هایفوتراپی چیست؟

این روزها با زندگی کردن در شهرهای بزرگ بسیاری از افراد به دلیل در معرض آلودگی قرار گرفتن دچار پیری پوست می شوند. افتادن چین و چروک بر روی پوست صورت می تواند برای بسیاری از افراد آزار دهنده باشد. بنابراین تنها راه از بین بردن آنها استفاده از روش های جوانسازی پوست است. در این بین یکی از روشهای جوانسازی پوست که این روزها به یکی از محبوب ترین روش ها تبدیل شده هایفوتراپی است. در واقع در هایفوتراپی با امواج فراصوت با شدت بالا شروع به جوان سازی پوست می کنند‌. از این روش می توان برای لیفت و جوانسازی پوست صورت و گردن کمک گرفت. امواج هایفوتراپی مانند امواج سونوگرافی است. این دستگاه با تولید گرما در لایه های زیرین پوست سبب شده تا کلاژن پوست تحریک شده و شروع به تولید سلول های جدید کند. در نظر داشته باشید که یک پوست سالم دارای کلاژن و الاستیسیته قوی و خودکار است‌. این روش برای افرادی که پوست آنها شل شده بسیار موثر است در کلینیک به این روش لیفت سرپایی صورت نیز گفته می شود.

هایفوتراپی چیست؟

نظرات کسانی که هایفوتراپی انجام داده اند

در کشورهای مختلف از این روش جوانسازی پوست برای لیفت و سفت کردن پوست های شل استفاده می کنند. بسیاری از پزشکان بر این باورند که استفاده از هایفوتراپی برای چین و چروک دور دهان بسیار موثر بوده و میتواند ماندگاری بالایی داشته باشد. استفاده از این روش جوانسازی پوست برای گونه، خط فک و اطراف دهان بسیار رضایت بخش بوده است. این روش برای افرادی که در سنین بالا هستند به عنوان یک روش ایمن و صددرصد تضمینی به شمار می رود. از طرفی افرادی که سن بالایی دارند، طبیعی است که آستانه درد پایینی داشته باشند از این رو این روش می تواند برای این افراد مناسب باشد، چراکه در این روش به هیچ عنوان از حراحی، بخیه، تزریق و سوزن استفاده نمی شود. افرادی که از هایفوتراپی استفاده کردهاند بسیار معتقدند که این روش برای افرادی که در کنار هایفو از اسکوم تراپی هم استفاده کرده اند می تواند مناسب تر باشد.

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟

همیشه در استفاده از روش های جوانسازی پوست، برخی از افراد از کاندید شدن برای انجام دادن آن روش خارج می شوند. در این میان افرادی که مشکلات قلبی دارند و در قلب آن ها از باتری و یا ضربان سازها استفاده می شود نباید از این روش استفاده کنند‌. از طرفی آن دسته از افرادی که شیمی درمانی شده اند نیز نباید در معرض این امواج قرار بگیرند. افرادی که ایمپلنت دندان دارند نباید از هایفو استفاده کنند‌. برخی دیگر از افراد از جمله خانم های باردار، خانم های شیرده،افرادی که پوست خشک دارند، افرادی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کنند، افراد دارای دیابت، کم کاری تیروئید، مصرف داروهای رقیق کننده خون و زخم های فعال جراحی نشده نمی‌توانند در لیست افرادی که از هایفوتراپی استفاده می کنند، قرار بگیرند.

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟

هایفوتراپی شکم

این روزها چاقی در بسیاری از افراد مشاهده می شود. بیشتر افراد به دنبال روش های راحت برای لاغر شدن و کنترل چربی هستند. هایفوتراپی شکم یکی از روش های راحت برای از بین بردن چربی های نواحی شکم به شمار می رود. همانطور که میدانید هایفوتراپی در واقع یک از امواج فراصوت با شدت بالا بوده که با گرم کردن لایه زیرین پوست سبب از بین رفتن و تحریک سلول های چربی می شود. استفاده از این روش برای شکم مورد تایید سازمان بین المللی آمریکا بوده بسیاری از پزشکان بر این باورند که این روش بسیار موثر تر است لیپوساکشن شکم است. این روش به دلیل نداشتن جراحی و استفاده از سوزن برای تزریق برای آن دسته از افرادی که جراحی می ترسند می تواند مناسب باشد.

هایفوتراپی واژینال

بسیاری از خانم ها بعد از زایمان طبیعی حس می کنند که شکل و فرم واژن آنها مانند سابق نیست. بنابراین به فکر عمل برای اصلاح فرم واژن خود می افتند. در اصل هایفوتراپی واژن یک روش ایمن، غیر جراحی و غیر تهاجمی بوده با استفاده از آن می توان بافت واژن را اصلاح کرد. این روش به دلیل ایجاد گرما در لایه عمیق پوست واژن سبب شده تا تیرگی این ناحیه تا حد زیادی از بین رفته و پوست این ناحیه صاف به نظر آید. در زایمان طبیعی امکان دفرمه شدن واژن و ایجاد چین و چروک در در لایه های پوست واژن بالا میرود از این رو بهتر است با استفاده از هایفوتراپی واژینال هم به جوانسازی و هم به زیبایی این ناحیه مهم در بدن خود توجه کنید.

هزینه هایفوتراپی

هایفو تراپی به عنوان یک روش جوانسازی پوست برای نقاط مختلف بدن از جمله صورت، شکم و واژینال مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید با مشورت گرفتن از پزشک متخصص در خصوص نحوه هایفوتراپی و اینکه آیا این روش برای شما موثر است یانه صحبت کنید. در صورتی که به توافق برسید باید بدانید که هزینه این روش جوانسازی نرخ مصوبی نداشته و هر یک از پزشکان با توجه به میزان تبحر و تخصص خود مبلغی بین ۳ الی ۵ میلیون تومان از زیباجوی خود دریافت میکنند. به یاد داشته باشید که این هزینه در شهرهای بزرگی چون تهران، شیراز، تبریز و اصفهان بالاتر بوده و ممکن است شما هزینه بالاتری پرداخت کنید.

هزینه هایفوتراپی

عوارض هایفوتراپی چیست؟

شاید بتوان گفت که هایفوتراپی عوارض جدید برای زیباجویان ندارد. ولی دیده شده که پس از هایفوتراپی اگر فرد پوست حساسی داشته باشد پوست دچار لک و قرمزی خواهد شد. از این رو بهتر است این کار را تحت نظر یک پزشک متخصص انجام دهید تا او با استفاده از کرم های مخصوص از بروز این عارضه در شما جلوگیری کند. در بسیاری از موارد دیده شده که فرد پس از انجام این روش جوانسازی دچار درد در محل شده در برخی از موارد دیده شده که فرد با ورم بر روی پوست احساس درد شدیدی می کند. بی حسی یکی دیگر از عوارض این روش به شمار می رود.

عوارض هایفوتراپی صورت

اگر هایفوتراپی برای ناحیه صورت خود استفاده می کنید بهتر است بدانید که این روش جوانسازی می‌تواند عوارضی بر روی پوست صورت شما ایجاد کند. در برخی از موارد دیده شده که پوست صورت فرد پس از انجام هایفوتراپی دچار لک شده این حالت کاملا مقطعی بوده و پس از چند ساعت از بین میرود. قرمزی و التهاب پوست در افرادی که پوست حساس دارند می توانند از عوارض شایع استفاده از هایفوتراپی برای پوست صورت باشد.

عوارض هایفوتراپی صورت

دستگاه هایفوتراپی

این دستگاه با تولید امواج اولتراسوند به گرم شدن لایه های زیرین پوست شما کمک کرده و همین موضوع می تواند سبب تحریک کلاژن های پوست شما شده و به رشد مجددا سلول ها کمک کند. این دستگاه با تولید فرکانس ۱۰ هرتز باعث تحریک کلاژن های پوست  شده و بازسازی فیبرهای کلاژن ای پوست را به عهده می گیرد. این دستگاه می‌تواند بر روی لایه‌های مختلف پوست از جمله اپیدرم و درم تاثیر زیادی بگذارد. از مزایای استفاده از این دستگاه کاهش ترشح چربی بر روی سطح پوست است.

بازیگرانی که هایفو کرده اند

هایفوتراپی یکی از روشهای جوانسازی پوست بوده که این روزها بسیاری از بازیگران در سراسر دنیا از این روش برای لیفت و جوانسازی پوست خود استفاده میکنند‌. در این بین خانواده کارداشیان ها، جنیفر انیستون، کریستی برینکلی و ونسا ویلیامز از این روش برای جوانسازی و لیفت پوست صورت خود استفاده کرده اند. همانطور که میدانید با افزایش سن پوست صورت و گردن شروع به چروک شدن و شل شدن می کند از این رو بهتر است که شما نیز با استفاده از هایفوتراپی پوست خود را از شب چین و چروک و شل شدن خلاص کنید.

هزینه هایفوتراپی شکم

شما میتوانید با استفاده از هایفو تراپی در ناحیه شکم خود به راحتی از شهر چربی های اضافه در ناحیه شکم و پهلو های خود راحت شوید. برای این کار پزشک متخصص با قرار دادن دستگاه بر روی پوست شکم شما با استفاده از امواج اولتراسوند می تواند چربی های زیر پوست شما را به آرامی تحریک کرده و از بین ببرد. هزینه این روش جوانسازی و لاغری شکم در شهرهای بزرگ بسیار متفاوت بوده و شما برای دستیابی به نتیجه مطلوب خود باید هزینه تقریباً بالایی را پرداخت کنید چرا که این روش در مقایسه با لیپوساکشن یک روش غیرتهاجمی، بی دردسر و بدون درد بوده که همین محاسن آن می تواند دلیل خوبی برای هزینه بالای آن برای لاغری محسوب شود.

هایفوتراپی شکم و پهلو در کرج

اگر ساکن کرج هستید و میخواهید از این روش جوانسازی پوست برای لیفت و لاغری شکم و پهلو خود استفاده کنید باید بدانید که این روش نرخ مصوب ای در شهر شما نداشته و هزینه آن با توجه به پزشکی که انتخاب می کنید و میزان تبحر و تخصص او می تواند متفاوت باشد. به یاد داشته باشید هزینه هایفوتراپی نسبت به سایر روشهای جوانسازی پوست کمی بالاتر بوده و تنها دلیل آن ایمن بودن این روش نسبت به سایر روش های جوانسازی پوست به شمار می رود. همانطور که می دانید روش های لاغری به عنوان روش‌های پرهزینه و گران شناخته شدند از این رو شما می توانید با در نظر داشتن بودجه خود و مشاور گرفتن از پزشک متخصص این روش یا سایر روش‌های لاغری را برای کم کردن اضافه وزن خود انتخاب کنید.

هایفوتراپی شکم و پهلو در کرج

هایفوتراپی پلک

شما میتوانید برای ناحیه پلک خود نیز از هایفوتراپی استفاده کنید چرا که با افزایش سن بیشتر از سایر نقاط صورت در معرض چوب شدن به پیری قرار می گیرد. از طرفی برخی از افراد دچار تیرگی در ناحیه پلک هستند از این بود پزشک متخصص در گام اول پس از بررسی مقدار و چروک در ناحیه پلک شما به شما هایفوتراپی پلک را پیشنهاد میکند. در این روش با استفاده از دستگاه هایفو تراپی با استفاده از امواج اولتراسوند با فرکانس ۱۰ هرتز کل جان های ترک شما تحریک شده است همین موضوع سبب می‌شود تا کلاژن ها برای رشد دوباره سلول‌های جدید کمک کنند. رشد سلول های جدید سبب می شود تا پوست شما لیفت شده و نسبت به سابقه پوستشون و تیره بود دیگر جوان و شاداب به نظر برسد. با افزایش سن نواحی پلک نواحی زیر چشم به مرور تیره و چروک می‌شود از این رو بهتر است که پس از ۳۰ سالگی با مشورت گرفتن از یک پزشک متخصص در خصوص هایفوتراپی پلک اقدام کنید. هایفوتراپی برای زیر چشم یکی دیگر از روش های جوانسازی پلک و چشم بوده که این روزها بسیاری از خانم ها که در آستانه میانسالی هستند از این روش جوانسازی پوست برای جلوگیری از چین و چروک ناحیه چشم استفاده می کنند.

آیا هایفو صورت را لاغر میکند؟

همه افراد به دنبال روشی برای لاغری پوست صورت شکم و ناحیه پهلو هستند ولی آیا با انجام دادن آن ها ایفای صورت می‌تواند تضمین کرد که صورتشان لاغر میشود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هایفو به کاهش ترشح چربی در سطح اپیدرم کمک می کند ولی این به این معنا نیست که چربی های اضافه صورت شما  از بین می‌رود بلکه پس از انجام دادن هایفو امکان ترشح چربی در صورت شما پایین می آید. اگر از هایفو برای هدف کاهش چربی های روی سطح پوست خود استفاده می‌کنید میتوان تنظیم کرد که صورت شما لاغر شده و دیگر یک صورت تپل بد فرم نخواهید داشت ولی اگر از هایفو برای لیفت پوست صورت و جوانسازی آن استفاده می کنید باید بدانید که هدف شما در آن لاغری صورت نبوده و شما می توانید با استفاده از این روش صورت خود را جوان و زیبا کنید.

حسن ختام

هایفوتراپی یکی از روشهای جوانسازی پوست بوده که این روزها بسیاری از افراد که در آستانه میانسالی هستند از این روش برای به تعویق انداختن پیری استفاده می کنند. در واقع هایفوتراپی برای افرادی که سالخورده هم هستند میتواند مناسب باشد چرا که این افراد آستانه درد پایینی دارند و نمی توانند ازروش‌های جراحی و تزریق برای از بین بردن چین و چروک صورت خود استفاده کنند. شما می‌توانید با استفاده از این روش به جوانسازی، لیفت و سفت شدن پوست خود کمک کنید. هایفوتراپی شکم و پهلو یکی دیگر از روش های رایج برای لاغری اضافه وزن در ناحیه شکم و پهلو به شمار می رود. هایفوتراپی واژینال نیز برای خانم هایی که زایمان طبیعی کردند می تواند روش موثری به شمار برود. به یاد داشته باشید که دلیل پرطرفدار بودن این روش غیر تهاجمی بودن آن، نداشتن درد و عوارض ناچیز است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *