فیشیال پوست صورت برای کدام افراد لازم است؟

حتما از اینکه صورتی پر از انواع جوش ها را دارید برای شما آزاردهنده است. پس اگر می خواهید از شر جوش های روی صورت خود راحت شوید می توانید با استفاده از روتین های پوستی به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه سلامتی و زیبایی پوست خود را حفظ کنید. فیشیال صورت یکی از روش هایی است که شما می توانید از طریق آن پوست خود را به صورت عمقی لایه برداری و پاکسازی کنید. حال این سوال برای بسیاری از افراد به وجود می آید که آیا این روش تنها برای افرادی است که صورتی پر از جوش دارند یا مناسب تمامی افراد است؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که فیشیال صورت یکی از روش های مهم مراقبتی پوست به شمار می رود که باید برای تمامی پوست ها به صورت ماهیانه انجام شود. در این میان این روش می تواند برای افرادی که می خواهند پوست آنها دیرتر پیر شود مناسب باشد. اگر قصد دارید تا با فیشیال صورت بیشتر آشنا شوید، بهتر است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

فیشیال صورت

فیشیال صورت چیست؟

یکی از روش های درمان مشکلات پوستی شما، استفاده از فیشیال صورت است. بنابراین شما می توانید با در نظر گرفتن نوع پوست خود به صورت ماهیانه این کار را توسط افراد حرفه ای انجام دهید. پاکسازی صورت، لایه برداری، تقویت پوست، افزایش شفاف و رطوبت رسانی به پوست از کارهای مهمی است که در فیشیال صورت انجام می پذیرد. یکی از مهمترین نکاتی که بهتر است به آن توجه کنید، این است که شما باید این کار را در کلینیکهای تخصصی پوست انجام دهید، چرا که بسیاری از افراد این کار را در آرایشگاه های غیر حرفه ای انجام می دهند، که می تواند در آینده برای آن ها مشکلات پوستی متعددی به وجود بیاورد. بنابراین در هنگام انتخاب مکان برای انجام فیشیال صورت بسیار دقت کنید.

مزایای استفاده از فیشیال پوست

اگر هنوز هم در انجام دادن فیشیال صورت مردد هستید ما قصد داریم تا در این بخش شما را با مزایای انجام دادن فیشیال صورت آشنا کنیم، تا شما بتوانید به راحتی با آسودگی خاطر این کار را انجام دهید.

 • فیشیال پوست صورت را به صورت عمیق پاکسازی می کند
 • ماسک های صورت، شرایط پوست را بهتر می کند
 • روشی برای از بین بردن مشکلات پوستی
 • جوانسازی و درخشان شدن پوست صورت
 • تیرگی پوست از بین می رود
 • روشی برای آرام شدن پوست توسط ماساژ
 • لیفت پوست صورت

تفاوت فیشیال با پاکسازی

اگر بخواهیم تفاوت بین پاکسازی و فیشیال پوست را به صورت کامل توضیح دهیم، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که فیشیال پوست یک پروسه پیچیده ای بوده که شما در آن با استفاده از پاکسازی، لایه برداری و استفاده از انواع ماسک های مناسب برای پوست خود سعی می کنید تا فیشیال پوست صورت را به صورت حرفه ای انجام دهید. پاکسازی پوست خود یکی از مراحل مهم در فیشیال پوست صورت معرفی می شود. در این میان بسیاری از افراد با انجام دادن فیشیال کلاسیک سعی دارند تا مراقبت های پوستی را به ارمغان بیاورند. بسیاری از افراد که فیشیال را در خانه خود انجام می دهند به دلیل نبود برخی از دستگاه ها سعی می کنند تا فیشیال کلاسیک را انجام دهند. پوست براق می تواند سهم فردی باشد که هر ماه به صورت حرفه ای فیشیال را انجام می دهد.

تفاوت فیشیال با پاکسازی

عوارض فیشیال پوست

همانطور که میدانید تمامی کارهایی که شما برای جوانسازی پوست خود انجام می دهید ممکن است در دراز مدت به دلیل عدم رعایت برخی از اصول توسط شما و افرادی که برای شما آن کار را انجام می دهند، عوارض زیادی را برای شما ایجاد کند. حال ما قصد داریم تا در این بخش شما را با تمامی مشکلاتی که ممکن است پس از فیشیال پوست برای شما به وجود آید آشنا کنیم. 

 • تحریک شدن مشکلات پوستی 
 • قرمزی پوست 
 • متورم شدن پوست 
 • ایجاد آکنه 
 • سوختگی پوست در هنگام بخور دادن 
 • ایجاد زخم ها پس از استفاده از اسکراب 

بنابراین توصیه ما این است که برای فیشیال صورت حتما به یک مرکز معتبر تحت نظر افرادی که متخصص هستند، مراجعه نمایید. 

دستگاه فیشیال صورت چیست؟

اگر به دنبال داشتن یک پوست فوق العاده هستید می توانید با استفاده از دستگاه فیشیال پوست یا همان دستگاه آکوا فیشیال این عمل را به آسانی انجام دهید. در اصل این دستگاه قابلیت های زیادی دارد که هر فردی در راستای جوانسازی و پاکسازی پوست خود می تواند از آن استفاده نماید. این دستگاه می تواند با جداسازی یون های آب به صورت هیدروژن و اکسیژن تمامی اعمالی که در فیشیال صورت انجام می شود را به طور کامل انجام دهد. 

فیشیال صورت در منزل

داشتن پوستی صاف و زیبا آرزوی هر فردی است، حال محقق شدن این آرزو نیازمند تدابیر و کارهایی است که بسیاری از افراد در راستای جوانسازی پوست خود انجام می دهند. در این میان بسیاری از افراد در تلاش هستند تا با استفاده از فیشیال صورت در منزل به جای پرداخت هزینه های گزاف به آرایشگاه ها با کمترین هزینه پوست خود را جوان کنند. مراحل فیشیال صورت در خانه به شرح زیر است. 

توجه به نوع پوست و انتخاب صحیح شوینده 

متاسفانه بسیاری از ما در هنگام خرید شوینده صورت نمی دانیم که کدامیک از آن ها می توانند برای پوست ما مناسب باشند، از این رو ما قصد داریم تا در این بخش شما را با انواع شوینده های مناسب برای هر نوع پوست آشنا کنیم. 

 1. پوست های چرب و ژل پاکسازی 
 2. پوست خشک و شیر پاک کن
 3. پوست نرمال شیر پاک کن
 4. پوست مختلط ژل و شیر پاک کن به صورت همزمان

لایه برداری پوست و بخور آن برای پوست های چرب

شما می توانید با استفاده از اسکراب های مخصوصی که برای مراقبت  از پوست شما ساخته شده است، پوست خود را لایه برداری کنید. در این میان بخور دادن پوست برای پوست های چرب توصیه شده است و بسیاری از افراد می توانند با استفاده از بخور تمامی منافذ بسته پوست خود را باز کنند و سپس پوست خود را برای استفاده از ماسک آماده نمایند. 

بخور پوست چرب

استفاده از ماسک های مغذی برای پوست شما

در این میان بسیاری از افراد سعی دارند تا با استفاده از ماسک های صورت پوست خود را جوان و زیبا کنند. نوع پوست شما تعیین کننده ماسکی است که شما از آن استفاده می کنید. به طور مثال افرادی که پوست های چربی دارند بهتر است که از ماسک های خاک رس برای فیشیال صورت خود کمک بگیرند. 

تونر و کرم مرطوب کننده گام آخر برای فیشیال صورت 

بسیاری از افراد می توانند با استفاده از انواع تونر و کرم مرطوب کننده پوست خود را پاکسازی و از همه مهمتر رطوبتی که پوست آن ها به آن نیاز دارد را تامین نمایند. از این رو هر فردی با توجه به نوع پوستی که دارد می تواند از این محصولات استفاده نماید. 

اتوی صورت چیست؟

این دستگاه با استفاده از امواج فراصوت می تواند به راحتی تمامی مراحل فیشیال صورت را برای شما به راحتی انجام دهد. این دستگاه با تحریک کردن لایه های پوست سبب جذب بهتر آب و رطوبت شده و می توان از آن برای فیشیال پوست صورت کمک گرفت. این وسیله می تواند سبب شود تا نیازی به بوتاکس، لیزر و سایر روش های جوانسازی پوست نباشد. بسیاری از افراد در تلاش هستند تا با ثبت نام کردن در دوره پاکسازی پوست در آرایشگاه های معتبر مدرک آن را کسب نموده و از این طریق کسب درآمد کنند، ولی بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که این روزها استفاده از وسایل و ابزارهایی که موازی با تکنولوژی حرکت می کند می تواند نیاز افراد را برای حضور در این دوره ها به حداقل برساند.

اتوی صورت

لیست ابزار پاکسازی پوست

تمامی ما می دانیم که برای انجام دادن بسیاری از کارها و فعالیت هایی که در راستای جوانسازی پوست خود انجام می دهیم نیاز است که از ابزارهایی استفاده کنیم تا بتوانیم به راحتی فیشیال صورت را انجام دهیم. خرید این ابزار به شما کمک می کند تا راحت تر و بی دردسر تر در خانه این کار را برای خود و اطرافیانتان انجام دهید. 

 • میکرودرم 
 • اسکین اسکرابر

میکرودرم 

همه ما می دانیم که در پوست صورت ما روزانه تعداد زیادی سلول مرده وجود دارد که هر فردی در صدد است تا این سلول ها را از پوست خود خارج کند. میکرودرم یک وسیله کاملا تخصصی بوده است که به وسیله آن می توان با فشار آوردن بر روی پوست با قدرت مکشی که این دستگاه دارد به راحتی تمامی سلول های مرده را از سطح پوست خارج نمود.

میکرودرم

اسکین اسکرابر

متاسفانه همه ما خانم هایی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنیم با پوست های آلوده هر روز و هر شب تنفس می کنیم و این موضوع می تواند سبب پیر شدن پوست و چهره ما شود. بنابراین شما می توانید برای اینکه به راحتی این آلودگی ها را از بین ببرید از اسکین اسکرابر استفاده نمایید. 

اسکین اسکرابر

دستگاه آکوا فیشیال 11 کاره چه ویژگی هایی دارد؟

شما می توانید با استفاده از این دستگاه چند کاره فیشیال صورت خود را به صورت حرفه ای بدون هیچ مشکلی انجام دهید. دستگاه آکوا فیشیال 11 کاره این امکان را به شما می دهد که به راحتی پوست خود را تمیز و پاکسازی نمایید. در این میان داشتن این ویژگی ها سبب شده تا بسیاری از افراد مایل باشند تا این محصول را برای کلینیک و آرایشگاه خود فراهم نمایند. 

 • دسته تمیز کردن و پاکسازی پوست 
 • دسته آنتی میکروب برای پوست 
 • دسته RF چند قطبی 
 • دسته خنک کننده 
 • دسته میکرودرم و اکسیژن رسانی 
 • درمان نور رنگی 
 • دسته جذب مواد داغ 
 • ماساژور و ارتعاش 
 • دسته هایفو با طول 3 میلی متر 
 • دسته هایفو با طول 4.5 میلی متر 

قیمت دستگاه پاکسازی پوست در آرایشگاه ها می تواند با توجه به میزان نرخ دلار دچار لغزش شود. از این رو اگر قصد دارید دستگاه های تخصصی را برای جوانسازی پوست خود خریداری کنید، می توانید به راحتی با مراجعه به سایت های معتبر آن را خریداری نمایید. 

مراحل انجام فیشیال صورت

دانستن مراحل انجام شدن فیشیال صورت می تواند سبب شود تا شما در هنگام انجام شدن آن آرامش داشته باشید. حال ما قصد داریم تا در این بخش شما را با مراحل انجام شدن فیشیال صورت آشنا کنیم.

پاکسازی صورت

ابتدا فردی که قرار است فیشیال صورت را برای شما انجام دهد، سعی می کند تا پوست شما را با انواع پاک کننده ها، اسفنج صورت و آب گرم پاک کند. این کار می تواند توسط پنبه و پدهای آرایشی بهداشتی نیز انجام شود.

لایه برداری پوست

در مرحله بعد پس از اینکه پوست شما پاکسازی شد، نوبت به لایه برداری پوست شما می رسد. پوست شما می تواند به سه روش اسکراب پوست، کرم های لایه بردار و بخار لایه برداری شود.

خارج کردن سلول های مرده پوست

برای خارج کردن سلول های مرده از پوست و همچنین چربی های اضافی از روی سطح پوست فردی که فیشیال را انجام می دهد، می تواند با استفاده از ابزارهای مختلف این کار را انجام دهد. در این مرحله جوش های چرکی و سرسیاه پوست صورت شما به طور کامل تخلیه می شود.

ماساژ صورت

پس از خارج شدن جوش ها از روی صورت نوبت به ماساژ صورت برای آرام شدن پوست صورت می رسد. بنابراین این کار می تواند به شما کمک کند تا به راحتی احساس آرامش و سبکی بکنید. این روش برای استراحت و تحریک پوست به عنوان یکی از روش های ریلکسیشن انجام می شود.

ماساژ صورت

استفاده از ماسک مخصوص هر نوع پوست

در انتهای کار از ماسک های مخصوص با نوع پوست شما استفاده می شود. حال تشخیص نوع پوست و مشکلات پوستی شما به عهده فردی است که فیشیال صورت شما را انجام میدهد. استفاده از ماسک های خاک رس می تواند برای پوست های چرب و دارای جوش مناسب باشد، و استفاده از ماسک های آبرسان نیز برای پوست های خشک می تواند بسیار مفید باشد.

ماسک صورت

استفاده از روتین های پوستی

پس از اینکه ماسک مخصوص بر روی پوست شما قرار گرفت، استفاده از تونر، کرم مرطوب کننده و آبرسان و کرم ضد آفتاب توصیه می شود.

محصولات فیشیال پوست

اگر قصد دارید با فیشیال پوست صورت به صورت کامل آشنا شوید بهتر است که با محصولاتی که به وسیله آنها میتوان فیشیال را انجام داد بیشتر آشنا شوید. 

 • اسکراب 
 • ماسک صورت 
 • کرم ها 
 • تونر 
 • ابزار پاکسازی 
 • پن و صابون شستشو 

شما می توانید با استفاده از این محصولات پوست صورت خود را نیز فیشیال کنید. بنابراین محصولات فیشیال صورت با پوست بدن فرقی ندارد. 

محصولات فیشیال پوست

فیشیال پوست جوشدار به چه صورت است؟

پوست های چرب و جوشدار یکی دیگر از انواع پوست هایی بوده که این روزها بسیاری از افراد با آن زندگی می کنند، ولی بهتر است که به این نکته توجه داشته باشید که این پوست ها نیز مانند تمامی نوع پوست ها به فیشیال پوست نیازمند هستند. بنابراین بهتر است با اصول پاکسازی، لایه برداری و ماسک های مخصوص برای این نوع پوست ها به صورت کامل آشنا شوید. 

 • شستشوی پوست چرب و جوش دار 
 • پاکسازی پوست چرب و جوشدار 
 • اسکراب مناسب برای پوست های چرب و جوشدار 
 • ماسک های مخصوص پوست های چرب و جوشدار 

فیشیال پوست چرب و جوشدار

شستشوی پوست چرب و جوشدار 

افرادی که پوست های چرب دارند بهتر است در روز 2 بار پوست خود را شستشو دهند. برای اینکار باید از باید از یک شستشوی ملایم که ترجیحا می تواند ژل شستشو باشد استفاده نمایید. عصاره درخت چای می تواند شوینده خوبی برای این نوع پوست ها باشد. 

پاکسازی پوست چرب و جوشدار 

ابتدا بهتر است پوست خود را به وسیله یک تونر و پنبه تمیز کنید و سپس با استفاده از یک ماسک زغال می توانید سطح صورت خود را بپوشانید و سپس آن را جدا کرده و با استفاده از یک کرم مرطوب کننده مناسب برای پوست خود سطح پوست خود را مرطوب نمایید. 

اسکراب مناسب برای پوست های چرب و جوشدار 

بسیاری از افراد می توانند با استفاده از اسکراب های مناسب برای پوست خود عمل لایه برداری را انجام دهند. حال در این میان برخی از اسکراب ها برای افرادی که پوست های چرب دارند می تواند بسیار مناسب باشد. به طور مثال شما می توانید با استفاده از شکر و عصاره لیمو پوست خود را لایه برداری کنید. 

ماسک مخصوص پوست های چرب و جوشدار 

هر ماسکی نمی تواند برای پوست های شما مناسب باشد. بنابراین اگر می خواهید از ماسک های خوب برای پوست های چرب و جوشدار استفاده کنید، بهتر است از ماسک خاک رس سفید، ماسک گلاب، گلیسرین و لیمو و ماسک گوجه فرنگی استفاده نمایید. 

ماسک برای پوست چرب و جوشدار

قیمت فیشیال صورت

اگر می خواهید به صورت ماهیانه فیشیال پوست صورت را انجام دهید بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که قیمت آن می تواند در هر منطقه ای از تهران متفاوت باشد. حال در این میان بسیاری از پزشکان پوست و زیبایی این کار را در کلینیک های خود انجام می دهند که این کار می تواند هزینه هایی به مراتب بالاتر از فیشیال پوست در آرایشگاه ها را داشته باشد. بنابراین مکانی که شما انتخاب می کنید برای فیشیال پوست صورت می تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت آن داشته باشد. هزینه فیشیال پوست در شهرهای بزرگ کمی زیادتر از شهرستان ها است. از طرفی هزینه فیشیال پوست تا حد زیادی به محصولاتی که در آن استفاده می شود بستگی دارد. هزینه فیشیال صورت 1400 می تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد، شما می توانید به راحتی با جستجو در سایت های معتبر که خدمات آرایشی ارائه می کنند، با هزینه فیشیال صورت بیشتر آشنا شوید.

فیشیال پوست چه زمانی باید انجام شود؟

یکی از مهمترین سوالاتی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که فیشیال پوست باید چند وقت یکبار انجام شود؟ اگر می خواهید به پاسخ این سوال دست پیدا کنید بهتر است بدانید که فیشیال صورت زمان دقیقی ندارد و عموما هر ماه یکبار بهتر است انجام شود. ولی عواملی چون نوع پوست شما، وضعیت پوست شما و هدف شما از انجام دادن فیشیال صورت می تواند سبب شود تا تعداد دفعات انجام دادن فیشیال صورت با توجه به آن موارد تغییر پیدا کند.

بنابراین:

اگر قصد دارید تا پوست شما جوان، زیبا و شاداب بماند و روند پیری در پوست صورت شما کند شود، می توانید فیشیال صورت را در برنامه ماهیانه روتین های پوستی خود قرار دهید. چرا که فیشیال صورت به صورت عمقی پوست صورت شما را پاکسازی و لایه برداری می کند. از طرفی با استفاده از روتین های روزانه و شبانه نمی توان برخی از جوش های سر سیاه را از بین برد، بنابراین شما می توانید به راحتی با استفاده کردن از فیشیال صورت، از شر جوش های سر سیاه خود راحت شوید.

رتبه این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *