ژلیکس ناخن

احتمالا اگر اهل کاشت ناخن باشید این عنوان چند وقتی است که به گوش شما آشنا است. این روزها روش های جدیدی در زمینه کاشت ناخن به وجود آمده که بسیاری از ناخن کارها سعی دارند تا با یادگیری آن ها از رقبای خود عقب نیفتند. ژلیکس ناخن این روزها به یکی دیگر از روش های نوین کاشت ناخن توسط تیپ های ژله ای تبدیل شده است. بنابراین اگر مایل هستید که از این روش کاشت برای ناخن های خود استفاده کنید، بهتر است آگاهی خود را در این خصوص بالا ببرید تا متوجه شوید که آیا این روش کاشت با توجه به ساختمان و فرم ناخن شما می تواند زیبایی همیشگی را به ناخن های شما بدهد یا خیر، از این رو تیم اول نظر سعی دارد تا با آشنا کردن شما با ژلیکس ناخن، اطلاعات شما را در این خصوص بالا ببرد، با ما همراه باشید.

ژلیکس ناخن

ژلیکس ناخن چیست؟

قبل از آشنایی با نحوه کاشت ژلیکس ناخن بهتر است که در خصوص خود ژلیکس با شما صحبت کنیم. در واقع ژل ایکس چیست؟ در پاسخ باید گفت همان (press on nail) بوده که از گذشته تا به امروز به عنوان ناخن مصنوعی در بین خانم ها مورد استفاده قرار گرفته است. ولی مهمترین تفاوت این نوع تیپ ها با ناخن مصنوعی های قدیمی در این است که جنس این تیپ ها از ژل بوده ولی ناخن مصنوعی از جنس پلاستیک است. از طرفی ژلیکس ناخن یک تیپ است ولی اکثر ما تیپ ها را به عنوان یک کاور از سر ناخن استفاده می کنیم ولی ژلیکس ها به صورت کاور کامل، تمام سطح ناخن را می پوشاند. جنس ژلیکس ناخن از سافت ژل ها است بنابراین اگر می خواهید از آن ها استفاده کنید باید با سافت ژل ها آن ها را به ناخن های خود بچسبانید.

ژلیکس ناخن چیست؟

ویژگی های ژلیکس ناخن

اگر بخواهیم از ویژگی های این کاشت صحبت کنیم بهتر است در ابتدا به شما بگوییم که این روش کاشت برای چه افرادی بهتر بوده و چه افرادی بهتر است از آن استفاده نکنند. اگر ناخن های شما مسطح و صاف است این روش می تواند گزینه خوبی برای شما باشد ولی اگر صدف ناخن شما برجسته است این روش به شما توصیه نمی شود و اگر خودتان می خواهید این کاشت را انجام دهید بهتر است این کار را نکنید چرا که در صدف های برجسته احتمال اینکه زاویه ناخن بهم بخورد بسیار بالا خواهد بود.برای ریمو ژلیکس ناخن می توانید از استون استفاده کنید. در برخی موارد دیده شده که با استفاده از پلی ژل این کاشت انجام شده که این موضوع شدنی است ولی حتما برای ریمو آن باید از سوهان برقی استفاده کنید و دیگر نمی توان به راحتی با استون ریمو را انجام داد. برای چسباندن این تیپ ها بر روی ناخن طبیعی خود می توانید از سافت ژل ها و بیلدرها استفاده کنید. از دیگر ویژگی های مهم این تیپ ها فرم های مختلف آن بوده که کمپانی های مختلف فرم های ایده آلی را برای مشتریان خود تولید کرده اند.

ویژگی های ژلیکس ناخن

کاشت ناخن ژل ایکس

اگر این روزها به تازگی با عنوان ژل ایکس ناخن آشنا شده اید و می خواهید بدانید که کاشت ژل ایکس به چه صورت بوده بهتر است مراحلی که در این مقاله به شما آموزش می دهیم را مو به مو انجام دهید تا بتوانید یک کاشت ژلیکس خوب داشته باشید.

مانیکور ناخن را انجام دهید

یادتان باشد برای هر روش کاشتی ابتدا باید مانیکور ناخن به درستی انجام شود و سپس به سراغ سایر مراحل بروید. اگر ناخن کار هستید قطعا مانیکور ناخن را با سوهان برقی انجام می دهید ولی اگر می خواهید کاشت ناخن ژلیکس را در خانه انجام دهید می توانید با استفاده از یک نیپر، عقب زن و کوتیکول ریموور مانیکور خود را به اتمام برسانید. در نظر داشته باشید که استفاده از ضد قارچ برای جلوگیری از عفونت های احتمالی شدیدا توصیه می شود.

ژلیکس ناخن و شناسایی فرم ناخن

برای کاشت ژل ایکس بهتر است ابتدا با توجه به ساختمان ناخن خود یک فرم مناسب را انتخاب کنید. سپس پس از اینکه تیپ را براساس شماره ای که دارد بر روی ناخن خود فیکس کردید می توانید کار را شروع کنید. در نظر داشته باشید که تیپ های ژل ایکس به صورتی بوده که کاملا انعطاف پیر است و هرچه به سمت لبه آزاد ناخن می رسد سفت تر می شود. برای انتخاب تیپ مورد نظر ابتدا تیپ را بر روی ناخن بگذارد تا منطقه کوتیکول را بپوشاند و ساید وال های ناخن شما را به درستی بپوشاند.

دهیدراتور و پرایمر را فراموش نکنید

پس از انتخاب فرم مورد نظر و ایجاد خط و خش مورد نیاز برای اتصال بهتر بر روی ناخن به سراغ دهیدراتور و پرایمر غیر اسیدی می رویم. در نظر داشته باشید که شما در کاشت هایی که با ژل سروکار دارد باید از پرایمر غیر اسیدی استفاده کنید.

از سافت ژل ها استفاده کنید

همانطور که می دانید تیپ ها برای چسبیدن به یک ماده نیاز دارند، برای این مدل تیپ ها شما باید از سافت ژل ها استفاده کنید. استفاده از سافت ژل ها به شرطی که غلظت بالایی داشته باشند می تواند یک کاشت خوبی را برای شما فراهم آورد. از طرفی باید دقت داشته باشید که از چه نوع ژلی برای چسباندن استفاده می کنید توصیه ما این است که در این نوع کاشت ها از بیلدر ژل استفاده کنید ولی اگر می خواهید از رابر ژل استفاده کنید بهتر است از ماده ای که غلظت زیادی دارد کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که اگر می خواهید از بیلدر ژل استفاده کنید باید قبل از آن از بیس ژل استفاده نمایید.

از سافت ژل ها استفاده کنید

ژلیکس ناخن و چسباندن تیپ ها

در این مرحله شما قصد دارید تیپ را بچسبانید برای این کار به وسیله یک قلم تمیز که با پد و کلینزر تمیز شده سعی کنید کمی از بیلدر را داخل تیپ بزنید، مقدار بیلدر می تواند به اندازه یک لاک زدن ساده باشد. پس از آن شما باید ناخن دست خود را شیب دار کرده و سپس تیپ را از ریشه ناخن با کمی فاصله بچسبانید. برای خشک شدن راحت تر می توانید از یک uv چراغ قوه ای به مدت 30 ثانیه برای خشک کردن هر انگشت خود استفاده کرده و سپس پس از چسباندن تمامی تیپ ها به مدت 60 ثانیه تمامی انگشتان خود را زیر دستگاه یو وی قرار دهید تا بیلدر خشک شود. ممکن است در برخی از ناخن ریشه ناخن مواد کمی داشته باشد بهتر است در این حالت با کمی بیلدر ژل این فضا را بپوشانید.

ژلیکس ناخن و چسباندن تیپ ها

دورگیری و سوهان کشی

پس از اینکه تیپ ها را به وسیله سافت ژل ها بر روی ناخن های خود چسبانید نوبت به دورگیری و سوهان کشی می رسد. در اینجا بهتر است برای از بین بردن هرگونه هواگرفتگی ناخن به راحتی با استفاده از یک سر سوهان شنی استوانه ای سرتخت با نوار آبی دور گیری را انجام دهید. فراموش نکنید که برای دور گیری زاویه سر سوهان باید بین 30 تا 45 درجه بوده وبا یک سوم سر سوهان خود شروع به دورگیری کنید. پس از استفاده از این سر سوهان نوبت به سر سوهان کاغذی می رسد. برای این کار بهتر است برای سر ناخن از یک سوم انتهایی سوهان استفاده کنید و سپس سر سوهان را از ناحیه کمر به صورت کمی خوابیده بر روی ناخن سوهان کشی نمایید. برای سوهان کشی ناحیه کوتیکول نیز می توانید با یک سوم اولیه سر سوهان به صورت 30 یا 45 درجه سوهان کشی را انجام دهید.

سوهان دستی برای اصلاح فرم 

پس از استفاده از انواع سر سوهان ها احتمال اینکه تیپ دچار ایراد شده باشد خیلی بالا است. از این رو شما می توانید با یک سوهان دستی 100/180 از طرف 180 فرم تیپ را اصلاح کنید. نکته جالب تر این است که شما می توانید به وسیله سوهان دستی نیز بر روی ناخن خود خط و خش بیاندازید بنابراین با اینکار مرحله سوهان کشی با سر سوهان کاغذی کاملا از بین رفته و کار برای شما راحت تر می شود. برخی دیگر از ناخن کارها از بافر برای ایجاد خط و خش استفاده می کنند.

سر سوهان ولکانو

اگر از قسمت پشت ناخن به تیپ چسبیده نگاه کنید متوجه خواهید شد که ضخامت مواد تا حد زیادی ناخن شما را اذیت خواهد کرد. بنابراین بهتر است با استفاده از یک سر سوهان ولکانو ابتدا بهتر است سافت ژل های اضافی را از پشت ناخن بتراشید و سپس با کشیدن پوست انگشت خود از زخم شدن انگشت خود جلوگیری کنید. برای زدن لاک ژل بر روی ناخن می توانید ابتدا کمی کلینزر بر روی فرچه خود بزنید و سپس از آن طریق تمامی گرده های اضافی را از سطح ناخن خود پاک کرده و محیط را برای زدن لاک ژل آماده نمایید.

سر سوهان ولکانو

ترمیم کاشت ژلیکس

اگر به کاشت ژلیکس علاقه مند شده اید و می خواهید از این به بعد از این روش برای کاشت استفاده کنید بهتر است بدانید که شما تا زمانی می توانید به فکر ترمیم ژلیکس و ترمیم ناخن خود باشید که تیپ ژله ای از روی ناخن شما حرکت نکرده باشد. چرا که برخی از افراد پس از کاشت ژلیکس اذعان کرده اند که کاشت پس از مدتی از ناخن جدا شده و سافت ژل بر روی ناخن مانده است. از این رو اگر به فکر ترمیم کاشت ژلیکس هستید بهتر است بدانید که در صورتی که مقاومت مورد نظر از این کاشت را به دست آورید می توانید با خیالی راحت برای ترمیم آن اقدام نمایید. برای ترمیم این مدل کاشت بهتر است در قسمت کوتیکول ناخن از همان سافت ژلی که برای چسباندن تیپ استفاده کرده اید برای پوشاندن محل کوتیکول استفاده کرده و با سوهان کشی آن را همسطح تیپ ناخن خود بکنید.

ژلیکس ناخن مناسب چه افرادی است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است، این بوده که ژلیکس ناخن برای کدام افراد مناسب بوده آیا همه افراد می توانند از آن استفاده کنند؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت این نوع کاشت برای همه افراد مناسب نیست ولی می توان با یک سری آموزش های خاص از این روش استفاده کرد. برخی از ما از کودکی با برخی از ناهنجاری های به خصوصی متولد می شویم که این ناهنجاری ها می تواند بر روی زیبایی پوست، مو و ناخن ما اثرات بسیار زیادی بگذارد. شاید نتوان اسم این مسئله را مشکل گذاشت ولی این موضوع سبب شده تا بسیاری از افراد نتوانند از ژلیکس ناخن استفاده کنند. به طور مثال افرادی که ناخن های قوس داری دارند نمی توانند از این روش استفاده کنند. ولی این روش کاشت برای افرادی که ناخن های صاف و مسطحی دارند می تواند مناسب باشد. از طرفی برخی از خانم ها هستند که نمی خواهند از یک روش کاشت به مدت طولانی استفاده کنند و می خواهند فقط در یک مجلس از آن استفاده کنند، کاشت ژل ایکس می تواند برای این افراد مناسب باشد. کاشت ژلیکس برخلاف برخی از کاشت های مرسوم بسیار ظریف بوده و به حجیم سازی صدف ناخن نمی پردازد، صرفا به عنوان یک تیپ ناخن با رعایت اپکس ناخن می تواند شکل و زاویه ای درستی را به انگشتان شما بدهد. از این رو اگر می خواهید یک کاشت موقت و در عین حال زیبا و اصولی داشته باشید این کاشت می تواند گزینه خوبی برای شما به شمار برود.

ژلیکس ناخن مناسب چه افرادی است؟

در آخر

یادتان نرود که این روش کاشت به عنوان روش های سریع و موقت معرفی می شود. از این رو خانم هایی که مایل نیستند هر ماه برای ترمیم ناخن به سالن بروند می توانند از این روش برای داشتن یک کاشت سریع و موقت استفاده کنند. خرید تیپ های ژل ای که برپایه سافت ژل ها بوده می تواند گزینه خوبی برای بسیاری از خانم ها به شمار برود. پایه ژله ای این تیپ ها سبب شده تا ریمو ژل ایکس نیز به راحتی صورت بگیرید. شما می توانید تنها با قرار دادن ناخن های خود در فویل های استون مواد و تیپ روی ناخن را ریمو کنید. بهتر است که در هنگام خرید این تیپ ها حتما فرم مورد نظر را برای انگشتان خود انتخاب کنید تا سوهان کشی و اصلاح فرم آن برایتان مشکلی ایجاد نکند.

4/5 - (8 امتیاز)

2 پاسخ به “ژلیکس ناخن”

  1. ناشناس گفت:

    چقدر ماندگاری داره؟؟؟؟

  2. ناشناس گفت:

    ممنون از مطالب جامع و کاملتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *