هارد ژل چیست؟

اگر از آن دسته از خانم هایی هستید که به ناخن کاشت علاقه دارید، بهتر است که با مواد مورد استفاده در کاشت ناخن بیشتر آشنا شوید. به طور کلی اگر طرفدار کاشت ناخن با ژل هستید قطعا می دانید که این روش نیازمند ژل هایی است که نام های مختلفی بر روی آن ها گذاشته شده است. در خانواده ژل ها دو زیر گروه مهم به نام هارد ژل و سافت ژل وجود دارد. هارد ژل ها همانطور که از نام آن مشخص است به آن دسته از ژل هایی گفته می شود که سخت بوده و میزان چسبندگی آن بالا است. شما می توانید با استفاده از هارد ژل ها یک کاشت محکم و در عین حال ماندگاری را داشته باشید.در خانواده هارد ژل ها که برای برخی از ناخن کارها بسیار محبوب است، پلی ژل و سالید ژل وجود دارد. این دو ماده برای کاشت ناخن با قالب و ژلیکس ناخن بسیار مناسب است.

هارد ژل چیست؟

هارد ژل و سافت ژل

در واقع هارد ژل ها و سافت ژل ها از خانواده ژل ها بوده که اگر بخواهیم این دو را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم که پلی ژل ها نسبت به سافت ژل ها از چسبندگی و قدرت بالاتری برخوردار هستند. سافت ژل ها در مقایسه با هارد ژل ها حالت مایع تری داشته و همین موضوع سبب شده که در کاشت با قالب و ژلیکس ناخن مواد به بیرون از قالب و تیپ سرازیر شود. بنابراین استفاده از سخت ژل ها زمانی که قرار است به عنوان یک چسب در کاشت  ژلیکس مورد استفاده قرار بگیرد، بسیار مهم است. از مهم ترین تفاوت بین سخت ژل ها و سافت ژل ها می توان به نحوه ریمو آن ها اشاره کرد. در واقع برای ریمو هارد ژلها که عمدتا چسبندگی بالایی دارند باید از سوهان برقی استفاده شود. ولی برای ریمو سافت ژل ها می توان با استفاده از استون و ریموررهای شیمیایی این کار را انجام داد. سخت ژل ها در مقایسه با کاشت پودر نیز از مقاومت بالایی برخوردار هستند و همین موضوع می تواند سبب شود که افراد بسیاری تمایل داشته باشند که از این روش برای کاشت ناخن های خود استفاده کنند.

قیمت هارد ژل

اگر می خواهید این محصول را تهیه کنید، باید بدانید که این محصول در کنار مزایایی که دارد معایب خودش را دارد، از این رو ما پیش از اینکه شما را به سمت خرید این محصول سوق دهیم. تمامی عیوب آن را به شما می گوییم تا شما بتوانید با آگاهی بیشتر این محصول را خریداری کنید. هارد ژل ها که شامل پلی ژل و سالید ژل است به دلیل اینکه در ساختار آن ها از مولکول های قوی تری استفاده شده است، نیاز به سوهان کشی بیشتری دارد. از طرفی برای ریمو ناخن نیز شما نیاز دارید که حتما با سوهان کشی لایه کاشت را از روی ناخن خود بردارید. از این رو شاید این روش برای افرادی که به سوهان کشی تسلط ندارند مناسب نباشد. ولی با این حال چون پلی ژل و سالید ژل کاشت های راحت تری دارند بسیاری از افراد متمایل هستند از آن ها برای کاشت ناخن های خود استفاده کنند. حال قیمت این محصول در سایت های فروش محصولات آرایشی بین 150 هزار تومان تا 350 هزار تومان است. در نظر داشته باشید که برندهای متفرقه ارزان تر از سایر برندهای معتبر بوده و همین موضوع نباید شما را گمراه کند.

قیمت هارد ژل

هارد ژل کاسه ای

شما می توانید اگر به عنوان یک ناخن کار حرفه ای در سالن کار می کنید به سراغ هارد ژل های کاسه ای بروید. استفاده از این محصول سبب شده تا شما بتوانید برای مدت زمان بیشتری از یک کاشه استفاده کنید.  ژل ها به خصوص پلی ژل ها در تیوپ ها نیز تولید می شوند. شما می توانید در این بین با توجه به نیاز خود یکی از انواع آن را برای کاشت خود انتخاب کنید. توصیه ما این است که اگر در خانه برای خود کاشت ناخن انجام می دهید از هارد ژل های تیوپی استفاده کنید. به طور میانگین قیمت این هارد ژل ها که عمدتا به صورت پلی ژل بوده در بازار بین 150 هزار تومان تا 350 هزار تومان به فروش می رسد. قیمت هارد ژل های کاسه ای در بازار به قیمت 300هزار تومان به مشتریان فروخته می شود. نکته ای که در این جا وجود دارد این است که هارد ژل های کاشه ای به نسبت هارد ژل های تیوپی مقدار بیشتری داشته و همین موضوع می تواند سبب شود تا ناخن کارهای حرفه ای از این مدل بیشتر برای کاشت ناخن استفاده کنند.

هارد ژل کاسه ای

هارد ژل کلیر

یکی دیگر از ژل های معتبر در بازار متعلق به برند کلیر بوده است . این ژل در واقع یک بیلدر ژل هارد بوده که از آن برای کاور کردن ناخن طبیعی استفاده می شد. استفاده از این نوع ژل این امکان را به شما می دهد که کاور ضخیمی بر روی ناخن خود داشته باشید. این محصول در سایت های مختلف فروش محصولات آرایشی بین 290 هزار تومان تا 300 هزار تومان در اسفند ماه 1401 به فروش می رسد. از این رو اگر مایل هستید از یک برند خوب استفاده کنید بهتر است که از برند کلیر هارد ژل تهیه کنید.

حسن ختام

در انتهای این مقاله باید یادآور شویم که کاشت ژل محاسن زیادی نسبت به کاشت پودر دارد و شما می توانید به راحتی با استفاده از یک سخت ژل یا سافت ژل کاشت را در سریع ترین زمان ممکن به پایان برسانید. خانواده ژل ها به دو دسته هارد ژل و سافت ژل تقسیم بندی می شود. بنابراین اگر می خواهید ماندگاری کاشت شما بالا برود، توصیه ما این است که حتما از هارد ژل ها استفاده کنید. سخت ژل ها به نسبت سافت ژل ها قدرت چسبندگی بالایی داشته و ماندگاری آن نیز بیشتر است.

5/5 - (1 امتیاز)

One Reply to “هارد ژل چیست؟”

  1. ناشناس گفت:

    هارد ژلم سفت. شده چیکار کنم که بتونم دوباره استفاده کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *