تواند در آب به صورت یون های مثبت و منفی آزاد شود و همین موضوع سبب می شود تا کوکتل پدیکور پا در آب حالت انفجاری داشته باشد. در واقع واکنش پذیری بالا سدیم با آب می تواند به این موضوع منجر شود. از طرفی کوکتل پدیکور پا می تواند باعث نرم شدن پوست پای شما و از همه مهمتر نرم شدن کوتیکول های دور ناخن شما شده و در هنگام پدیکور کار را برای ناخن کار شما راحت تر می کند. 

کوکتل پدیکور ارزان

اگر به دنبال این هستید که خودتان در خانه پدیکور ناخن انجام دهید بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که یکی از دلایلی که این روزها سبب شده تا افراد برخی از کارهای مربوط به ناخن را در خانه انجام دهند، قیمت بالای این خدمات در مناطق مختلف است. حال اگر می خواهید در هزینه های خود تا حد زیادی صرفه جویی کنید، بهتر است با دانستن فرمول تهیه کوکتل پدیکور ارزان، خودتان در خانه این ماده شگفت انگیز را تولید کنید. کوکتل ها تنها برای پدیکور ناخن نیستند، شما می توانید از آن ها در مانیکور ناخن نیز استفاده نمایید. حال برای آموزش کوکتل پدیکور با ما همراه باشید و با ترکیب کردن موادی که در زیر به آن ها اشاره می کنیم، کوکتل را بسازید.

 • 100 گرم جوش شیرین 
 • 2 قاشق آب 
 • 1 قاشق روغن 
 • کمی رنگ خوراکی 
 • 5 گرم جوهر لیمو 
 • 5 گرم نشاسته ذرت 

شما می توانید از هر روغنی که در خانه دارید برای تولید این کوکتل ها استفاده کنید، استفاده از روغن درخت چای، روغن نارگیل و زیتون می تواند در ساخت کوکتل پدیکور خانگی کمک کننده باشد. دوره آموزشی ساخت کوکتل پدیکور در برخی از مراکز و سالن های زیبایی به علاقه مندان تدریس می شود، و شما می توانید با فراگیری تمامی تکنیک های ساخت این محصول به راحتی در خانه درآمدزایی بکنید.

کوکتل پدیکور ارزان

روش استفاده از کوکتل پدیکور

اگر می خواهید با طرز استفاده کوکتل پدیکور بیشتر آشنا شوید، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که این ماده تنها در آب مورد استفاده است. بنابراین پس از اینکه پاها را در حوضچه پدیکور قرار دادید، می توانید کوکتل را درون حوضچه بیاندازید و شاهد خودنمایی آن باشید. پارافین تراپی پا و پاهای زیبا، می تواند این امکان را به شما بدهد که در کنار یک پدیکور درست، به راحتی تمامی مشکلات پوستی پا، از جمله ترک کف پا، پینه پا و قارچ های موجود در پاهای خود را از بین ببرید، از این رو استفاده از کوکتل پارافین تراپی شدیدا برای این افراد توصیه می شود. 

فیلم کوکتل پدیکور

اگر قصد دارید که پدیکور ناخن های پا و استفاده از کوکتل ها را به خوبی یاد بگیرید، بهتر است با مشاهده یک فیلم آموزشی در این خصوص پدیکور ناخن را به راحتی یاد گرفته و آن را در خانه برای خود و عزیزانتان انجام دهید. زیبایی دست و پا می تواند این روزها تابع مانیکور و پدیکور ناخن های شما باشد. پدیکور پا در خانه این روزها یکی از مواردی بوده که به دلیل شیوع کرونا بسیاری از افراد سعی دارند تا با یادگیری آن به راحتی پدیکور پا در خانه را با کمترین هزینه انجام دهند. پدیکور در خانه بسیار راحت و کم هزینه بوده و شما می توانید آن را در حمام خانه خود در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

آموزش پدیکور در خانه

برای اینکه بتوانید در خانه پدیکور ناخن های پای خود را انجام دهید، می توانید با تهیه برخی از وسایل این کار را انجام دهید. برای انجام پدیکور شما به سوهان، ناخن گیر، نیپر و پوشر نیاز دارید. حال اگر می خواهید با پدیکور در خانه با آسان ترین روش ممکن بیشتر آشنا شوید، بهتر است این نکات را مو به مو اجرا کنید. 

ابتدا لاک قدیمی خود را پاک کرده و موهای روی انگشتان پا را اصلاح کنید

اگر روی ناخن های پای شما، مو وجود دارد بهتر است آنها را به وسیله یک بندانداز برقی اصلاح کنید، و سپس اگر بر روی ناخن های پای شما لاک وجود دارد باید آن را پاک کنید.

حوضچه پدیکور یا لگن پدیکور را آماده کنید

در بسیاری از سالن های پدیکور از حوضچه استفاده می کنند ولی اگر قصد دارید پدیکور را در خانه انجام دهید، می توانید از یک لگن آب گرم به همراه نمک، شامپو بدن، سرکه سیب و نمک و روغن برای اسکراب پا استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که پاهای شما باید به مدت 20 دقیقه درون آب گرم بماند تا شما بتوانید پدیکور را به درستی انجام دهید. اسکراب کردن پوست پا می تواند سبب از بین رفتن سلول های مرده پای شما بشود.

کوتیکول های ناخن را از بین ببرید

کوتیکول های ناخن شما در پدیکور ناخن باید به طور کامل از بین برود. برای این کار می توانید از یک نصفه لیمو، کوکتل پدیکور و کوتیکول ریمور استفاده کنید. تمامی این مواد به نرم شدن کوتیکول های دور ناخن شما کمک می کند تا به راحتی به وسیله یک نیپر آن ها را از سطح ناخن خود جدا کنید. 

پوشر را آماده کنید

با استفاده از پوشر کوتیکول ها را به عقب بزنید و سپس با یک نیپر تیز، تمامی کوتیکول های تجمع یافته دور ناخن های پاهایتان را قیچی کنید. بهتر است زیر ناخن های خود را که محل تجمع تمام میکروب ها و قارچ ها است را توسط یک پوشر چوبی تمیز کنید.

سنگ پا، سوهان و رنده پا فراموش نشود

بسیاری از ما به دلیل اینکه پدیکور را به طور منظم انجام نمی دهیم دچار ترک کف پا و ایجاد پینه در پشت پا می شویم، از این رو اگر می خواهید از شر سلول های مرده در کف پا خود راحت شوید، بهتر است از یک سنگ پا بهداشتی، سوهان و رنده پا برای از بین بردن این سلول ها که خود عامل ایجاد ترک پا است، استفاده کنید. استفاده از یک براش پا می تواند سبب پاک شدن پاهای شما از شر این همه سلول مرده بشود.

سنگ پا، سوهان و رنده پا فراموش نشود

ناخن های پاهایتان را کوتاه کنید

بهتر است قد ناخن های پایتان را کوتاه کنید، تا زیر ناخن های پای شما منبع کثیفی، قارچ و میکروب نباشد. برای این کار بهتر است از یک ناخن گیر شخصی استفاده کنید تا دچار بیماری های پوستی نشوید. به وسیله یک سوهان ناخن های خود را فرم دهید. از یک بافر برای از بین بردن چربی های اضافی روی ناخن استفاده نمایید.

ناخن های پاهایتان را کوتاه کنید

روغن کاری ناخن و انگشتان

شما می توانید با استفاده از روغن بادام و نارگیل انگشتان و سطح ناخن های پای خود را روغن کاری کنید. بهتر است پس از انجام دادن این کار به مدت 20 دقیقه پاهای خود را در یک نایلون بپیچید و پس از ان جوراب بپوشید تا پاهای شما گرم بماند تا جذب روغن بهتر انجام شود. برای ماندگاری تاثیر پدیکور پس از اتمام آن 20 دقیقه روغن را از سطح ناخن های خود پاک کنید.

فواید پدیکور پا

پدیکور پا در اصل حمام پا و ناخن است. استفاده از خدماتی چون پدیکور پا، کف سابی پا و استفاده از کوکتل ها برای پدیکور می تواند به تمیز شدن سطح پا، از بین رفتن قارچ ها و میکروب ها، از بین رفتن ترک پا، از بین رفتن پینه و زیباتر شدن پاهای شما کمک کند. از این رو توصیه ما این است که حداقل یکبار در ماه، پدیکور پا را انجام دهید تا علاوه بر زیبایی پاهایتان، بهداشت آن ها را نیز تا حد زیادی افزایش بدهید. از دیگر فواید پدیکور می توان به ایجاد حس آرامش در قلب دوم افراد اشاره کرد. کوکتل پاکسازی پا تا حد زیادی خاصیت لایه برداری داشته و درست مانند یک اسکراب پوست برای پوست شما عمل می کند.

قیمت کوکتل پدیکور

قیمت کوکتل پارافین تراپی و قیمت کوکتل پدیکور دارای نوسان های بسیاری بوده و هر فردی که این محصول را تولید می کند بسته به نوع آن، زیبایی و طراحی کوکتل ها برای آن ها قیمت تعین می کنند. از این رو شما می توانید با در نظر داشتنی نیاز خود، به صورت عمده و تکی آن را خریداری نمایید. خرید کوکتل پدیکور پا از طریق سایت های معتبر امکان پذیر است.

قیمت کوکتل پدیکور

کوکتل پدیکور از کجا بخریم؟

اگر می خواهید خرید کوکتل پدیکور را انجام دهید، اگر در شهر تهران زندگی می کنید، خیابان منوچهری یکی از گزینه های خرید این محصول است. حال اگر دوست ندارید به صورت حضوری خرید کنید، بهتر است که از طریق سایت های خدمات ناخن، کوکتل های مورد نظر خود را خریداری نمایید. این روزها اینستاگرام به عنوان یک مغازه اینترنتی بزرگ با سایت های معروف رقابت می کند، حال اگر از سایت های مربوطه خرید نمی کنید، می توانید با سرچ کلمه کوکتل پدیکور در اینستاگرام، این محصول را از فروشگاه های اینترنتی خریداری نمایید. در برخی از سایت ها این ماده با نام انگلیسی ان موجود است، از این رو دانستن کوکتل پدیکور به انگلیسی (Cocktail Pedicure) توصیه می شود. خرید اینترنتی کوکتل پدیکور این روزها توانسته است در بین تمامی محصولات مربوط به پدیکور مقام نخست را به خود اختصاص دهد. خرید قالب کوکتل پدیکور می تواند برای آن دسته از افرادی که می خواهند از این طریق درآمد زایی کنند، گزینه خوبی باشد. از این رو بهتر است اگر قصد دارید کوکتل های خانگی بسازید، با خرید این قالب ها، طرح های زیبا و متعددی را تولید نمایید. 

خواص کوکتل پدیکور

این روزها ناخن کاشت، لمینت ناخن و ژل پولیش ناخن طبیعی توانسته است تا حد زیادی زیبایی را به ناخن های دستان افراد هدیه کند، ولی سوالی که شاید برای شما پیش بیاید این است که آیا می توان کاشت ناخن را بر روی پا انجام داد؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم بهتر است بگوییم که بلی ولی کاشت ناخن در پا به دلیل وجود مقدار زیادی از قارچ و میکروب کار را برای فرد سخت می کند، از این رو بسیاری از افراد به دلیل مرطوب بودن سطح پا، سعی می کنند تنها با انجام دادن پدیکور ناخن پا، زیبایی و طراوت را به پاهای خودشان هدیه کنند. حال فواید کوکتل برای پوست چیست؟ 

 • تنظیم کردن ph پوست پا
 • ایجاد آرامش در پوست 
 • لایه برداری پوست 
 • دفع قارچ و میکروب از سطح پا
 • از بین برنده خشکی و ترک پا
 • خوش بو کردن پای شما

خواص کوکتل پدیکور

انواع کوکتل پدیکور

این کوکتل ها که بیشتر خانگی بوده اند و توسط اشخاص مختلف تولید می شوند، دارای انواع مختلفی بوده اند که شما می توانید با توجه به نیاز خود انواع ان ها را برای مصارف خود تهیه کنید. 

 • کوکتل حمام کوارتز کریستالی 
 • کوکتل حمام آبی دریایی
 • کوکتل پدیکور لیمو و گریپ فروت
 • کوکتل پدیکور کریستالی 
 • کوکتل نمک

در واقع از این کوکتل ها در حمام به خصوص در وان حمام نیز می توان استفاده کرد که به آن بمب کف وان نیز گفته می شود. برخی از افراد برای لایه برداری سلول های مرده روی صورت خود، از کوکتل صورت استفاده می کنند. 

در انتها

 • کوکتل پدیکور به راحتی در خانه قابل تولید است
 • کوکتل پدیکور برای نرم کردن پوست دست و پا استفاده می شود
 • کوکتل پدیکور به دلیل داشتن سدیم، با آب به شدت واکنش می دهد
 • کوکتل پدیکور در قالب های خاصی تولید می شود

اگر شما هم از این کوکتل ها استفاده کرده اید و یا حتی آن ها را در خانه و کارگاه خود تولید می کنید، می توانید کسب و کار خود را در این سایت به ما معرفی کنید تا تعداد مشتریان شما افزایش پیدا کند. از طرفی اگر در خانه پدیکور پا را انجام می دهید می توانید تمامی مشکلات خود را در خصوص پدیکور ناخن در بخش دیدگاه از مشاوران بخش زیبایی و سلامت ما بپرسید. خوشحال می شویم تا در این راستا راهنمای تک تک شما عزیزان باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *